TVP wyemituje 8 kwietnia dwa filmy o Smoleńsku. W tym "Anatomię upadku" Anity Gargas

11.03.2013 16:40

"Śmierć prezydenta" i "Anatomia upadku" - kadry (Fot. kadry z YouTube)

8 kwietnia telewizyjna Jedynka wyemituje jednak oba filmy o katastrofie smoleńskiej: "Katastrofa w przestworzach - śmierć prezydenta" zrealizowany na zlecenie National Geographic oraz film Anity Gargas "Anatomia upadku" - podało dziś Centrum Informacji TVP.
"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa zarządu Telewizji Polskiej Juliusza Brauna, TVP 1 zaplanowała na poniedziałek 8 kwietnia emisję dwóch głośnych filmów dokumentalnych o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku: "Katastrofa w przestworzach - śmierć prezydenta" i "Anatomia upadku"" - napisano w komunikacie.

Zaznaczono, że stało się to możliwe dzięki pomyślnie zakończonym rozmowom TVP z firmami mającymi prawa do dystrybucji tych dokumentów. "Oba filmy pokazują dwa odmienne punkty widzenia, które funkcjonują w przestrzeni publicznej" - podkreślono.

Dwa filmy, dwa odmienne punkty widzenia

O godz. 20.20 rozpocznie się emisja filmu dokumentalnego "Katastrofa w przestworzach - śmierć prezydenta", zrealizowanego na zlecenie National Geographic. "Producenci filmu, Alex Bystram i Ed Sayer, oparli się na ustaleniach zawartych zarówno w raporcie rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), jak i w raporcie polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (tzw. komisji Millera)" - podano.Następnie o godz. 21.30 pokazany zostanie dokument "Anatomia upadku", zrealizowany przez Anitę Gargas. "Film, jak stwierdziła jego autorka, jest efektem śledztwa dziennikarskiego dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonego w Rosji, a także na terenie Polski" - napisano w komunikacie. Producentem dokumentu jest Niezależne Wydawnictwo Polskie - wydawca "Gazety Polskiej".Najpierw filmy, potem - dyskusja

Po emisji filmów w specjalnym wydaniu programu Piotra Kraśki "Na pierwszym planie" zaplanowano dyskusję ekspertów i publicystów.

10 kwietnia miną trzy lata od katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w której zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Pasażerowie zmierzali na uroczystości w lesie katyńskim.

Zobacz także
Komentarze (151)
TVP wyemituje 8 kwietnia dwa filmy o Smoleńsku. W tym "Anatomię upadku" Anity Gargas
Zaloguj się
 • inder

  Oceniono 134 razy 114

  Na urodziny Mikołaja Kopernika proponuję puścić film biograficzny o tym astronomie, a następnie film dowodzący, że słońce kręci sie wokół Ziemi, która jest zresztą płaska, podtrzymywana przez dwa wielkie wieloryby. Nikt nie zaprzeczy, że oba filmy będą reprezentowały dwa odmienne punkty widzenia.

 • viaac

  Oceniono 179 razy 111

  Porażka. Teoria spiskowa na równi z ustaleniami oficjalnej komisji w publicznej tv i to na dwa dni przed rocznicą omawianych wydarzeń. W razie gdyby ktoś się później zastanawiał dlaczego coraz więcej ludzi wierzy w zamach, to właśnie dlatego.

 • harimau666

  Oceniono 131 razy 85

  to jeden wielu z powodów( zaraz po tzw. społecznej misji katolickiej TVP )dla którego tysiące ludzi nie chce płacić abonamentu...

 • m8ts

  Oceniono 106 razy 60

  Kiedy emisja hitu- Ląduj dziadu we mgle?

 • epupecki

  Oceniono 76 razy 46

  Tak więc po filmie mówiącym prawdę o wypadku kto zechce zobaczy też jakie fiksacje powstają w głowach durniów!

 • niktwazny126

  Oceniono 66 razy 42

  Jarosław zatwierdził taki scenariusz? Czy na pewno kolejność emisji jest właściwa? Antoni zaproszony jako ekspert nad eksperty? Czy oglądanie tych filmów będzie obowiązkowe dla wyznawcow Jaroslawa, czy dla wszystkich obywateli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje