Lahore: chrześcijanie wyszli na ulice po tym, jak spalono im domy. Starcia z policją [ZDJĘCIA]

Muzułmańscy radykałowie spalili 10 domów w chrześcijańskiej części Lahore

Muzułmańscy radykałowie spalili 10 domów w chrześcijańskiej części Lahore (Fot. K.M. Chaudary AP)

Setki pakistańskich chrześcijan od wczoraj protestują na ulicach Lahore, żądając od władz lepszej ochrony. Doszło już do kilku starć z policją. W sobotę rozwścieczeni muzułmańscy radykałowie spalili i splądrowali ponad 100 chrześcijańskich domów na przedmieściach w akcie zemsty za bluźnierstwo rzekomo popełnione przez jednego z mieszkańców dzielnicy
W czasie chrześcijańskich demonstracji, której uczestnicy domagali się zwiększenia ich ochrony w kraju, w którym bluźnierstwo jest łamaniem prawa, protestujący rzucali kamieniami w przejeżdżające autobusy, wybijając w nich okna. Policja próbowała przepędzić tłum i kilkukrotnie wystrzeliła w powietrze. Kilka osób zostało także zatrzymanych.

Wielu komentatorów zajmujących się Bliskim Wschodem twierdzi, że przepis zakazujący bluźnienia wymierzony jest przeciwko mniejszościom religijnym, w tym głównie chrześcijanom i szyitom. Prawo w tej kwestii stosowane jest często kapryśnie.

Spłonęło ponad 100 chrześcijańskich domów

W piątek pakistańska policja aresztowała jednego z chrześcijańskich mieszkańców dzielnicy Badami Bagh na przedmieściach Lahore za to, że ten rzekomo znieważył imię proroka Mahometa. Muzułmańskim radykałom to jednak nie wystarczyło i postanowili na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość i w sobotę splądrowali i spalili ponad 100 domów mieszkających tam chrześcijan.

Szczęśliwie nikt nie ucierpiał, bo wcześniej - obawiając się tak brutalnej reakcji ze strony islamskich ekstremistów - 3 tys. chrześcijan opuściło Badami Bagh. Wielu z nich zostawiło za sobą cały swój majątek bez opieki.

Zobacz także
 • Muzułmanie splądrowali i spalili domy chrześcijan. Była to zemsta za obrazę Mahometa Pakistan: Rozwścieczeni muzułmanie spalili domy chrześcijan. W zemście za znieważenie Mahometa
 • Muzułmanie podczas modlitwy Mer Moskwy: Nowy meczet? Nie. Muzułmanie są agresywni
Komentarze (52)
Lahore: chrześcijanie wyszli na ulice po tym, jak spalono im domy. Starcia z policją [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • jon_rambo

  Oceniono 62 razy 44

  teraz w ramach rewanżu katolicy powinni spalić i splądrować 100 domów muzułmańców w europie :D

 • roastedkaszanka

  Oceniono 92 razy 32

  Tam areszt za obraze imienia pana Mahometa, u nas komisja parlamentarna za obraze pana papieza. Domow nam POPiSowcy jeszcze nie pala, ale we Wroclawiu ich bojowki lysych bezmozgowcow atakuja w najlepsze.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 30 razy 26

  Jako "wyraz przestrogi" dla radykalnych muzułmanów wyślijcie trochę broni tym w Syrii, oni z pewnością dadzą przykład całemu światu Islamu, jak traktować innowierców. Oczywiście jak tylko dorwą się do koryta, ale wcześniej też.

 • rutek75

  Oceniono 57 razy 17

  skończmy z tymi wszystkimi religiami. Nie przynoszą nic, poza tłustymi brzuchami szefów i kolejnymi konfliktami.

 • beretzantenka

  Oceniono 19 razy 13

  Uwazam , ze PIS i chlopaki z prawicy powinni jechac tam i bronic krzyza !

 • popijajac_piwo

  Oceniono 26 razy 12

  Co na to Tadek z Torunia? Nie rusza z odsieczą razez z Jędrkiem Jaworskim? A przepraszam, zapomniałem że, oni tylko w gębie są mocni...

 • sjm.b

  Oceniono 14 razy 10

  pokój wam chreścijanie! jestem z wami i bądzmy z nimi wszyscy - niedajcie się poniżać przez religie rekomo pokoju.

 • antykkk

  Oceniono 24 razy 6

  Wszystkie religie są tylko wyłącznie przyczyną wszelkiego zła i nieszczęść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje