Holandia: Trzeci w czterostopniowej skali stopień zagrożenia terroryzmem

13.03.2013 11:13
Holandia: Poziom zagrożenia terroryzmu podniesiony z 'ograniczonego' na 'znaczący'

Holandia: Poziom zagrożenia terroryzmu podniesiony z 'ograniczonego' na 'znaczący' (Fot. Peter Dejong AP)

Holenderski rząd uznał, że zagrożenie terroryzmem w tym kraju wzrosło. Z poziomu "ograniczonego" zostało podniesione do "znaczącego" - informuje agencja AP. To poziom trzeci w czterostopniowej skali. Zdaniem władz w Holandii przybywa muzułmańskich radykałów.
- Szanse ataku w Holandii lub ataku przeciwko holenderskim interesom za granicą wzrosły - powiedział narodowy koordynator ds. bezpieczeństwa i zapobiegania terroryzmowi. Ostrzeżenie zostało wydane zaledwie dwa miesiące przed tym, jak setki tysięcy osób przyjadą do Amsterdamu, aby uczestniczyć w abdykacji królowej Beatrix i inwestury jej syna, księcia Willema-Alexandra.

Zdaniem rządu o wzroście zagrożenia świadczy napływ dżihadystów z Syrii oraz wzrostu radykalizacji wśród muzułmańskiej młodzieży mieszkającej w Holandii. Obecny poziom zagrożenia plasuje się na trzecim miejscu czterostopniowej skali. Najwyższy jest określany jako "krytyczny".

Zobacz także
Komentarze (42)
Holandia: Trzeci w czterostopniowej skali stopień zagrożenia terroryzmem
Zaloguj się
 • thorgallpl

  Oceniono 104 razy 86

  Tak sie konczy niekontrolowany naplyw obcych.
  Gdyby sciagali sobie ludzi swiatlych, wg potrzeb np inzynierow,a nie mieso armatnie popularnej sekty, to problem wlasciwie by nie istnial. Polacy, choc klopotliwi, sa wciaz jednak kultura europejska i da sie ich naprostowac.

 • bentum

  Oceniono 62 razy 48

  Asertywność państw tzw.starej unii co do napływu muzułmanów (czyt:cudzoziemców) jest wręcz porażająca...najpierw wpuszczą a następnie podnoszą larum...

 • meriadoc

  Oceniono 55 razy 35

  Wystarczy zakazać imigracji muzułmanom, a ściągać np. ateistów bądź chrześcijan.

 • talbor73

  Oceniono 32 razy 20

  Jezeli trend się utrzyma to w 2030 muzułmanie będą stanowić większość ludności Holandii. Wtedy nie będzie zagrożenia radykalizmem islamskim ponieważ w demokratyczny sposób zostanie wprowadzony szariat.

 • adawlo221

  Oceniono 36 razy 20

  Najprostsze wyjście to dać 48 godzin na opuszczenie Holandii przez wszystkich muzułmanów z całym bagażem mieszczącym się na garbie wielbłąda. I paszoł won do siebie. Tylko kto wtedy tam przyjedzie zapier...ć

 • paelly

  Oceniono 30 razy 12

  Holendrzy nie mogą się zdecydować którzy są gorsi Polacy czy islamiści. Przecierz islamistów sami sobie sprowadziliście a to sa konsekwencje głupoty i wiary ze wszyscy sa dobrzy z natury, jak widać nie jest to prawdą

 • dyzurnydebil

  Oceniono 19 razy 9

  a wszyscy holendrzy zyja sobie spokojnie dalej w dobrobycie

 • szymek_50

  Oceniono 10 razy 8

  U nas na szczęście zajmujemy się sami sobą.

 • botanicus

  Oceniono 16 razy 6

  Nie rozśmieszajcie. Ten "terroryzm", to pikuś przy tym co chodzi mi po głowie, i co gorsza - bezkrwawo (!) Macie ganz przefyrtane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje