Prezydent Iranu ostro krytykowany za objęcie matki Chaveza. Bo popełnił grzech

Mahmud Ahmadineżad pociesza matkę Hugo Chaveza

Mahmud Ahmadineżad pociesza matkę Hugo Chaveza (Fot. AP)

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad został ostro skrytykowany zarówno przez swoich politycznych rywali, jak i zwolenników po tym, jak świat obiegło zdjęcie, na którym obejmuje on matkę zmarłego Hugo Chaveza, byłego prezydenta Wenezueli - donosi BBC News. W Iranie uważa się za niedopuszczalne dotykanie niespokrewnionej osoby przeciwnej płci.
Konserwatywni przeciwnicy prezydenta przypominają, że Ahmadineżad nie tylko popełnił grzech, lecz także zachował się nieodpowiednio w stosunku do pełnionej funkcji. Twierdzą, że jego zachowanie na pogrzebie Chaveza to kolejny dowód na "perwersyjne tendencje".

Doradcy prezydenta próbowali ratować sytuację, twierdząc, że fotografia z matką byłego wenezuelskiego prezydenta została spreparowana. - Oni zmontowali zdjęcie lub zrobili je pod takim kątem, aby pokazać, że są (Ahmadineżad i matka Haveza) w kontakcie. Uścisku dłoni nie było - powiedział Mohammadreza Mir Tajeddini, doradca prezydenta. Następnie w sieci pojawiło się zdjęcie Ahmadineżada w uścisku ze starszym łysiejącym mężczyzną. Zwolennicy prezydenta twierdzili, że była to oryginalna fotografia przedstawiająca go z wujkiem. Na zdjęciu Ahmadineżad wygląda dokładnie tak jak na tym z matką Chaveza.

"Wujek" okazał się fotomontażem

W niedługim czasie wyszło jednak na jaw, że rzekomy wujek to Mohamed ElBaradei, były dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), organizacji pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. ElBaradei w rzeczywistości jest jednak dużo wyższy od Ahmadineżada, przy czym "wujek" ze zdjęcia był zdecydowanie niższy. Stało się jasne, że fotografia z wujkiem to fotomontaż.

To nie pierwsza wpadka prezydenta Iranu. Po śmierci Chaveza Ahmadineżad napisał na swojej stronie internetowej, że "bez wątpienia Chavez wróci na Ziemię w dzień Sądu Ostatecznego, wraz z Jezusem i Imamem Mahdim, by pomóc ustanowić pokój, sprawiedliwość i miłość na świecie". Zostało to ostro skrytykowane przez irańskich duchownych.

Zobacz także
 • Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad Ahmadineżad cieszy się z rozejmu Izraela z Hamasem
Komentarze (152)
Prezydent Iranu ostro krytykowany za objęcie matki Chaveza. Bo popełnił grzech
Zaloguj się
 • atyczarownico

  Oceniono 712 razy 664

  To jest kolejny przykład jak cały ten świat islamu jest niekompatybilny z reszta ludzkości

 • artur0121

  Oceniono 308 razy 162

  Cholera jakbym słyszał PiS w sprawie kabaretu Limo, znajdzie ktoś różnicę między islamem a pislamem, czyli moherowym katolicyzmem?

 • staalkeer

  Oceniono 94 razy 58

  Nie wiem ale przeglądam teraz kilka portali iranskich i żaden o tym "skandalu" nie pisze

  tehrantimes.com/images/pdfs/11668.pdf
  www.presstv.ir/
  www.tehrantimes.com/index.php

 • padoq

  Oceniono 76 razy 44

  Religia to zło nie wyznania bynajmniej ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje