Armia Korei Płn. czeka na "ostateczny rozkaz" Kim Dzong Una

Kim Dzong-Un wizytuje jednostkę wojskową w pobliżu granicy z Koreą Płd.

Kim Dzong-Un wizytuje jednostkę wojskową w pobliżu granicy z Koreą Płd. (Fot. REUTERS TV Reuters)

Siły Korei Północnej czekają tylko na "ostateczny rozkaz" Kim Dzong Una do przeprowadzenia kampanii przeciwko swemu południowemu sąsiadowi. Korea Południowa zapowiada odwet z "większą siłą, jeśli zostanie sprowokowana" - informuje "International Business Times"
Największa północnokoreańska gazeta "Rodong Sinmun", odnosząc się do rozpoczynających się w poniedziałek wspólnych ćwiczeń USA i Korei Płd., napisała: "Nasze wojska na pierwszej linii: armia, marynarka, lotnictwo, siły przeciwlotnicze i strategiczne jednostki rakietowe są obecnie na pozycjach do ataku i czekają na ostateczny rozkaz".

"W mgnieniu oka"

Gazeta zapewnia, że broń jądrowa jest w pełnej gotowości i grozi, że "marionetkowe reżimy USA i Korei Płd. w mgnieniu oka zostaną utopione w morzu ognia". Te deklaracje jeszcze bardziej podnoszą napięcie na Półwyspie Koreańskim.

Manewry sił USA i południowokoreańskich toczą się pod kryptonimem "Foal Eagle", mają potrwać 11 dni. Weźmie w nich udział prawie 10 tys. żołnierzy Korei Płd. i 3,5 tys. amerykańskich sił. Rząd w Seulu twierdzi, że ćwiczenia służą lepszemu zabezpieczeniu terytorium, i odpiera zarzuty Pjongjangu, że są skierowane na północ.

Wet za wet

Korea Płn. nie wierzy tym zapewnieniom i zapowiada, że w reakcji przeprowadzi dwudniowe ogólnokrajowe ćwiczenia wojskowe. W związku z niestabilną sytuacją Kim Dzong Un odwiedza ważne strategicznie instalacje wojskowe w całym kraju.

Źródła wojskowe w Seulu donoszą, że w czasie manewrów Pjongjang może wystrzelić rakiety krótkiego zasięgu lub "uciec się do innych form ataku". To samo źródło stwierdziło, że "jeśli suwerenność Korei Płd. zostanie naruszona, odwet zostanie przeprowadzony z większą siłą".

Zobacz także
 • Południowokoreańscy żołnierze patrolują granicę z Koreą Północną Korea Północna wprowadza zakaz lotów i żeglugi wokół wybrzeży
 • Dennis Rodman i Kim Dzong Un Dennis Rodman: Kim Dzong Un chce, żeby Obama do niego zadzwonił
Komentarze (288)
Armia Korei Płn. czeka na "ostateczny rozkaz" Kim Dzong Una
Zaloguj się
 • pankasztelan

  Oceniono 240 razy 158

  "Bierze w nich udział prawie 10 tys. żołnierzy Korei Płn. i 3,5 tys. amerykańskich sił."

  Really? To w koncu kogo Amerykanie wspieraja Płn. czy Płd.?

 • alfredxy

  Oceniono 243 razy 103

  dostali sraczki ze strachu przez te manewry i burczą bo wiedzą że to nie to co w latach pięćdziesiątych.

  teraz USA z Koreą zjedliby ich i wysrali w ciągu jednego dnia....

 • staalkeer

  Oceniono 185 razy 83

  To bedzie katastrofa dla obu Korei i calego regionu. Ja sobie nie wyobrażam że USA się zaangażują w wojnę lądową w Korei Północnej. W tak trudnym geograficznie terenie z takim fanatycznym i licznym przeciwnikiem ugrzęzną tam na lata tak jak w Wietnamie. A o żadnym bombieniu głowicami nuklearnymi miast w KRLD nie może być mowy bo świat na to nie pozwoli. A jest niemal pewne że Chiny będą po cichu dostarczać broń i zaopatrzenie bo nie mogą sobie pozwolić na armię USA przy swojej granicy.

 • 1katamarian

  Oceniono 58 razy 38

  Kim, nie pękaj. Wszyscy patrzą...

 • miroo

  Oceniono 32 razy 28

  do żadnej wojny tam nie dojdzie... nie podniecajcie się...

  wracajcie do codziennych i pożytecznych zajęć i nie dajcie się straszyć ani podniecać...

 • alzg

  Oceniono 144 razy 24

  Jak się amerykanie zdenerwują, to ich armia wdepcze w ziemię całe to śmieszne koreańskie państewko i tyle będzie z tego cwaniakowanie. Wrócą na drzewa.

 • srull

  Oceniono 37 razy 23

  Śliczne są te kurtki, ale od czasu śmierci ojca dzisiejszego przywódcy narodu, mogliby je zmienić:-) Syn chadza w płaszczu i dla ewentualnego snajpera zanadto się w tym tłumie wyróżnia. Az dziw bierze, że na to w swojej paranoi nie wpadli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje