;

Wojska Korei Południowej przygotowują się na prowokację Północy

Żołnierze Korei Południowej w każdej chwili spodziewają się ataku ze strony Korei Północnej

Żołnierze Korei Południowej w każdej chwili spodziewają się ataku ze strony Korei Północnej (Fot. Ahn Young-joon AP)

Wojsko Korei Południowej przygotowuje się do niespodziewanej prowokacji ze strony Korei Północnej - informuje południowokoreańska agencja Yonhap. - Korea Północna może zaatakować w miejscu i czasie, którego nigdy byśmy się nie spodziewaliśmy - przyznaje jeden z urzędników państwowych Południa
Północnokoreańska agencja prasowa KCNA poinformowała trzy dni temu, że Korea Północna postanowiła zerwać wszelkie układy o nieagresji z Koreą Południową. Wcześniej Phenian zapowiedział, że skorzysta z prawa dokonania ataku uprzedzającego na "agresorów".

Rzecznik ministerstwa obrony Korei Południowej Kim Min-seok w reakcji na działania Korei Północnej przestrzegł, że jeśli zdecyduje się ona na atak bronią jądrową, "reżim Kim Dzong Una zniknie z powierzchni Ziemi z woli ludzkości".

Południowokoreańska agencja Yonhap poinformowała dzisiaj, że wojska Korei Południowej wspólnie z żołnierzami z USA przygotowują się na niespodziewaną prowokację ze strony sąsiada. - Korea Północna może zaatakować w miejscu i czasie, którego nigdy byśmy się nie spodziewaliśmy - powiedział agencji jeden z urzędników państwowych Korei Południowej.

Propagandowa konfrontacja Pjongjangu z Zachodem

W ostatnich tygodniach mnożą się przykłady antyamerykańskiej retoryki ze strony reżimu Kim Dzong Una. Kilka tygodni temu w filmie przygotowanym przez północnokoreańskich propagandzistów, który został zamieszczony w serwisie YouTube, widać było płonący po ataku myśliwców Nowy Jork. Nagraniu towarzyszył komentarz o "kwaterze zła" stojącej w ogniu, który sama wznieciła. Kolejny film przedstawiał Baracka Obamę w płomieniach.

Jak ocenia Reuters, Północ zaczęła używać najostrzejszego języka od chwili, gdy pod koniec 2011 r. władzę po zmarłym ojcu Kim Dzong Ilu przejął Kim Dzong Un. Reżim odrzuca jakiekolwiek rozmowy na temat zakończenia swojego programu nuklearnego - przeprowadził niedawno kolejną próbę. Północnokoreańska Komisja Obrony Narodowej zapowiedziała dalsze próby nuklearne i podkreśliła, że będą one wymierzone przeciwko Stanom Zjednoczonym.Zobacz także
 • Korea Północna grozi Korei Południowej "ostatecznym zniszczeniem"
Komentarze (65)
Wojska Korei Południowej przygotowują się na prowokację Północy
Zaloguj się
 • aekielski

  Oceniono 82 razy 76

  "nigdy byśmy się nie spodziewaliśmy". Myśmy,byśmy się spodziewaliśmy, a wy nie?

 • yani-51

  Oceniono 68 razy 52

  Ten mody zasmarkany wodz mysli ze wojna to jak gra na komputerze .

  zrobi pozniej "reset " i wszystko gra...

 • zigzaur

  Oceniono 37 razy 29

  I całe zaskoczenie ze strony agresora diabli wzięli.

 • harkis

  Oceniono 35 razy 25

  Większość oszołomów forumowych, domorosłych strategów, ,, doradców" wojskowych i politycznych ,pryszczatych gimbusów, niepotrzebnie brandzluje sie ta sytuacją. Takie gierki na granicy to tradycja od 1953 roku i część rytuału. Jak zwykle nic sie nie stanie za kilka dni kurz opadnie i zostanie po staremu. Prosze zarchiwizowac ten wpis i przytoczyć go np za rok.

 • tylkoswiat.pl

  Oceniono 26 razy 24

  Sam fakt że te KIM DZONGI jeszcze żyją to jedna wielka skaza na całym cywilizowanym świecie.

 • bornintheusa

  Oceniono 27 razy 19

  Kim jest zly bo ONZ zabronilo sprzedawac do Korei luksusowe jachty i samochody sportowe.

 • wiesscar

  Oceniono 13 razy 11

  Korea Północna może zaatakować w miejscu i czasie, którego nigdy byśmy się nie spodziewali -

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 11 razy 3

  Korea Południowa: przygotowujemy niespodziewaną prowokację ze strony Korei Północnej, która może nas w każdej chwili zaatakować. Odpowiemy bez wahania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje