W rocznicę Smoleńska miasteczko namiotowe przed kancelarią premiera

12.03.2013 08:35
Obchody drugiej rocznicy katastrofy Smoleńskiej

Obchody drugiej rocznicy katastrofy Smoleńskiej (Fot. Agata Grzybowska/AG)

Manifestacja w Warszawie, miasteczko namiotowe przed kancelarią premiera oraz prezentacja kolejnego raportu zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską - to wydarzenia planowane przez prawicę w związku z trzecią rocznicą katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.
Obchody organizują m.in. Prawo i Sprawiedliwość, kluby "Gazety Polskiej", stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego. W poniedziałek przedstawiciele PiS zgłosili w stołecznym ratuszu wnioski o zarejestrowanie kilku zgromadzeń na 10 kwietnia. Od godz. 6 do 22 ma być zajęte Krakowskie Przedmieście przed Pałacem Prezydenckim. - Zgłosiliśmy 100 tys. uczestników - powiedział warszawski radny PiS Maciej Wąsik.

Szef komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński powiedział, że "formuła uroczystości ma charakter rocznicowy, przede wszystkim żałobny". - Przyjadą autokary z całej Polski - zaznaczył.

Przemówienia, występy, filmy, wystawa

Jak co miesiąc, politycy PiS rano po mszy w kościele seminaryjnym złożą wieńce przed Pałacem Prezydenckim, a wieczorem po mszy w katedrze św. Jana odbędzie się marsz pamięci przed siedzibę prezydenta.

Naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego będzie ustawiona scena, na której mają przemawiać politycy PiS, członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej oraz mają odbywać się występy artystyczne. Na telebimach będą wyświetlane filmy poświęcone katastrofie. W okolicach pomnika Adama Mickiewicza ma być prezentowana wystawa plenerowa poświęcona Lechowi Kaczyńskiemu.

"Aż zmienimy ten rząd"

- Organizujemy się, by jak największą liczbą klubowiczów i całego naszego środowiska przyjechać na 10 kwietnia do Warszawy. Zobaczymy, ilu nas będzie, ale chyba bardzo dużo - powiedział prezes klubów "Gazety Polskiej" Ryszard Kapuściński. - Tak jak w ubiegłym roku, cały dzień będzie się coś działo - zapowiada.

Kapuściński planuje, że po zakończeniu uroczystości na Krakowskim Przedmieściu zebrani przemaszerują przed kancelarię premiera, gdzie chce założyć miasteczko namiotowe. - Chciałbym, aby w miasteczku było jak najwięcej namiotów. Zbieramy zgłoszenia chętnych z całej Polski. Planujemy, by miasteczko stało dotąd, aż zmienimy ten rząd, który niszczy Polskę - mówi Kapuściński.

"Mam nadzieję, że obchody będą potężne"

Z kolei szef parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz powiedział, że jeszcze w tym tygodniu poinformuje o planach zespołu na 10 kwietnia. Z relacji polityków PiS wynika, że ma zostać przedstawiony kolejny cząstkowy raport, tym razem poświęcony przebiegowi samej katastrofy w Smoleńsku, a nie - jak dotychczas - przygotowaniom do lotu i kwestiom prawnym.

W minioną niedzielę, w kolejną "miesięcznicę" katastrofy prezes PiS Jarosław Kaczyński zachęcał do wzięcia udziału w uroczystościach 10 kwietnia. - Za miesiąc trzecia rocznica, dzień szczególny. Powinien być szczególny pod każdym względem. Poprzez obchody, które mam nadzieję będą potężne, ale także poprzez nasze szczególne skupienie wokół celów walki, które odnoszą się i do smoleńskiej tragedii, do prawdy o niej i sprawy uczczenia tych, którzy polegli - przemawiał prezes PiS.Zobacz także
Komentarze (303)
W rocznicę Smoleńska miasteczko namiotowe przed kancelarią premiera
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 446 razy 392

  W czasie występów artystycznych główną atrakcją będzie występ kaczora z tabletem i pokaz obsługi na żywo

 • fakiba

  Oceniono 401 razy 351

  Czyli kolejny seans nienawiści i opowieści o urojeniach Macierewicza z zespołem

 • jerzysm42

  Oceniono 345 razy 303

  Jeszcze raz występy idiotów dla moherowych idiotów. Mam nadzieję, że telewizje nie będą nas katowały transmisjami z tych widowisk. Mam też nadzieję, że na wszelki wypadek policja dostanie ostrą amunicję.

 • halinnka.beauty

  Oceniono 305 razy 273

  żałoba w wykonaniu pis-u, może w końcu bóg zareaguje na te bluźnierstwa

 • gregory433

  Oceniono 260 razy 240

  Pisuary naprawdę nie chcą wygrać wyborów,wszystko robią w tym kierunku.

 • kartofel_horyzont

  Oceniono 210 razy 184

  Z okazji kolejnej rocznicy wszyscy uczestnicy tego "wydarzenia" powinni zbiorowo wysadzić się w powietrze. Jako świeże mięso stanowiliby większą wartość niż w obecnym jestestwie.

  W okolicach pomnika Adama Mickiewicza ma być prezentowana wystawa plenerowa poświęcona Lechowi Kaczyńskiemu.
  To z racji "dokonań" byłego prezydenta wystawa chyba będzie mała. Dzieła prezentowane będą na stojakach o wysokości 150cm - zgodnie ze słusznym wzrostem i osiągnięciami byłego ojca narodu.

 • dornjuan

  Oceniono 136 razy 122

  Mogą sobie PISgłupki co tydzień organizować wiece a i tak nie zmieni to faktu, że kaczyński był najgprszym Prezydentem tego kraju i profanuje Wawel a odpowiedzialni za katastrofę to żyjący i nieżyjący pracownicy kancelarii prezydenta, niektórzy wyniesieni nawet na posłów.

 • almagus

  Oceniono 126 razy 100

  Zamiast Lech w podpisie Jarek.
  Dał brat władzy ogarek.
  „Melduję wykonanie zadania”.
  Wetowania aż do skonania!
  Jaka mgła, kop do zadu.
  Każesz im ląduj dziadu!
  Melduję wykonanie zadania.
  Posłuszni do roztrzaskania.

  Lech Wałęsa czuje się okradziony z sukcesu.

  Wypięty na Rusa i Czecha mądry jak decha.

  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,5849787,Kto_bedzie_gosciem_balu__Merkel_nie_przyjedzie__Kreml.html

  To nie ten Lech. To pomyłka i pech. Robić Wolskę grzech.

  Wypięty na Rusa i Czecha mądry jak decha..

  Produkt PeeReLu. Pazerności kleru.
  Klerpospolita. Gruzja niedopita.
  Raczej procesur. Prawny zdzierajskór.
  Jęzorem mieli. Poleci do Brukseli.
  Czarteruje arbuza. Kwota nieduża.
  W dodatku na wagę. Sztachnął na odwagę.
  Na prawe skrzydełko. Urząd poidełko.
  Ma lewe skrzydło Napierniczydło.
  Naprani odlatują. Na krzesłach arbuzują.
  Dreszczowiec caramba. Leci prosto do szamba.

  almagus 26.10.2008

  2011-01-20

  Wolacy pilnujcie wafela, to knysza ojca Bzdziwisza.
  Maciarewik bolszewik wybiera mi przyjaciół, taki ciół!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje