Przed weekendem spadnie nawet 30 cm śniegu. Potem wiosna [POGODA]

11.03.2013 17:35
Padający śnieg utrudnia ruch na zakopiance i mniejszych drogach na Podhalu

Padający śnieg utrudnia ruch na zakopiance i mniejszych drogach na Podhalu (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

We wtorek czekają nas mgły i spore opady śniegu, w czwartek i piątek zima mocno da się nam we znaki - może spaść nawet 30 centymetrów śniegu. Wiosna przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu, ale ma już z nami zostać.
Największe śnieżyce mogą przyjść do Polski w okolicach czwartku i piątku - wynika z prognozy Meteo Group Polska. Firma podkreśla co prawda, że od przyszłego poniedziałku może zacząć robić się cieplej, ale zanim to nastąpi, czeka nas atak zimy.

- W okolicach czwartku i piątku prognozowane jest przejście przez południowo-wschodnią Polskę niżu o rodowodzie śródziemnomorskim, a niże takie bywają bardzo zasobne w opady. Przejście tego niżu mogłoby spowodować w południowo-wschodniej części kraju wzrost pokrywy śnieżnej o 20-30 cm, a miejscami nawet więcej. Wiele wskazuje na to, że taki scenariusz może się sprawdzić, ale prognoza jest jeszcze niepewna, jeśli chodzi o dokładną trasę niżu i wielkość opadów - pisze na swoim profilu na Facebooku.

We wtorek mgliście

We wtorek duże zachmurzenie, w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie silne zamglenia. Na pozostałym obszarze również spadnie śnieg, należy uważać na mgły. Temp. maks. od -5 do -3 st. na północnym wschodzie i Pomorzu Gdańskim, od -2 do -1 st. na zachodzie, od 3 do 4 st. na południowym wschodzie, do -1 st. na Wybrzeżu do -3 st. w dolinach sudeckich.

W nocy nawet -15 stopni

W nocy z wtorku na środę na południu i wschodzie zachmurzenie duże, od północnego zachodu postępujące większe przejaśnienia, okresami opady śniegu, stopniowo zanikające. Temp. min. na północy od -12 do -8 st., lokalnie w rozpogodzeniach -15 st., w pasie województw centralnych od -10 do -6 st., na południu od -6 do -2 st., na Wybrzeżu do -7 st.

W środę spokojniej, do -5 stopni

W środę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy lokalne rozpogodzenia, na południu słabe opady śniegu, w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim śnieg lub deszcz ze śniegiem. Temp. maks. od -5 do -3 st. na północnym wschodzie i Pomorzu Gdańskim, od -1 do 0 st. na zachodzie, od 2 do 3 st. na południowym wschodzie, do 0 st. na Wybrzeżu, do -2 st. w dolinach sudeckich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Temp. maks. -1 st. Wiatr słaby, północny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Temp. min. -7 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W środę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. -2 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Więcej o pogodzie w portalu pogoda.gazeta.pl >>>

Zobacz także
Komentarze (14)
Przed weekendem spadnie nawet 30 cm śniegu. Potem wiosna [POGODA]
Zaloguj się
 • jakbysietupodpisac

  Oceniono 40 razy 38

  Meteorolog to chyba jedyny zawód w którym można się mylić w 90% przypadkach i dalej mieć pracę.

 • net_friend

  Oceniono 31 razy 25

  Damy radę. Polacy to silna nacja.

 • remo29

  Oceniono 27 razy 19

  Jak czytam "atak zimy" w marcu, to tylko czekam na tytuł "atak światła w południe!"...
  --
  parada karzełków

 • miguel1977

  Oceniono 8 razy 8

  Warto nauczyć się czytać pogodę ze strony meteo.pl ponieważ daje faktyczny obraz pogody lokalnej na najbliższe dwie doby. Dzięki tej stronie wiem czy następnego poranka będzie drapanie szyb w samochodzie z lodu (bardzo pomocna jest temperatura punktu rosy) i czy warto wieczorem odśnieżyć pojazd na następny dzień.
  Szerokiej drogi ;-)

 • cillian1

  Oceniono 14 razy 6

  Kurde, to powódź murowana!

 • eldemon

  Oceniono 4 razy 4

  Co teraz będzie z Polską?

 • squadack

  Oceniono 1 raz 1

  Totalne ocipienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje