Lahore: chrześcijanie wyszli na ulice po tym, jak spalono im domy. Starcia z policją [ZDJĘCIA]

11.03.2013 13:22
Muzułmańscy radykałowie spalili 10 domów w chrześcijańskiej części Lahore

Muzułmańscy radykałowie spalili 10 domów w chrześcijańskiej części Lahore (Fot. K.M. Chaudary AP)

Setki pakistańskich chrześcijan od wczoraj protestują na ulicach Lahore, żądając od władz lepszej ochrony. Doszło już do kilku starć z policją. W sobotę rozwścieczeni muzułmańscy radykałowie spalili i splądrowali ponad 100 chrześcijańskich domów na przedmieściach w akcie zemsty za bluźnierstwo rzekomo popełnione przez jednego z mieszkańców dzielnicy
W czasie chrześcijańskich demonstracji, której uczestnicy domagali się zwiększenia ich ochrony w kraju, w którym bluźnierstwo jest łamaniem prawa, protestujący rzucali kamieniami w przejeżdżające autobusy, wybijając w nich okna. Policja próbowała przepędzić tłum i kilkukrotnie wystrzeliła w powietrze. Kilka osób zostało także zatrzymanych.

Wielu komentatorów zajmujących się Bliskim Wschodem twierdzi, że przepis zakazujący bluźnienia wymierzony jest przeciwko mniejszościom religijnym, w tym głównie chrześcijanom i szyitom. Prawo w tej kwestii stosowane jest często kapryśnie.

Spłonęło ponad 100 chrześcijańskich domów

W piątek pakistańska policja aresztowała jednego z chrześcijańskich mieszkańców dzielnicy Badami Bagh na przedmieściach Lahore za to, że ten rzekomo znieważył imię proroka Mahometa. Muzułmańskim radykałom to jednak nie wystarczyło i postanowili na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość i w sobotę splądrowali i spalili ponad 100 domów mieszkających tam chrześcijan.

Szczęśliwie nikt nie ucierpiał, bo wcześniej - obawiając się tak brutalnej reakcji ze strony islamskich ekstremistów - 3 tys. chrześcijan opuściło Badami Bagh. Wielu z nich zostawiło za sobą cały swój majątek bez opieki.

Zobacz także
Komentarze (52)
Zaloguj się
 • goosia2107

  0

  To nie religia jest zła, tylko ludzie. Jestem chrześcijanką, a mój mąż jest muzułmaninem. Nic nie wiecie o muzułmanach, większość z was żadnego z nich nawet nie zna. Jakbyście kogoś poznali na pewno zmienilibyście zdanie. Wiecie o nich tylko to, co słyszycie w telewizji albo czytacie w internecie. Przecież gdyby oni mówili o tym co dobrego robią muzułmanie to nikt nie chciałby tego słuchać. Ludzie zawsze szukają sensacji. W każdym kraju są źli i dobrzy ludzie. Tak samo w Polsce, jak i w krajach islamskich. Koran całkowicie zakazuje zabijania. To nie religia jest problemem. Sama się o tym przekonałam.

 • elkoguto11

  0

  @Srull- Piszesz coś o "Religii pokoju"???

  www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=600&q=Pope+Hitler&oq=Pope+Hitler&gs_l=img.12...12779.17184.0.18614.11.11.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1ac.1.5.img.RiZBUS1piOc#hl=pl&safe=off&site=imghp&tbm=isch&sa=1&q=Pius+Hitler&oq=Pius+Hitler&gs_l=img.12...19466.22085.0.23775.6.6.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.1.5.img.jEhY_yy2xAs&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.ZGU&fp=5e3a892758204246&biw=1024&bih=600

 • czestochowianin100

  Oceniono 2 razy -2

  Nadstawili drugi policzek.

 • janek_z_janek

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli w europie w ramach rewanżu też powinno spłonąć 100 domów brudasów. Tylko ,ze chrześcijanie lubią nadstawiać 2gi policzek.

 • dejtrejder

  Oceniono 5 razy -1

  Religie to zło. Mamy kolejny dowód, że wszystkie religie trzeba natychmiast zdelegalizować bo są obrazą inteligencji i źródłem przemocy. Osoby wierzące w gusła trzeba leczyć przymusowo w psychiatrykach.

 • alien999

  Oceniono 4 razy 4

  Ja proponuję
  1) Wyrzucenie Pakistańczyków wyznających islam z Europy
  2) Wprowadzić Pakistańczyków chrześcijan z Pakistanu

  Trzeba rozwiązywać problemy tak jak zrobił to Izrael - Żydzi z Państw Arabskich przybyli do Izraela, a Palestyńczycy mieli wyjechać do państw w których odeszli Żydzi np Maroko

 • queserasera

  Oceniono 9 razy -7

  Muzułmanie, ateiści, żydzi... nikt nie lubi katoli. Coś w tym musi być :)

 • abw12300

  Oceniono 6 razy -2

  A na to wszystko z góry gapił się pan Jezus i Maryja. Fajne.

 • tem0138

  Oceniono 5 razy 5

  <copy-paste>
  O tym pisałem na forum już kilka razy. Żydzi i nie-Żydzi nakręcają spiralę wzajemnej niechęci, judaizm kontra chrześcijanizm, syjonizm kontra europejsko-amerykański antysemityzm.

  Te nastroje są dodatkowo podsycane w mediach. Sporo ludzi daje się w to "wkręcać", i w Polsce, i w Izraelu. Tam młodzież jest wręcz indoktrynowana, że większość na świecie, a na pewno w Polsce, to nieprzyjaźni "gojowie".

  Taka np. "twórczość" Gross'a na pewno nie pomaga w pojednaniu. Przejaskrawiona historia, niesprawiedliwe "anty-polskie" uogólnienia. Zachowania, które niewątpliwie należy potępić i które wielokrotnie były potępianie, są przypisywane całemu narodowi polskiemu.

  I w drugą stroną też to działa. Przypisuje się całemu narodowi izraelskiemu pragnienie bestialskiego mordowania wszystkich Palestyńczyków. Czy słusznie? Zdecydowanie NIE.

  Jeżeli głębiej się zastanowić, to cywilizacyjnie i religijnie więcej nas łączy niż dzieli.

  To od strony islamskich fundamentalistów zagraża dużo większe niebezpieczeństwo. Tu już nie ma miejsca na tylo "niechęć", jest nienawiść, prześladowanie i zabijanie w imię tzw. "proroka".

  W obliczu coraz większej masy muzułmanów w całej Europie i co za tym idzie postępującej islamizacji, chrześcijanie i żydzi powinni się jednoczyć a nie wzajemnie antagonizować.

  interia360.pl/artykul/islamska-szarancza-zaleje-europe,49891
  Potępiajmy skrajności, religijny fundamentalizm i "faszystowski" nacjonalizm. Jednocześnie brońmy swojej kultury i historii. Jak my z tym nie skończymy i damy się podzielić, to na pewno za lat "-naście" zrobi to za nas jakiś muzułmański radykał i ... nic po naszej kulturze nie zostanie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje