"Solidarność" buduje alternatywę dla PO, czyli Platformę Oburzonych

11.03.2013 06:00
Piotr Duda, przewodniczący NSZZ

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Ponad sto organizacji pozarządowych zaprosił do historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność". 16 marca ponad 300 osób będzie tam budować "Platformę Oburzonych", czyli melanż przeciwników rządu Donalda Tuska.
Do Gdańska przyjadą: przedstawiciele portalu Zmieleni.pl (walczą o jednomandatowe okręgi wyborcze), Ratuj Maluchy (rodzice walczący z reformą MEN "Sześciolatki do szkół"), grupy sprzeciwiające się ACTA (czyli międzynarodowej umowie o zwalczaniu piractwa), Krajowe Forum Samorządowe (protestują przeciwko partyjniactwu w gminach), stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu (bronią pokrzywdzonych przez sądy, prokuratury i ZUS). Ale będą też liczne związki zawodowe.

Co ich wszystkich łączy? - To, że nasze inicjatywy zostały w ostatnim czasie zignorowane przez polityków - tłumaczy Marek Lewandowski, rzecznik "S".

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (288)
Zaloguj się
 • banan125

  0

  ale ma mordę PSYCHOPATY !

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba Duda chce załatwić Jarkowi stanowisko Honorowego Dożywotniego Prezesa a sobie stołek premiera i normalnego prezesa.

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Platforma Oburzonych, że nie są przy żłobie i nie wiadomo czy i kiedy będą.

 • notozobaczymy

  Oceniono 3 razy 3

  Sami faworyci - Kukiz, Elbanowscy, paru cwaniaków, trochę nierobów... a Glinski i Jaroslaw?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Moja babcia opowiadała mi taki przedwojenny dowcip: w szkole nauczycielka pyta Jasia : ile jest 2 dodać 3y? Jasio robi bezradna minę... NO, pomaga nauczycielka - wyobraź sobie, że twoja mama upiekła najpierw dwa chleby, a potem jeszcze trzy, to ile będzie? a na to Jasio: a z d..y maki, jak tatulo nie mają roboty. No właśnie panie Duda, a z dudy forsy na to wszystko? ANWWD!

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz 1

  @ korcia

  I tu sie mylisz - PiSuar jest tu do rozwalki, jak wszystko z dotychczasowego ukladu i 'demokracji' dostarczanej Demosowi odgornie. To przy tym przeciwwaga dla Zawiszy i jego nazioli, problem jednak za kim pojdzie wpieniony polski Demos, ktory tak mity narodowe lubi...
  I tylko o to bym sie martwila - Okragly Stol, z 'prawicy', 'lewicy' czy 'centrum' jest juz dead...

 • mille666

  Oceniono 3 razy -3

  czytając GW dochodzi się tylko do wniosku, że istnieją dwa równoległe światy: ten drugi, którego tu się nie zauważa w ponad 90% opowiada się za strajkiem generalnym i rozpieprzeniu tego porządku, który jest na rękę części "komentującym", którzy coraz bardziej histerycznie obawiają się tego co nieuchronne: tym bardziej, że jakość propagandy już coraz bardziej odstrasza i straciła ona swoją subtelność...

 • ggargi

  Oceniono 6 razy 4

  A Duda wystąpi w tym swoim zagniecionym na kant drelichu?????

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy 0

  I co, 'demokraci' z postkomuny, prawda w oczy was zabolala?
  Na waszym miejscu to ja bym na kolanach szla do Czestochowy, by plan Dudy sie udal, bo wowczas grozi wam jedynie zachodniego typu socjalizm, cos jak aktualny program Labour. A gdy Dudzie nie wyjdzie to, do czego zmierza, to wqrwiony Demos odda wladze naziolom. I wowczas to naprawde nie chcialabym byc w waszej skorze, poczynajac od Agorowej ekipy zupelnie nowych nickow na tym forum - mozecie zadyndac na latarniach za samo podejrzenie o niearyjskie pochodzenie.
  A kuku!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje