Minister: Wkrótce raport nt. niedożywienia dzieci w Polsce

12.03.2013 09:03
- W najbliższym czasie zostanie opublikowany raport o niedożywieniu dzieci w Polsce opierający się na badaniu przeprowadzonym przez resort pracy - zapowiedział w TVN 24 minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
- Postanowiliśmy, że skierujemy pytania do pracowników ośrodków pomocy społecznej. Ośrodki pomocy społecznej są w każdej gminie, więc jest ich 2400 w całej Polsce. Przepytamy pracowników socjalnych, co zrobić, aby jeszcze lepiej trafiać z pomocą dla osób niedożywionych - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Minister zapewnił, że resort pracy i polityki społecznej dysponuje badaniami na temat liczby osób żyjących w ubóstwie, co pozwala na podnoszenie progów uprawniających do pomocy społecznej. - W ubiegłym roku zostały podniesione o 105 zł - do 456 zł na osobę w rodzinie - przypomniał minister. - Obecnie dożywiamy 2 mln osób w Polsce, przekazujemy na to 1 mld 100 mln zł - dodał Kosiniak-Kamysz.

800 tys. dzieci niedożywionych?

Minister odniósł się także do raportu fundacji Maciuś. Pod koniec lutego Polska Fundacja Pomocy Dzieciom "Maciuś" opublikowała raport z badania, z którego wynika, że około 800 tys. dzieci z klas 1-3 w Polsce, czyli 10 proc., jest niedożywionych. Zdaniem ministra jest to nierzetelne badanie.

- Nie wiemy, jakie pytania zadano, moim zdaniem dobór grupy był błędny. Badanie jest kompletnie niewiarygodne (...). Jakbyśmy zsumowali wszystkie dzieci od urodzenia do 18. roku życia, to jest ich 7 mln 200 tys., 10 proc. z tego to nie jest 800 tys. osób - dodał.

Zobacz także
Komentarze (70)
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Ten "maciuś" i 800 tys. głodujących to bzdura. Ale to co opowiada minister o pomocy społecznej to nie ma tu nic do rzeczy. Mnóstwo pieniędzy jest marnowanych, źle adresowanych. Po prostu każde dziecko w każdej szkole powinno dostać dwudaniowy obiad. I tyle. I za darmo, bo zaraz powstanie podział na tych płacących i pogardzanych, wyśmiewanych niepłacących. Dzieci bywają okrutne. I tym biednym obiad stanie im kością w gardle. Na pewno stać nas na to.

 • alabama8

  0

  @nannek napisał: Wystarczy sam FAKT że ~50% rodzin z dziećmi ma dochód niższy na głowę od zaniżonej nędzy całkowitej "minimum egzystencji ...[]
  I przed domem każdej z tych nędznych rodzin stoi nowy samochód, na nogach biedaków oryginalne adidasy, a pośladki opinają brandowe dresy Pumy.
  Owszem, jest nędza zrodzona z braku pracy, ale jak nie masz ustawicznie pracy to nie funduj sobie piątego dziecka. Jest też niedożywienie związane z tym, że nikomu się nie chce ugotować rosołu na kości. I wiem co mówię - znam takie rodziny. Pomoc społeczna powinna bazować na świadczeniach rzeczowych (obiady, kupony do sklepu za które NIE kupisz piwa i papierosów).

 • adminqwerty

  Oceniono 1 raz 1

  Tak w ciekawym kraju żyjemy, jeden każe żreć szczaw z nasypu. Inna każe płacić za karetkę. A hola. Ja tu długo nie zabawię. Nie będę co miesiąc dokładał popaprańcom swoich podatków. Bawcie się sami do us. śmierci. Przyjadę was odwiedzić. Może jaką kamienicę kupię.

 • adminqwerty

  Oceniono 1 raz 1

  JASNE STARY, DAWAJ TEN RAPORT. PAPIER MI SIĘ KOŃCZY

 • zanimmnieznowzbanuja

  0

  " W najbliższym czasie zostanie opublikowany raport o niedożywieniu dzieci w Polsce opierający się na badaniu przeprowadzonym przez resort pracy - zapowiedział w TVN 24 minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz."
  Ja juz dzisiaj moge oglosic wyniki raportu ........... procent dzieci niedozywionych (nie mylic z glodnymi bo tych nie ma wcale) jest znikomy wynosi 2-3% i to glownie na obszarach po PGR-owskich gdzie wiekszosc rodzicow jest alkoholikami i zamiast na jedzenie dla dzieci wydaja na alkohol.
  Ministerstwo zobowiazalo odpowiednie sluzby socjalne do wzmozonej kontroli tych rodzin i pomocy dzieciom.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 1 raz 1

  "Minister: Wkrótce raport nt. niedożywienia dzieci w Polsce"

  tja, juz widze, ze jakis raport przygotuja.
  A raport z podanymi firmami sprzedajacymi sol odpadowa/drogowa jako spozywcza, to ju opublikowany?!?
  ____________________________

  Zadnych kaczorow, zadnych donaldow!

 • zsliwa

  Oceniono 2 razy 2

  Partjni moderatorzy lemingów wytłumaczcie im , że tylko szczaw, niech niełykają kitu ktory im wciskacie !!! Szczaw tylko szczaw !!!

 • zsliwa

  Oceniono 2 razy 2

  Lemingi szczaw !!! Moderatorzy partyjni wciskają wam kit ! A wy dzieciom szczaw !!!

 • rstokczap76

  Oceniono 6 razy 6

  Jako,że najczęściej piszący fora to młodzi ludzie (jeżeli pisze tu jakiś komentator pamiętający czasy tuż powojenne,o których to czasach mówił poseł Niesiołowski,to nie może się przebić przez nasyp półprawd i kłamstw).Proszę forumowiczów,prawicowi nowi właściciele Polski,poczynili wiele dla zakłamania i puszczania w niepamięć czasów tamtych lat,a więc lat PRLu (bo się kojarzy z socjalizmem ).Po to właśnie utrzymuje się przy
  wielkich nakładach instytut IPN,który ma pilnować,by młode pokolenia uczyć,że historia Polski zaczęła się
  od rządów Olszewskiego i szerokiego zalania Polski produktami McDonalda,sieci innych światowych marek
  chipsów ,batoników, coli itp.Zlikwidowanie tak w Polsce kiedyś cenionych PN (Polskich Norm),wprowadzając
  możliwość stosowania Norm Zakładowych doprowadziło do utraty atrakcyjności wielu polskich specjałów,jakże lepszych od sztampowych wyrobów zachodnich,powodując jednocześnie u nas bezrobocie.
  Ale sprawa nie kończy się tylko na przemyśle spożywczym(wywołanym sarknięciem się Niesiołowskiego),dotyczy szeregu dziedzin w naszym kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje