Prognoza pogody. Mróz nie odpuszcza. Będzie śnieg i marznące mżawki

11.03.2013 07:38
Prognoza pogody. Mroźne powietrze z północy, śnieg i marznące mżawki

Prognoza pogody. Mroźne powietrze z północy, śnieg i marznące mżawki (pogoda.gazeta.pl)

Polska znajduje się na skraju rozległego układu niżowego znad południowej i środkowej Europy. Z północy napływa mroźna, arktyczna masa powietrza, jedynie na krańcach południowych kraju zalega cieplejsze powietrze polarno-morskie.
Zachmurzenie dziś będzie duże i całkowite. W północnej połowie Polski wystąpią opady śniegu, a w południowej połowie kraju opady śniegu, deszczu ze śniegiem, deszczu, mżawki, miejscami opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie od -6 st. C na północnym wschodzie kraju, około -1 st. C w centrum i na zachodzie do 6 st. C miejscami na południu.

Wiatr na południu i w centrum Polski będzie słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany, okresami porywisty, na Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków wschodnich. Na północy miejscami wystąpić mogą zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie będzie duże lub całkowite, wystąpią opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie Polski początkowo miejscami wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od -8 st. C na północnym wschodzie i miejscami na Pomorzu, -4 st. C w centrum do -1 st. C miejscami na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, tylko na wschodzie kraju z kierunków wschodnich.Opady śniegu będą coraz mniejsze

Jutro zachmurzenie będzie duże lub całkowite, jedynie na północnym zachodzie Polski będą większe przejaśnienia. Miejscami dojdzie do opadów śniegu, głównie w Polsce centralnej i północnej. Temperatura maksymalna wyniesie od -5 st. C, -4 st. C na północnym wschodzie i na Pomorzu Gdańskim, około 0 st. C w centrum do 3 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych.

W Warszawie zachmurzenie również będzie całkowite. Wystąpią opady śniegu, które po południu okresami mogą być umiarkowane. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej 3-5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie -1 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni. W nocy wystąpi zachmurzenie całkowite z opadami śniegu. Temperatura minimalna -4 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. We wtorek w stolicy zachmurzenie będzie duże. Opady śniegu będą stopniowo zanikać. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Sprawdź prognozę na najbliższe dni na pogoda.gazeta.pl

Komentarze (9)
Prognoza pogody. Mróz nie odpuszcza. Będzie śnieg i marznące mżawki
Zaloguj się
 • ro-gal

  Oceniono 31 razy 17

  na tablecie Jarka pogoda wygląda podobnie: też ochłodzenie, wysokie ciśnienie i wiatry

 • czoper62

  Oceniono 21 razy 15

  Co oni porobili z tą pogodą...

 • srull

  Oceniono 17 razy 5

  Niech wieje i sypie. Ja mam tydzień urlopu.

 • laylah

  Oceniono 5 razy 1

  To wina Tuska!

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 6 razy 0

  Al Gore! Gdzie to ocipienie tfu ocieplenie?

 • wezyronly

  Oceniono 4 razy 0

  Gdzie ta zima?! W BEskidach ohydna listopadowa pogoda...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje