Wyłowili blisko 3 tysiące martwych świń z rzeki w Szanghaju

11.03.2013 09:20
Nie wiadomo, czy woda z rzeki nadaje się do picia

Nie wiadomo, czy woda z rzeki nadaje się do picia (Fot. STRINGER/CHINA REUTERS)

Ponad 2,8 tys. sztuk martwych świń wyłowiono z rzeki Huangpu w Szanghaju na wschodzie Chin. Władze miasta tymczasem zapewniają, że na razie nie stwierdzono pogorszenia zwykłego poziomu zanieczyszczenia wody w rzece.
Wcześniej media mówiły o 1,2 tys. martwych zwierząt. Ale ta liczba ciągle rośnie - brytyjski "The Telegraph" podał, że znaleziono już ponad 2,8 tys. sztuk świń.

Zwierzęta mogły zostać wrzucone do rzeki przez hodowców z sąsiadującej z Szanghajem prowincji Zhejiang (Czeciang) po tym, jak padły z powodu nieokreślonej choroby. Pierwsze martwe świnie zaczęto wyławiać już w czwartek. Są wśród nich zarówno prosięta, jak i dorosłe osobniki, niektóre ważące po kilkaset kilogramów.

"Czy woda jeszcze nadaje się do picia, skoro znajdujemy w niej pływające ścierwa świń?" - pyta na łamach anglojęzycznego dziennika "China Daily" jeden z mieszkańców Szanghaju. "Władze muszą przeprowadzić szczegółowe dochodzenie i dostarczyć wodę pitną mieszkańcom" - apelował.

Po przebadaniu próbek wody z Huangpu, zbieranych co godzinę, władze Szanghaju stwierdziły, że wynik jest "w normie". Według wydawanej również po angielsku rządowej gazety "Global Times" w wyławianiu martwych zwierząt uczestniczyło 12 jednostek pływających.

Zobacz także
Komentarze (25)
Zaloguj się
 • xxy_yzz

  0

  Krzywa bardzo szybko rośnie różnych nieszczęść ludzie piszą że powodem są m/in ciche eksperymenty np. HAARP. Robią to na Alasce i w Rosji eksperymenty z pogodą...
  Kopia..Wywiad radiowy z polskimi naukowcami na temat systemu HAARP. Panowie mają świadomość stwarzanych przez niego zagrożeń, ale tryskają optymizmem w stosunku do osób i instytucji prowadzących eksperyment - wierząc w ich rozsądek. A instytucje te, to przede wszystkim lotnictwo i marynarka Satanów Zjednoczonych...Sercem projektu HAARP jest kompleks 180 anten radiowych o docelowej mocy 3,6 megawatów, zajmują one obszar ok. 35 akrów. W ramach tej instalacji pracują: IRI (Ionospheric Research Instrument - urządzenie do badań jonosfery), ISR (Incoherent Scatter Radar radar bardzo wysokiej częstotliwości) oraz nowoczesne geofizyczne urządzenie badawcze ELF.
  Emitowane przez anteny potężną mocą 3,5 GHz fale o częstotliwości do 1 MHz są pochłaniane przez jonosferę lokalnie ją „podgrzewając lub wręcz „wypalając w niej otwór (obrazowo można powiedzieć, że anteny strzelają w niebo wiązką elektromagnetyczną). Można to opisać jako „drażnienie atmosfery w sposób kontrolowany. W ten sposób prowadzone są badania nad pochodzeniem i sposobem powstawania zórz polarnych, właściwościami elektrycznymi i magnetycznymi ziemskiej jonosfery oraz promieniowaniem kosmicznym.

 • wyciety

  0

  Swinie byly przygotowywane do przyrzadzania tradycyjnych chinskich potraw.

 • kajajgzzz

  Oceniono 1 raz 1

  A to świnie...:)

 • compost

  Oceniono 2 razy 2

  Świnie padły pewnie dlatego, ze piły wodę z tej rzeki

 • vomitorium1

  Oceniono 2 razy 0

  a to się
  wędkarze
  cieszą

 • pepe_papa

  Oceniono 3 razy 1

  Co za świństwo.

 • dasiek111

  Oceniono 14 razy 6

  No to w Tesco można się spodziewać szynki po 11,99 za kilogram...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje