Pakistan: Rozwścieczeni muzułmanie spalili domy chrześcijan. W zemście za znieważenie Mahometa

Ponad 100 domów w chrześcijańskiej dzielnicy Badami Bagh na przedmieściach Lahore w Pakistanie zostało splądrowanych i spalonych przez tłum rozwścieczonych muzułmanów - donosi serwis Tribune.com. Ataki to zemsta za bluźnierstwo rzekomo popełnione przez jednego z mieszkańców dzielnicy.
Jeden z chrześcijan miał znieważyć imię proroka Mahometa. W piątek został za to aresztowany. Muzułmanie postanowili jednak na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość i w sobotę wdarli się do około 100 domów w dzielnicy Badami Bagh, splądrowali je i spalili. Wcześniej, po aresztowaniu oskarżonego o znieważenie Mahometa, prawie 3 tys. mieszkańców chrześcijańskiej dzielnicy opuściło domy w obawie o własne życie. Wielu z nich zostawiło swój majątek bez opieki.

W trakcie plądrowania domów w Badami Bagh interweniowała policja. Część funkcjonariuszy została obrzucona kamieniami oraz innymi niebezpiecznymi przedmiotami.

Dzięki nagraniom z kamer udało się zatrzymać najbardziej agresywnych muzułmanów. Władze zapowiedziały już, że osoby, których majątek ucierpiał w wyniku ataku, będą mogły ubiegać się o odszkodowanie.

Więcej o:
Komentarze (307)
Pakistan: Rozwścieczeni muzułmanie spalili domy chrześcijan. W zemście za znieważenie Mahometa
Zaloguj się
 • cozadebile

  Oceniono 753 razy 667

  Muzułmanie potrafią tylko zabijać, niszczyć i mordować, i jeszcze się rozmnażać. Ups. Sorki. Zapomniałem że jestem tolerancyjny i politycznie poprawny więc w tej wersji będzie to brzmiało tak. Islam będący religią tolerancji i pokoju, ma problemy z pewną radykalną grupą wyznawców Allaha, którzy nie rozumieją przesłania Mahometa. Przesłanie jest takie: jeszcze nie teraz, najpierw podbijemy świat macicą a później, jak już będzie nas o wiele więcej zacznijmy się zabijać na wzajem. Ups. Znowu nie to. To spróbuję jeszcze raz. Przepraszam panią prof. Środę. Tolerancja powinna działać w dwie strony. Gdy jedna strona jest tolerancyjna, i zaprasza tych nietolerancyjnych do siebie a by mogli tam budować swoje świątyni, meczety, czyli ośrodki propagandy i rekrutacji kolejnych islamistów. A z kolei w krajach islamskich wiesza się, ścina głowy apostatom, ateistom, gejom, lesbijkom, wycina się łechtaczki, gwałci małe dziewczynki, zakopuje żywcem dzieci, itd... I to samo chce się robić na terenie świeckich państw. Niech się wypowie w tej kwestii pani prof. Środa, bo generalnie nie wiem co o tym myśleć gubię się o co chodzi z tą tolerancją, islamofobią, poprawnością polityczną, wolnością słowa. A pani Środa na to: Musimy to zaakceptować różnice kulturowe, cywilizacyjne, społeczne, religijne. Bo kto powiedział, że nasza wykładnia moralności jest tą poprawną. Relatywizm moralny miał miejsce za czasów nazistowskich. Pani prof. Środa nadawałby się na ideologa faszyzmu, komunizmu, islamizmu. Wreszcie mi ulżyło mogłem z siebie w anonimowy sposób wyrzucić frustrację. Pozdrowienia.

 • 5bundy

  Oceniono 284 razy 260

  Teraz Amnesty International powinni oskarżyć muzułmanów o prześladowaniu chrześcijan i nietolerancje w Pakistanie. Ha ha mam dobre poczucie humoru.

 • halfdan_czarny

  Oceniono 307 razy 211

  Europa za 50 lat.Tak będzie wyglądać.Postępowcy i tolerasci dalej głaskajcie ich po głókwach.

 • wlomat1

  Oceniono 177 razy 155

  Spoko - to wszystko mieści się w ramach Politycznej Poprawności. Co innego gdyby było na odwrót - to wtedy byłby niedopuszczalny przejaw nazizmu i ksenofobii.>!>!>!>!>!>!>!

 • fagusp

  Oceniono 117 razy 109

  Historia II Wojny Światowej daje pewną wskazówkę, jak rozwiązać problem społeczeństw, które motywowane ideologią i/lub chęcią rabunku kierują agresję na swoich sąsiadów. Przez długi czas ogniskami konfliktów były Japonia i Niemcy, jednak II WŚ to zmieniła. Cóż takiego się stało? Otóż w praktyce zwycięzcy zastosowali zasadę odpowiedzialności zbiorowej i społeczeństwa krajów-agresorów stanęły na krawędzi biologicznej zagłady. Wydarzenie było tak wstrząsające, że pomimo upływu dziesięcioleci świadomość społeczna, że następnym razem efektem będzie fizyczna eliminacja powoduje, że społeczeństwa tych krajów stały się głęboko pacyfistyczne - zwyczajnie zadziałał instynkt samozachowawczy na poziomie narodu.
  Jaka z tego nauka? Należy odejść od fałszywej tezy, że źródłem agresji społeczności islamskiej są odizolowane grupy ekstremistyczne. Ich działalność dlatego jest możliwa, że istnieje powszechna społeczna akceptacja zarówno ich celów jak i metod ich osiągnięcia. Tak samo jak dla celów i metod działania Wermachtu istniało generalne poparcie ze strony 80 milionów Niemców. Więc jeżeli chcemy, aby społeczności islamskie zastosowały zasadę samoograniczenia oraz możliwości współistnienia na równych prawach innych społeczności - skończmy z idealistyczną mrzonką kierowania sankcji wyłącznie do bezpośrednich sprawców. Zastosujmy odpowiedzialność zbiorową, ukierunkowaną na bazę społeczną ekstremistów - masowe deportacje, ograniczanie praw obywatelskich, stosowanie polityki kanonierek bez ograniczeń dla niszczenia celów cywilnych. A społeczności islamskie same zaczną eliminować dziś wspierane przez nich ekstremizmy - wiedząc, że w ostatecznym rozrachunku konsekwencją zaniechania walki z ekstremizmem będzie naruszenie podstaw ich biologicznej egzystencji.

 • tim7

  Oceniono 108 razy 42

  Polska tzw. ustawa "o ochroni uczuć religijnych" to nic innego, jak obecne w tzw. "cwywilizowanych państwach" prawo do linczowania ludzi za ich odmnienne poglądy religijne. Różnica polega jedynie na ostrości kary. Ale, jak wiadomo, środowiska zwące siebie prawicowymi chcą zaostrzenia kar...

 • chi_neng1

  Oceniono 132 razy 32

  A wszystko to w imie milosci do Boga ...

  OBS ! Nie mylic z fanatyzmem !!!

  To tak mniej wiecej jak u nas ! :

  - jedni w imie kaprysu decyduja o zyciu ludzkim (in vitro)

  - inni chca leczy orientacje sexualne (Fobi : homo... )

  - inni walcza z wiatrakami o wolnosc i suvrennosc kraju ("Ojczyzna wolna racz nam wroci Panie")

  - jeszcze inni "BRUNATNI - juz "hailuja" - nie mowiac o tym co nas czeka ...

  - Kaczy Grod kipi od checi zemsty i tylkos s-pis -kuje

  -Torunskie nasienie - sieje sieje - Bog wie co ?

  A my tylko sie przygladamy i czekamy na reszte .....

  Mysle, ze tu sie naleza wszystkim wyzej wymienionym rzesiste owacje :) :) :)

 • duzezoltenic

  Oceniono 38 razy 30

  Znieważono Mahometa, znieważono Boga, znieważono Allaha, znieważono imię Jahwe, znieważono Jezusa ... itd itd a co na to Bóg, Allah, Jezus, Mahomet ? Oni milczą.
  Za to LUDZIE I TYLKO LUDZIE wzajem się mordują, prześladują, grabią. Bóg milczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX