Kukiz szykuje nową Wiosnę Ludów: Komuna w manipulacji Platformie do pięt nie dorosła

11.03.2013 11:29
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz (Fot. Rafał Masłow / Sony Music)

Paweł Kukiz, jego Zmieleni i NSZZ "Solidarność" szykują kolejną Wiosnę Ludów, która będzie początkiem końca III RP - zapowiada dzisiejsze "Do Rzeczy". Sam Kukiz tymczasem w rozmowie z tygodnikiem dobitnie tłumaczy, dlaczego chce zmienić ustrój i usunąć PO od władzy: - W oszustwie, manipulacji, socjotechnice i propagandzie sukcesu komuna nie dorosła Platformie do pięt.
- Mam domieszkę tatarskiej krwi. Pozwolę więc sobie porównać siebie i Zmielonych do jazdy tatarskiej, działającej oczywiście na rzecz Rzeczpospolitej, która ma celu zwiad i spowodowanie zamieszania w szeregach wroga. Potem nasze chorągwie pozorują odwrót i znienacka uderza husaria dozbrojona strzelcami, piechotą, lekką jazdą. Ta husaria to "Solidarność", a piechota i strzelcy - obywatele i stowarzyszenia - tak obrazowo opisał w dzisiejszym "Do Rzeczy" swój plan obalenia obecnego ustroju Paweł Kukiz.

"Konstytucja z 1997? Sankcjonuje ułudę wolności"

Muzyk zapowiedział, że chce zmiany nie tylko ordynacji wyborczej, mającej na celu wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, ale i konstytucji z 1997 r., która według niego "jest wewnętrznie sprzeczna" i "sankcjonuje ułudę wolności".

Pytany, dlaczego więc do niedawna popierał PO, odpowiedział, że żył w ułudzie, że partia będzie chciała coś zmienić. - Gdy zobaczyłem, że mają prezydenta, który z pomocą Senatu może rozpisać referendum w sprawie ordynacji wyborczej, zapytałem jednego z prominentnych polityków PO: "Jak będzie z tymi JOW-ami?", a on na to: "Myśmy się rozmyślili, bo wiesz, na tym to komuna zyska". Potraktował mnie jak idiotę. Powiedziałem mu więc: "Słuchaj, kolego, komuna to wam do pięt nie dorosła w manipulacji, w oszustwie, w socjotechnice, propagandzie sukcesu". To była nasza ostatnia rozmowa - skwitował muzyk.

Zobacz także
Komentarze (525)
Kukiz szykuje nową Wiosnę Ludów: Komuna w manipulacji Platformie do pięt nie dorosła
Zaloguj się
 • adamiakadam1

  Oceniono 1307 razy 895

  W pełni się zgadzam. rząd działa na zasadzie propagandy i tematów zastępczych. Mają prezydenta, większość w sejmie od 6 lat a nic nie chcą zmienić. I od razu dodam że nie popieram Kaczora i jego chęci walki ze wszystkimi dookoła, ale to nie oznacza że mam od razu ślepo popierać PO. Bardzo mnie platforma zwiodła i myślę że takich ludzi jest więcej.

 • wuetend

  Oceniono 643 razy 371

  Nie bardzo widzę spójność haseł tej "Wiosny ludów". Popieram Kukiza jeśli chodzi o JOW, ale gdzie tu miejsce dla Solidarności z jej socjalistycznymi hasłami???

  W Polsce teraz trzeba więcej aktywności a nie więcej roszczeniowości. Inaczej kraj zbankrutuje.

 • cillian1

  Oceniono 378 razy 280

  PS

  jakbyś jeszcze Kukiz dorzucił - wybory na prokuratorów wojewódzkich!
  I możliwość ich odwołania za olewanie prawa!

  Naprawdę masz mój głos!

 • kmrp

  Oceniono 282 razy 152

  Kapitalizm to nie jest tylko brak komunizmu. Kapitalizm też trzeba zbudować - a tego obecne elity nie potrafią. Dlatego w kraju jest jak jest: pracy nie ma, ceny zachodnie, "radź sobie sam - ale nie zaPOmnij zapłacić POdatku gdy sobie POradzisz". W krajach środkowej Afryki też nie ma komunizmu i nigdy nie było. A mimo to jest tam nędza. POlska stacza się właśnie w stronę Afryki, bo elitom wydaje się, że skoro zburzyliśmy komunizm, to już reszta się "sama ułoży". Otóż nie ułoży się, drodzy premierzy, ministrowie i prezydenci. Polskie konwulsje po upadku komunizmu trwają już 23 lata i... końca nie widać.

 • ubmowiec

  Oceniono 697 razy 123

  Panie Kukiz - metoda do "obalania rządów" do której to namawia Pan i Pan Duda w Rzeczypospolitej , do której Pan to nawiązuje, nazywana była "warcholstwem". Jeżeli chce Pan zmiany - od tego są WYBORY. Na każdym szczeblu - samorządowe/sejm/senat. Nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem obecnego rządu, ale także nie zgadzam się na anarchię jaką chce Pan Duda zaserwować. Bo z całą pewnością nie jest jego celem porządek, a osiągniecie władzy. Jakimi metodami...KAŻDYMI, włączając w to destabilizację Państwa.

 • geminix

  Oceniono 431 razy 109

  Krótka pamięć panie Kukiz. JOW zostały storpedowane przez parlamentarną kolalicję pis i sld. Przypominam, że do wprowadzenia JOW konieczna jest zmiana konstytucji a na tę potrzeba więcej głosów niż ma PO+PSL.
  Przypomnę również, że pis ma pełne poparcie od pana przydupasów z nszz "solidarność".
  Więc nie ten kierunek protestu panie Kukiz.
  A pis pod względami, które pan wymienił przebił nie tylko PO, komunę i urbana, ale nawet goebelsa.
  przypomnę tylko 3 kłamstwa kaczyńskich:
  - nie będę premierem
  - 3 miliony mieszkań
  - nie będzie w rządzie ludzi z wyrokami.

 • czarnybialyszary

  Oceniono 229 razy 79

  JOWy wprowadzono w wyborach do senatu co drastycznie wzmocniło domniację PO i PiS, a osłabiło znaczenie partii o mniejszym poparciu np. SLD. SLD które uzyskało 8% głosów, ma ..ZERO senatorów. Tak to działa. Nie wiem więc o co chodzi Kukizowi i ludziom, którzy bez przeanalizowania JOWów w praktyce je popierają. A może właśnie o to chodzi by np. przy 30% poparciu PO miała 80% mandatów w sejmie? Działacie na rzecz PO? DZIAŁACIE. JOWy DEFORMUJĄ WYNIKI WYBORÓW NA RZECZ NAJSILNIEJSZYCH PARTII KOSZTEM SŁABSZYCH!

 • michal1401

  Oceniono 87 razy 63

  Głosowałem na PO nie dla tego że lubię ich polityków, tylko na partię idącą do wyborów z konkretnym programem, głosowałem na jednomandatowe okręgi wyborcze, głosowałem na odejście od nadużywania kontroli i inwigilacji obywateli, na obniżenie podatków i rozwój przedsiębiorczości, głosowałem na zmniejszenie biurokracji i ilości urzędników oraz ich osobistej odpowiedzialności za decyzje...
  tylko PO ustami swojego przywódcy mówi "dziś bym tego nie powiedział" i tyle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje