TVP2 przeprasza "za treści zawarte w programie 'Tylko dla dorosłych'"

Abelard Giza w kontrowersyjnym skeczu

Abelard Giza w kontrowersyjnym skeczu "Tylko dla dorosłych" (Fot. za KabaretPO05 / YouTube)

"Wszystkich naszych widzów, którzy poczuli się urażeni treściami zawartymi w piątkowym odcinku 'Tylko dla dorosłych' pragniemy serdecznie przeprosić" - napisała Dyrekcja TVP2. Stand-up Abelarda Gizy z tego programu, w którym komik żartował z papieża i ludzi starszych, wywołał oburzenie posłów PiS, którzy złożyli wniosek o ukaranie TVP2.
Na początku oświadczenia TVP2 zastrzega: "Przede wszystkim chcielibyśmy podkreślić, że cykl 'Tylko dla dorosłych' emitowany jest po godzinie 23.00, opatrzony kwalifikacją wiekową od lat 16 i - jak wskazuje tytuł - skierowany jest do widzów dorosłych, świadomych satyryczno-kabaretowej konwencji programu. Formuła cyklu 'Tylko dla dorosłych' oparta została na gatunku 'stand-up', bardzo popularnym m.in. w Stanach Zjednoczonych".

Następnie telewizja tłumaczy, że "formuła ta zakłada także dużą swobodę wypowiedzi artysty kabaretowego, utrzymanej często w tonie ostrej, bezkompromisowej satyry z wykorzystaniem środków takich jak przerysowanie, przejaskrawienie czy świadomie wywołana kontrowersja". "Zależało nam także, aby dopuścić do głosu młode i średnie pokolenie polskiego kabaretu, a panowie Albert Giza i Kacper Ruciński, którzy wystąpili w piątkowym odcinku, należą do czołówki rodzimych stand-uperów" - napisała Dyrekcja Programu Drugiego TVP.

Na końcu TVP przeprasza urażonych widzów: "Aktualnie czekamy na decyzję KRRiT w związku ze skargą, która po emisji programu została do niej skierowana przez grupę posłów PiS. Jednocześnie wszystkich naszych widzów, którzy poczuli się urażeni treściami zawartymi w piątkowym odcinku 'Tylko dla dorosłych' pragniemy serdecznie przeprosić".

Kontrowersyjny stand-up

Stand-up Abelarda Gizy, w którym żartował z papieża i ludzi starszych, wywołał oburzenie posłów PiS, którzy złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. Chodzi o piątkowy odcinek "Tylko dla dorosłych" prowadzony przez kabaret Limo.

Abelard Giza zaczął w swoim stand-upie od żartów z papieża. - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Giza z Limo.

Następnie pojawiły się żarty z osób starszych i wierzących. - Co by było, gdyby nasi fanatycy religijni byli tacy hardcore'owi? Zobaczcie, średnia wieku polskiego fanatyka to jest.. ja wiem... 90. Im już tak dużo nie zostało do końca, więc nie mają dużo do stracenia. Oni są nawet już gotowi, mają beret, płaszcz... Nie wiem, czy zauważyliście - im starsza kobieta, tym dłuższy płaszcz. To ma coś wspólnego chyba z długością piersi. Więc jest tak: beret, płaszcz i taki wózek bojowy na warzywa, no nie? - żartował Giza.Zobacz także
Komentarze (263)
TVP2 przeprasza "za treści zawarte w programie 'Tylko dla dorosłych'"
Zaloguj się
 • rakowiakk

  Oceniono 579 razy 467

  Nadszedł czas, aby zaprzestać płacenia abonamentu. Niech wam płacą sekciarze od kłamczyńskiego.

 • dyskootantka

  Oceniono 352 razy 274

  Cała ta afera zrobiła kabaretowi najlepszą reklamę, a swoją drogą uśmiałam się jak nigdy.

 • andrzej.frant

  Oceniono 319 razy 243

  Ale o co chodzi ?
  "Tylko dla dorosłych"
  To po co oglądają zdziecinniałe umysłowo pisuary ???

 • calli

  Oceniono 273 razy 219

  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu

 • 6bea

  Oceniono 99 razy 95

  Jak już tak przepraszacie, to przeproście i tych widzów którzy boleśnie odczuwają waszą misyjną działalność...tyle, że nie musicie już tego czynić na kolanach :)

 • bluesarbe

  Oceniono 128 razy 86

  Ech ta tvp, co miała zrobić, jak nie przeprosić, przecież posypałyby się oskarżenia o bycie pod wpływem PO. A takich ludzi masa, jakoś dziwnie ja ani moi znajomi ich nie widujemy, ale Jarek ma zastanawiająco duże poparcie w sondażach. W jakichś jamach siedzą i oglądają tv czy co...

 • dyrdymalista

  Oceniono 24 razy 20

  Jestem ciężko oburzony, że państwowa spółka przeprasza jakąś bandę wypranych z poczucia humoru przykościelnych tępaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje