TVP wyemituje 8 kwietnia dwa filmy o Smoleńsku. W tym "Anatomię upadku" Anity Gargas

11.03.2013 16:40

"Śmierć prezydenta" i "Anatomia upadku" - kadry (Fot. kadry z YouTube)

8 kwietnia telewizyjna Jedynka wyemituje jednak oba filmy o katastrofie smoleńskiej: "Katastrofa w przestworzach - śmierć prezydenta" zrealizowany na zlecenie National Geographic oraz film Anity Gargas "Anatomia upadku" - podało dziś Centrum Informacji TVP.
"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezesa zarządu Telewizji Polskiej Juliusza Brauna, TVP 1 zaplanowała na poniedziałek 8 kwietnia emisję dwóch głośnych filmów dokumentalnych o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku: "Katastrofa w przestworzach - śmierć prezydenta" i "Anatomia upadku"" - napisano w komunikacie.

Zaznaczono, że stało się to możliwe dzięki pomyślnie zakończonym rozmowom TVP z firmami mającymi prawa do dystrybucji tych dokumentów. "Oba filmy pokazują dwa odmienne punkty widzenia, które funkcjonują w przestrzeni publicznej" - podkreślono.

Dwa filmy, dwa odmienne punkty widzenia

O godz. 20.20 rozpocznie się emisja filmu dokumentalnego "Katastrofa w przestworzach - śmierć prezydenta", zrealizowanego na zlecenie National Geographic. "Producenci filmu, Alex Bystram i Ed Sayer, oparli się na ustaleniach zawartych zarówno w raporcie rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), jak i w raporcie polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (tzw. komisji Millera)" - podano.Następnie o godz. 21.30 pokazany zostanie dokument "Anatomia upadku", zrealizowany przez Anitę Gargas. "Film, jak stwierdziła jego autorka, jest efektem śledztwa dziennikarskiego dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonego w Rosji, a także na terenie Polski" - napisano w komunikacie. Producentem dokumentu jest Niezależne Wydawnictwo Polskie - wydawca "Gazety Polskiej".Najpierw filmy, potem - dyskusja

Po emisji filmów w specjalnym wydaniu programu Piotra Kraśki "Na pierwszym planie" zaplanowano dyskusję ekspertów i publicystów.

10 kwietnia miną trzy lata od katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w której zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Pasażerowie zmierzali na uroczystości w lesie katyńskim.

Zobacz także
Komentarze (151)
Zaloguj się
 • babaqba

  Oceniono 1 raz 1

  "Anatomia upadku Anity Gargas" - to będzie dramat społeczny czy tragedia psychiatryczna?

 • dublet

  Oceniono 2 razy 2

  A dlaczego nie wyemitują mojej produkcji, gdzie rosyjscy świadkowie, bardziej wiarygodni od gargasowych, zeznają, że widzieli w oknie przelatującego Tu-154 Lecha K. opasanego pasem Szachidy i z granatem w łapce! To cenzura i antypolski atak na wolność słowa!

 • zygosz

  Oceniono 2 razy 2

  Eksperci !

  Dobor ekspertow jest wspaialy ,
  mierza zlamana brzoze kilka razy.
  Nadal wynik pomiaru jest nie
  znany ,bo agenci ochydnie ja zlamli.

  Komisja bada katastrofe juz trzy lata,
  a trotyl i zlamana brzoza ciagle im
  nowy problem stwarza
  Gdyby jednak skrzydlo w brzoze
  uderzylo, jeden tylko slad by zostawilo.

  A tu kilku drwali na dlugosci dwoch
  metrow brzoze zlamali .
  Dzis grono ekspertow wyteza umysl
  wielki ,jak tu wyjsc z tej rosterki .

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 4 razy 0

  no bedzie się działooooooooooooo

  Michnik ma niecały miesiąc na przygotowanie widowni

  Już kublik i czuchnowski dostali zamówienia na artykuły, może coś wyjaśnią z kłótnią na okęciu :-)
  wroński i stasiński ostrzą pióra, a W pogotowiu czeka nauczyciel fizyki Łoziński, ekspert od rąbania brzozy siekierą

 • niechcemalemuszem1

  Oceniono 3 razy 1

  Fani Gazety nie zrozumieją prawdopodobnie, że wolność słowa nakazuję emisję obu filmów i kto nie chce może sobie nieoglądać jednego lub drugiego. Dla nich zakneblowanie ust tym którzy myslą inaczej (nawet jeśli to nieuzasadnione myślenie) to tryumf demokracji. Dlatego spodziewam się wielu n egatywnych wpisów pod tym artykułem, rzecz jasna "w imię obrony demokracji i wolności słowa".

 • washner

  Oceniono 2 razy 2

  To niesprawiedliwe zeby film ulubiony przez zwolenników ugrupowania zwiazanego z jedyna słuszna partią był emitowany jako drugi. Dlaczego nie puścic ich równolegle na jedynce i dwójce tylkow odwrotnej kolejności a na trójce równoczesnie.

 • stef0909

  Oceniono 3 razy 1

  gó...ana telewizja!

 • kolombo7

  Oceniono 5 razy -3

  He he miło poczytać komentarze, jak wielu beneficjentów grubej kreski oraz synów, wujków i innych pociotków sowieckiej agentury w Polsce boi się emisji filmu p. Gargas. Nie bojcie się. PRAWDA WAS WYZWOLI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje