"Usłyszałem huki, po chwili zobaczyłem leżącego na ziemi konwojenta" [ŚWIADEK NAPADU]

14.03.2013 14:40
- Byłem w galerii handlowej w Wólce Kosowskiej, kiedy nagle usłyszałem huki. Ludzie zaczęli się rozbiegać. Po chwili zobaczyłem leżącego na ziemi konwojenta - opowiada nasz czytelnik Karol, który był w miejscu napadu na konwój przewożący pieniądze. Dwóch konwojentów zostało postrzelonych, trwa obława na sprawców.
Do napadu doszło około południa w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej w momencie, gdy pracownicy prywatnej firmy ochrony przywozili gotówkę do placówki bankowej znajdującej się na terenie centrum handlowego. - Gdy wchodzili do jednej z hal, zostali zaatakowani przez trzech zamaskowanych mężczyzn - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek. Według informacji RMF, sprawcy mogli ukraść nawet 4 mln zł.

Na miejscu był nasz czytelnik Karol. - Byłem w galerii handlowej, kiedy nagle usłyszałem huki. Ludzie zaczęli się rozbiegać. Po chwili, kiedy znalazłem się koło banku w tym centrum, zobaczyłem leżącego na ziemi konwojenta i drugiego, kucającego - opowiada w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Karol dodaje, że wokół konwojentów szybko zaczęli się gromadzić ludzie. - Ktoś zaczął udzielać im pomocy. Po chwili przyjechała karetka, pojawili się też agenci ochrony. Policja przyjechała dopiero po czasie około pół godziny - mówi.

Uzbrojeni i niebezpieczni. "Nie wahali się użyć broni"

Jak podkreśla Mariusz Mrozek z KSP, sprawcy napadu są uzbrojeni i bardzo niebezpieczni. - Nie wahali się użyć broni w stosunku do konwojentów. Dwóch z nich zostało rannych i trafiło do szpitala. Ich stan jest na razie nieznany. Mieli na sobie kamizelki kuloodporne, które prawdopodobnie uratowały im życie - powiedział Mrozek.

Policja ustala szczegółowy przebieg zdarzenia. Sprawcy zabrali worki, w których znajdowała się gotówka, i uciekli. Na razie nie wiadomo, jaka suma padła łupem. - Sprawcy prawdopodobnie poruszają się samochodem typu kombi o ciemnym kolorze nadwozia z tablicą rejestracyjną zaczynającą się na literę "E" - powiedział rzecznik KSP.Wólka Kosowska to jedno z największych centrów handlu hurtowego w kraju. Fot. Mapy Google

Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • szczuras99

  Oceniono 2 razy 2

  policjanci akurat na mszy byli i troche im zajelo dostanie pozwolenia od ksiedza na opuszczenie kosciola .

 • rychu1948

  Oceniono 2 razy 2

  guzik wiecie,nie mogli szybciej jechac bo łapali na fotoradar i jak się spakowali minelo pół godziny.

 • stachkaz47

  Oceniono 3 razy 3

  4mln przewozi 2 dziadków.
  Jaja jak berety.

 • stachkaz47

  Oceniono 3 razy 3

  Jeszcze by natknęli się na rabusiów i to by dopiero było.
  Spokojnie poczekali aż będzie po wszystkim.

 • ptak57

  Oceniono 2 razy 2

  Oto skutek zatrudniania policjantów " z łapanki". Teraz nie jest istotne wykształcenie, ważne by wykonał wszystkie testy sprawnościowe, był silny i wytrzymały, głowa....no cóż, mało istotna , może być nawet bezmózgowiec. Do tego bandyci szybciej się "modernizują" niż Policja i oto skutki.

 • mbmatka

  Oceniono 3 razy 1

  Co się nie dzieje w Wólce to "czytelnik karol" akurat był na miejscu - aż dziwne - albo "karol" zmyśla by zaistnieć w mediach, może jest wymysłem redaktora - albo może wiedział że coś będzie.

 • jkal

  Oceniono 5 razy -1

  tak oto realizowana jest skrupulatnie perzez zelazny elektorat wyborczy PO/POlikot/PSL POlityka rządowa taniego państwa!

 • chrobotek46

  Oceniono 4 razy 4

  @kekx
  Bo i co z tego ? Policja, a przede wszystkim Straże Miejskie pracują bez zarzutu ! Mandat masz od razu, handlarzy przy cmentarzu bez kasy fiskalnej masz też od razu ! O co ci chodzi ? Przeczytaj w czwartkowym FAKCIE o regulaminie nagród dla strażników miejskich we Włocławku. To jest sens i istota pracy tych służb !

 • zibolo123456

  Oceniono 6 razy 6

  babcię nielegalnie handlującą marchewką ze swojego ogródka, albo zbierającą patyki na opał w lesie państwowym dopadliby w 5 minut - i na dołek. Wyrok bez zawieszenia w 48 godz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje