Sondaż: Polacy coraz bardziej liberalni ws. modelu rodziny

13.03.2013 06:00
Odsetek osób uznających za rodzinę parę gejów lub lesbijek wspólnie wychowujących dzieci wzrósł w ostatnich siedmiu latach z 9 do 23 proc., a osób, które rodziną nazywają również związek homoseksualny bez dzieci, z 6 do 14 proc. - donosi dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
Przybyło też tych, którzy za rodzinę uważają parę żyjącą w konkubinacie i wychowującą dzieci (z 71 proc. do 78 proc.), a także konkubinat bez potomstwa (z 26 proc. do 33 proc.). - Polskie społeczeństwo jest coraz bardziej otwarte. Chociaż ideałem, do którego dążymy, jest mała rodzina złożona z rodziców z dwójką-trójką dzieci, to jeśli ktoś preferuje inne modele życia, nie mamy nic przeciwko temu - mówi "Gazecie" Rafał Boguszewski z CBOS.

Najnowszy sondaż CBOS zaskakuje. Konserwatywna większość sejmowa, odrzucając w pierwszym czytaniu projekty ustaw o związkach partnerskich, tłumaczyła to obroną tzw. tradycyjnej rodziny rozumianej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny. Okazuje się, że coraz większa część Polaków jest już gdzie indziej.

Czytaj więcej w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (139)
Zaloguj się
 • jurekzoliwy

  Oceniono 2 razy 0

  Skoro coraz częściej mamy parabanki, możemy mieć i para rodziny. W kolejności będziemy mieli para państwo,
  para gospodarkę, para kulturę, a w końcu para życie.

 • szczuras99

  Oceniono 4 razy 0

  Jedyna prawdziwa rodzina w Katolandzie jest rodzina radia maryja .

 • queserasera

  Oceniono 5 razy 1

  Rodzina to mama, tata i dzieci - niezależnie czy po ślubie czy nie! Zaś Polacy są coraz bardziej liberalni w kwestii związków partnerskich, które wcale nie muszą być rodziną. Kropka!

 • jack20

  Oceniono 7 razy -1

  Co wy pierd... liberalni ?? Raczej nieodporni na medialne pranie mozgu od rana do wieczora. Kretynski wniosek perfidnych medialnych swin, ktore najpierw deliwenta doprowadzaja przez pranie mozgu do myslenia takiego a potem wkladanie w ich usta zboczonego swiatopogladu. Oblud medialnych qr.. nie zna dzis granic.

 • discotekdiscotek

  Oceniono 5 razy 1

  No, powoli się normalizujemy jako społeczeństwo.

 • kekx

  Oceniono 4 razy 0

  To fajnie że stajemy sie bardziej tolerancyjni.

  Nie rozumiem jak można komuś mówić, jak ma wyglądać jego rodzina? Jesli nie bedziemy akceptować czyjegos modelu rodziny , przyjdzie czas na brak akceptacji w innych dziedzinach.

  Próbujemy oderwać sie od zasciankowej kultury wschodu i stac się nowoczesnym społeczenstwem ,są jednak ludzie którzy ciągle wolą furmanke od auta...

 • realistas

  Oceniono 6 razy 2

  Społeczeństwo jest mądrzejsze niż ten kołtuński POPiS. Sejm zamiast ułatwiać ludziom życie rzuca im kłody pod nogi.

 • kostuh

  Oceniono 5 razy 1

  @ blitz27
  @ blitz27
  Gazeta.pl kolejny raz manipuluje...
  Najpierw toruje myślenie poprzez tytuł (priming effect).
  Jak powiem "umywalka", "wanna", "muszla klozetowa" i zapytam o dokończenie "papier ---" to odpowiadając nie analizując sytuacji większość odpowie pomyśli "papier toaletowy", nie papier śniadaniowy, kredowy,itp..."
  Następnie wykorzystuje "efekt ram interpretacyjnych" (ang framing effect). To czego nie widzisz nie/słyszysz nie istnieje-nie słyszysz o tych co nie uważają "partnerów" za rodzinę więc nie istnieją.
  Komunikat:
  "Masz szanse 70% że operacja się uda" jest inaczej odbierany niż "Masz 30% szans na śmierć na stole operacyjnym"
  W pieszym komunikacie nie widzimy ryzyka w drugim szans - mamy zaburzoną ocenę stosunku szans do ryzyka.

  Gazeta nie informuje tylko urabia i nie ma przed tym skutecznej obrony. Ważne abyście wiedzieli że manipulują bez przerwy.

 • pewex0

  Oceniono 5 razy -1

  Promocja homo-zboczeń przez GW odniesie zupełnie przeciwny skutek, sami zobaczycie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje