Autobus zawisł na moście. "Robią wszystko, by nie wpadł do rzeki"

11.03.2013 15:54
Straż pożarna

Straż pożarna (Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta)

Autobus zjechał z mostu na przejeździe przez rzekę Omulew w miejscowości Wielbark (woj. warmińsko-mazurskie). Droga nr 57 jest zablokowana, autobus zawisł na moście. Cztery osoby zostały ranne. Strażacy próbują nie dopuścić do osunięcia się autobusu do rzeki.
Autobus z nieustalonych przyczyn na ul. Jagiełły zjechał z drogi i zawisł na moście. Jechało nim 8 pasażerów, 4 z nich zostało lekko rannych, opatrzono ich na miejscu - informował Piotr Korczakowski z policji w Szczytnie.

- Strażacy przymocowali linami autobus i robią wszystko, by nie wpadł on do rzeki - dodała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic.

Na miejsce wypadku jedzie specjalny dźwig, który ma postawić autobus na drodze. - Autobus stoi tyłem na moście, a przodem opiera się o brzeg rzeki - powiedział Krzysztof Pardo z miejscowej straży pożarnej.

W województwie warmińsko-mazurskim panują trudne warunki drogowe. Od niedzielnego popołudnia bez przerwy pada śnieg i drogi są śliskie. Dochodzi do wielu kolizji i wypadków.

Zobacz także
 • Prognoza pogody. Mroźne powietrze z północy, śnieg i marznące mżawki Prognoza pogody. Mróz nie odpuszcza. Będzie śnieg i marznące mżawki
 • Wypadek autokaru z dziećmi. Siedem osób rannych
Komentarze (10)
Autobus zawisł na moście. "Robią wszystko, by nie wpadł do rzeki"
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 28 razy 20

  Takie warunki drogowe, że aż autobus się powiesił.

 • no4nwo

  Oceniono 13 razy 9

  Macie w gazecinie jakichś dyżurnych debili do wklejania zdjęć z dupy wziętych, tylko po to, żeby kilkuzdaniowy nius wydawał się optycznie dłuższy?

  Kury wam szczyć prowadzać...

 • yyyama

  Oceniono 1 raz 1

  Taaa,zdjęcia Patafiany nie mają bo nie dostali cynku od policmajstrów.Jak ja miałem wypadek to kolejność przybycia służb była prawidłowa(w trosce o moje zdrowie) 1-Policja,2-Fotoreporter,3-Straż pożarna,.....przerwa....4-Pogotowie.

 • patriotaa

  Oceniono 17 razy -5

  Z ostatniej chwili płemier Tusk i prezydent Komorowski trzymają tył autobusu by nie wpadł do rzeki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje