Prezydent Iranu ostro krytykowany za objęcie matki Chaveza. Bo popełnił grzech

11.03.2013 19:50
Mahmud Ahmadineżad pociesza matkę Hugo Chaveza

Mahmud Ahmadineżad pociesza matkę Hugo Chaveza (Fot. AP)

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad został ostro skrytykowany zarówno przez swoich politycznych rywali, jak i zwolenników po tym, jak świat obiegło zdjęcie, na którym obejmuje on matkę zmarłego Hugo Chaveza, byłego prezydenta Wenezueli - donosi BBC News. W Iranie uważa się za niedopuszczalne dotykanie niespokrewnionej osoby przeciwnej płci.
Konserwatywni przeciwnicy prezydenta przypominają, że Ahmadineżad nie tylko popełnił grzech, lecz także zachował się nieodpowiednio w stosunku do pełnionej funkcji. Twierdzą, że jego zachowanie na pogrzebie Chaveza to kolejny dowód na "perwersyjne tendencje".

Doradcy prezydenta próbowali ratować sytuację, twierdząc, że fotografia z matką byłego wenezuelskiego prezydenta została spreparowana. - Oni zmontowali zdjęcie lub zrobili je pod takim kątem, aby pokazać, że są (Ahmadineżad i matka Haveza) w kontakcie. Uścisku dłoni nie było - powiedział Mohammadreza Mir Tajeddini, doradca prezydenta. Następnie w sieci pojawiło się zdjęcie Ahmadineżada w uścisku ze starszym łysiejącym mężczyzną. Zwolennicy prezydenta twierdzili, że była to oryginalna fotografia przedstawiająca go z wujkiem. Na zdjęciu Ahmadineżad wygląda dokładnie tak jak na tym z matką Chaveza.

"Wujek" okazał się fotomontażem

W niedługim czasie wyszło jednak na jaw, że rzekomy wujek to Mohamed ElBaradei, były dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), organizacji pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. ElBaradei w rzeczywistości jest jednak dużo wyższy od Ahmadineżada, przy czym "wujek" ze zdjęcia był zdecydowanie niższy. Stało się jasne, że fotografia z wujkiem to fotomontaż.

To nie pierwsza wpadka prezydenta Iranu. Po śmierci Chaveza Ahmadineżad napisał na swojej stronie internetowej, że "bez wątpienia Chavez wróci na Ziemię w dzień Sądu Ostatecznego, wraz z Jezusem i Imamem Mahdim, by pomóc ustanowić pokój, sprawiedliwość i miłość na świecie". Zostało to ostro skrytykowane przez irańskich duchownych.

Zobacz także
Komentarze (152)
Zaloguj się
 • 2560a

  Oceniono 1 raz -1

  W Iranie uważa się za niedopuszczalne dotykanie niespokrewnionej osoby przeciwnej płci.
  ---a u nas przeciwmnie . z przyjemnoscia dotkne niespokrewniona osobe byle byla mloda , ladna i chetna.

 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy 3

  Moja kpina że Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad ma prrzynajmniej wsparcie GW która wypatrzyła jego powszechną dyskryminację zostala usunięta. Widziałem że miała sporo plusow.

 • alebyk

  Oceniono 2 razy 2

  Kuźwa, religia prowadzi czasem do takich właśnie absurdów.

 • topiramax

  Oceniono 1 raz -1

  Oj, żeby tak jeszcze nie mogli się ...publicznie odzywać.

 • laksmana

  0

  Nawet jeśli to grzech, to co z tego? Wyspowiada się i po sprawie, czy nie tak to działa w przeróżnych religiach właśnie?

 • czyzyk331

  Oceniono 4 razy 4

  Słyszałem podobne glosy oburzenia, jak Mag Donald przytulił się do Putina w Smoleńsku.
  Dziwne, ze wówczas Lech Walesa nie komentował tego zjawiska.

 • grant_1

  Oceniono 7 razy 5

  Nie no, jak można takie zboczone rzeczy w internecie pokazywać... Upadek moralności!

 • teraz-otwarte

  Oceniono 4 razy 0

  jak wreszcie zniszczymy kościół katolicki to i u nas będą prawdziwe porządki zaprowadzone przez imamów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje