Prezydent Iranu ostro krytykowany za objęcie matki Chaveza. Bo popełnił grzech

11.03.2013 19:50
Mahmud Ahmadineżad pociesza matkę Hugo Chaveza

Mahmud Ahmadineżad pociesza matkę Hugo Chaveza (Fot. AP)

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad został ostro skrytykowany zarówno przez swoich politycznych rywali, jak i zwolenników po tym, jak świat obiegło zdjęcie, na którym obejmuje on matkę zmarłego Hugo Chaveza, byłego prezydenta Wenezueli - donosi BBC News. W Iranie uważa się za niedopuszczalne dotykanie niespokrewnionej osoby przeciwnej płci.
Konserwatywni przeciwnicy prezydenta przypominają, że Ahmadineżad nie tylko popełnił grzech, lecz także zachował się nieodpowiednio w stosunku do pełnionej funkcji. Twierdzą, że jego zachowanie na pogrzebie Chaveza to kolejny dowód na "perwersyjne tendencje".

Doradcy prezydenta próbowali ratować sytuację, twierdząc, że fotografia z matką byłego wenezuelskiego prezydenta została spreparowana. - Oni zmontowali zdjęcie lub zrobili je pod takim kątem, aby pokazać, że są (Ahmadineżad i matka Haveza) w kontakcie. Uścisku dłoni nie było - powiedział Mohammadreza Mir Tajeddini, doradca prezydenta. Następnie w sieci pojawiło się zdjęcie Ahmadineżada w uścisku ze starszym łysiejącym mężczyzną. Zwolennicy prezydenta twierdzili, że była to oryginalna fotografia przedstawiająca go z wujkiem. Na zdjęciu Ahmadineżad wygląda dokładnie tak jak na tym z matką Chaveza.

"Wujek" okazał się fotomontażem

W niedługim czasie wyszło jednak na jaw, że rzekomy wujek to Mohamed ElBaradei, były dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), organizacji pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. ElBaradei w rzeczywistości jest jednak dużo wyższy od Ahmadineżada, przy czym "wujek" ze zdjęcia był zdecydowanie niższy. Stało się jasne, że fotografia z wujkiem to fotomontaż.

To nie pierwsza wpadka prezydenta Iranu. Po śmierci Chaveza Ahmadineżad napisał na swojej stronie internetowej, że "bez wątpienia Chavez wróci na Ziemię w dzień Sądu Ostatecznego, wraz z Jezusem i Imamem Mahdim, by pomóc ustanowić pokój, sprawiedliwość i miłość na świecie". Zostało to ostro skrytykowane przez irańskich duchownych.

Zobacz także
 • Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad Ahmadineżad cieszy się z rozejmu Izraela z Hamasem
Komentarze (152)
Prezydent Iranu ostro krytykowany za objęcie matki Chaveza. Bo popełnił grzech
Zaloguj się
 • atyczarownico

  Oceniono 712 razy 664

  To jest kolejny przykład jak cały ten świat islamu jest niekompatybilny z reszta ludzkości

 • artur0121

  Oceniono 308 razy 162

  Cholera jakbym słyszał PiS w sprawie kabaretu Limo, znajdzie ktoś różnicę między islamem a pislamem, czyli moherowym katolicyzmem?

 • staalkeer

  Oceniono 94 razy 58

  Nie wiem ale przeglądam teraz kilka portali iranskich i żaden o tym "skandalu" nie pisze

  tehrantimes.com/images/pdfs/11668.pdf
  www.presstv.ir/
  www.tehrantimes.com/index.php

 • padoq

  Oceniono 76 razy 44

  Religia to zło nie wyznania bynajmniej ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje