Obama nie zamierza zwalniać izraelskiego szpiega

14.03.2013 22:32
Barack Obama

Barack Obama (Fot. Carolyn Kaster AP)

Prezydent Barack Obama oświadczył dziś, że postulowane przez przywódców Izraela zwolnienie szpiega Jonathana Pollarda, przebywającego od 27 lat w amerykańskim więzieniu, "nie wchodzi obecnie w grę"
- Nie zamierzam go niezwłocznie uwolnić - oświadczył Obama w wywiadzie dla telewizji izraelskiej. Wcześniej premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiadał, że podczas wizyty Obamy, która zaczyna się 20 marca, ponowi prośbę o zwolnienie Pollarda z więzienia.

Pollard, były cywilny analityk marynarki wojennej USA, został aresztowany w 1985 roku i w 1987 r. skazany na dożywocie za przekazywanie tajnych informacji Izraelowi. Za dobre sprawowanie mógłby wyjść z więzienia po 30 latach, czyli w listopadzie 2015 roku.

Izrael długo zaprzeczał, że Pollard był agentem jego służb wywiadowczych. W 1995 roku więzień otrzymał jednak izraelskie obywatelstwo, a państwo żydowskie opłacało jego prawników. Strona izraelska wielokrotnie zwracała się do Waszyngtonu o jego uwolnienie.

Zobacz także
Komentarze (93)
Obama nie zamierza zwalniać izraelskiego szpiega
Zaloguj się
 • adam1930

  Oceniono 180 razy 102

  Razi mnie to co robi Izrael. Panoszą się po całym świecie tworząc zamęt.

 • calli

  Oceniono 133 razy 51

  Brawo Obama - teraz jeszcze tylko wstrzymanie pomocy wojskowej dla terrorystycznego Izraela za wsparcie idioty Romneya w wyborach, wyciągnięcie konsekwencji w stos. do agentów MoSSadu i Shin Bet za zorganizowanie i przeprowadzenie 9/11 oraz porozumienie pokojowe z Iranem i może się okazać, że jednak zasłużyłeś na tego niezasłużonego Nobla :)

 • konus33

  Oceniono 52 razy 36

  gazeta napisała to w tonie nieskrywanego żalu a może to jakiś podstęp przyjeżdża nienatachaniu i mowi obamie mam dwa zyczenia jedno musisz spełnić barack no to dawaj natachaju ..uwolnij szpiega na co barack o nie .....dawaj drugie zyczenie na co nachaju no dobra coś mniej problematycznego zrównaj z ziemią iran ......

 • kain_brat_abla

  Oceniono 57 razy 27

  "Widzisz młody - było sobie kiedyś takie państewko Izrael, zresztą cholera wie, może nadal jest, a najciekawsze w nim było to że praktycznie non stop trwała tam wojna..."

 • joanna_can

  Oceniono 21 razy 17

  To nie jest sprawa uporu Obamy, to jest kwestia obsesji Izraela w sprawie Pollarda, szpiega odsiadujacego swoj wyrok.

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 30 razy 16

  Kurde, dziwne że jeszce nie zawitało tu spam_kommando z Pięknej i Krzywickiego. WIdocznie decyzja Obamy wprowadziła niezły burdel i zawieszenie mózgów w służbach spamerskich Usraela. No bo chooj wie co robić???
  Niezłe jaja :))))

 • majuufes

  Oceniono 24 razy 12

  Dobrze ,że w Polsce nie siedzi, bo po takiej odmowie z ust prez. Komorowskiego , natychmiast pojawiły by się informacje o "polskich obozach zagłady" , pogromach żydów które robili Polacy trzy razy dziennie przed jedzeniem w każdym miasteczku i każdego dnia , antysemityzmie Polaków równie naturalnym jak oddychanie , kilka nowych ksiażek J.T.Grossa no i zapewne jakiś białostocki rebe zaraz by wskazał jak maja postepować polscy politycy i rząd , żeby nie wkurzać jedynie słusznego narodu.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 17 razy 11

  "Obama nie zamierza zwalniać izraelskiego szpiega"

  Murzyn zyda nie chce uwolnic. Koniec swiata...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje