Pięć osób zginęło w zamachu w Kaszmirze

13.03.2013 09:51

Fot. Dar Yasin AP

Pięć osób zginęło i kolejne pięć zostało rannych w ataku pakistańskich bojowników na szkołę na obrzeżach Kaszmiru.
Strzelanina wybuchła po tym jak pakistańscy bojownicy rzucali granatami pod szkołą w Srinagar.

W ubiegłym miesiącu w podobnych incydentach w Kaszmirze zginęło łącznie pięciu wojskowych - trzech z Indii i dwóch z Pakistanu. W połowie stycznia armie obu stron zawarły porozumienie w sprawie złagodzenia napięć wokół ostatnich incydentów granicznych w Kaszmirze. Jednocześnie politycy w obu krajach zapewniają, że starcia nie udaremnią procesu pokojowego.

Chociaż relacje pakistańsko-indyjskie powoli poprawiały się w ostatnich latach, wzdłuż linii kontroli wciąż dochodzi do wymiany ognia i niewielkich potyczek. Według danych podawanych przez Indie w 2012 roku w 75 incydentach tego rodzaju zginęło ośmiu indyjskich żołnierzy.

Spór o Kaszmir trwa między Indiami i Pakistanem od 1947 roku; w tym czasie doszło między nimi do trzech wojen. Od 2003 roku w Kaszmirze trwa zawieszenie broni.

Zobacz także
Komentarze (3)
Pięć osób zginęło w zamachu w Kaszmirze
Zaloguj się
 • queserasera

  Oceniono 2 razy 2

  "w ataku pakistańskich bojowników na szkołę"

  Tak, Gazetko, brawo. Nikt tak nie zasługuje na miano BOJOWNIKÓW jak psychopatyczne bandziory atakujące dzieci.

  Czy wy tam już ze szczętem macie nasrane we łbach? Panie Michnik, skąd wziął Pan tę bandę idiotów? Toż to nie jest gazeta - to jest śmietnik!

 • aletto

  Oceniono 1 raz 1

  Rozrywkowo

 • tokontoniejestwolne

  0

  Nie na szkołę a na posterunek policji w pobliżu szkoły. Do tego w tekście ani w tytule nie ma, że to nie uczniowie zginęli a członkowie służb bezpieczeństwa. Z tej Gazety to się niczego nie dowiesz jak oni sami nie wiedzą o czym piszą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje