Pakistan: Rozwścieczeni muzułmanie spalili domy chrześcijan. W zemście za znieważenie Mahometa

10.03.2013 13:41
Muzułmanie splądrowali i spalili domy chrześcijan. Była to zemsta za obrazę Mahometa

Muzułmanie splądrowali i spalili domy chrześcijan. Była to zemsta za obrazę Mahometa (Fot. STRINGER/PAKISTAN REUTERS)

Ponad 100 domów w chrześcijańskiej dzielnicy Badami Bagh na przedmieściach Lahore w Pakistanie zostało splądrowanych i spalonych przez tłum rozwścieczonych muzułmanów - donosi serwis Tribune.com. Ataki to zemsta za bluźnierstwo rzekomo popełnione przez jednego z mieszkańców dzielnicy.
Jeden z chrześcijan miał znieważyć imię proroka Mahometa. W piątek został za to aresztowany. Muzułmanie postanowili jednak na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość i w sobotę wdarli się do około 100 domów w dzielnicy Badami Bagh, splądrowali je i spalili. Wcześniej, po aresztowaniu oskarżonego o znieważenie Mahometa, prawie 3 tys. mieszkańców chrześcijańskiej dzielnicy opuściło domy w obawie o własne życie. Wielu z nich zostawiło swój majątek bez opieki.

W trakcie plądrowania domów w Badami Bagh interweniowała policja. Część funkcjonariuszy została obrzucona kamieniami oraz innymi niebezpiecznymi przedmiotami.

Dzięki nagraniom z kamer udało się zatrzymać najbardziej agresywnych muzułmanów. Władze zapowiedziały już, że osoby, których majątek ucierpiał w wyniku ataku, będą mogły ubiegać się o odszkodowanie.

Zobacz także
Komentarze (305)
Zaloguj się
 • elkoguto11

  Oceniono 1 raz -1

  Religia pokoju- www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=600&q=Pope+Hitler&oq=Pope+Hitler&gs_l=img.12...12779.17184.0.18614.11.11.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1ac.1.5.img.RiZBUS1piOc#hl=pl&safe=off&site=imghp&tbm=isch&sa=1&q=Pius+Hitler&oq=Pius+Hitler&gs_l=img.12...19466.22085.0.23775.6.6.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.1.5.img.jEhY_yy2xAs&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.ZGU&fp=5e3a892758204246&biw=1024&bih=600

 • tem0138

  Oceniono 1 raz 1

  O tym pisałem na forum już kilka razy. Żydzi i nie-Żydzi nakręcają spiralę wzajemnej niechęci, judaizm kontra chrześcijanizm, syjonizm kontra europejsko-amerykański antysemityzm.

  Te nastroje są dodatkowo podsycane w mediach. Sporo ludzi daje się w to "wkręcać", i w Polsce, i w Izraelu. Tam młodzież jest wręcz indoktrynowana, że większość na świecie, a na pewno w Polsce, to nieprzyjaźni "gojowie".

  Taka np. "twórczość" Gross'a na pewno nie pomaga w pojednaniu. Przejaskrawiona historia, niesprawiedliwe "anty-polskie" uogólnienia. Zachowania, które niewątpliwie należy potępić i które wielokrotnie były potępianie, są przypisywane całemu narodowi polskiemu.

  I w drugą stroną też to działa. Przypisuje się całemu narodowi izraelskiemu pragnienie bestialskiego mordowania wszystkich Palestyńczyków. Czy słusznie? Zdecydowanie NIE.

  Jeżeli głębiej się zastanowić, to cywilizacyjnie i religijnie więcej nas łączy niż dzieli.

  To od strony islamskich fundamentalistów zagraża dużo większe niebezpieczeństwo. Tu już nie ma miejsca na tylo "niechęć", jest nienawiść, prześladowanie i zabijanie w imię tzw. "proroka".

  W obliczu coraz większej masy muzułmanów w całej Europie i co za tym idzie postępującej islamizacji, chrześcijanie i żydzi powinni się jednoczyć a nie wzajemnie antagonizować.

  interia360.pl/artykul/islamska-szarancza-zaleje-europe,49891
  Potępiajmy skrajności, religijny fundamentalizm i "faszystowski" nacjonalizm. Jednocześnie brońmy swojej kultury i historii. Jak my z tym nie skończymy i damy się podzielić, to na pewno za lat "-naście" zrobi to za nas jakiś muzułmański radykał i ... nic po naszej kulturze nie zostanie...

 • googleon

  Oceniono 1 raz 1

  Dla zainteresowanych, tzn. o co poszło w ostatnich zamieszkach w Pakistanie.

  30 lat temu Pakistan wprowadził prawo dotyczące bluźnierstwa regligijnego.
  Był to czas gdy Dolary z Arabi Saudyjskiej i Usa zasilały kasy lokalnych rzeżimieszków ,mułłów , rydzyków itp.. Za częśc tych pieniędzy, w pakistańskich "szkołach" Madrasach prano mózgi dzieciom i wysyłano je do Afganistanu do walki z Rosjanami. Kasa i dopływ brodaczy z krajów Arabskich zradykalizował nie tylko Afganistan ale i społeczeństwo Pakistańskie. Prawo dotyczące blużnierstwa to jeden z objawów tamtych lat.

  Pogadałem na ten temat ze znajomym Pakistańczykiem. Prawo jest dzisiaj używane stosunkowo często aby dokopać sąsiadom. Zazwyczaj chodzi o jakieś tam porachunki lub kasę. W ostatnim wypadku "biznesmen" zarzucił -tym razem chrześcinajnowi- bluźnierstwo aby przejąć jego nieruchomości w droższej części miasta. Tłum rozwścieczonych to część biznesplanu. Opłacony, lokalny rydzyk-mułła jest w stanie zmobilizować sporą grupę bezrobotnych, młodych , często absolwentów Madrasów. Owych tu nazywamy "muzułmanami".
  Lincz ma za cel zastraszenie "klientów". Ofiary już nigdy tam nie wrócą. "Biznesmen" przejmuje nieruchomośći.
  Wiekszość Pakistańczyków chce znieść to prawo, niestety z różnych powodów nie jest to takie proste.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 3 razy 1

  Salaficki Wahabizm jest antyislamski pokazywarka.pl/e1olba/

  1) Salafici mówią o 5 filarach islamu: świadectwo, że istnieje tylko jeden Bóg a Mahomet jest jego posłańcem; modlenie się 5 razy dziennie; dawanie jałmużny; post podczas Ramadanu oraz pielgrzymka w miarę możliwości. Wierzą, że ktokolwiek przestrzega tych pięciu zasad znajdzie się w raju bez względu na popełnione przestępstwa czy zbrodnie.

  Jest to wbrew islamowi ponieważ te rytuały nie są celem samym w sobie, ale sposobami samooczyszczenia, osiągnięcia Al Taqwa - respektu dla Boga poprzez: dokonywanie dobrych uczynków, przestrzeganie prawdziwych wartości Islamu: Sprawiedliwości; Wolności wypowiedzi, wierzeń i tolerancji oraz porzucenie czynienia zła.

  2) Salafici fałszywie uznają w swoim Jihadzie, z powodu pierwszej fali wojen, efektem których było muzułmańskie imperium Arabów, że prorok Mahomet powiedział: "Mam obowiązek walczyć, ze wszystkimi aż zaświadczą, że istnieje jeden tylko Bóg i ja jestem jego posłańcem". Twierdzą również, że powiedział: "Zarabianie na życie jest w cieniu mojej włóczni".

  Początkowo arabscy muzułmanie pod wodzą Quraysha rozpoczęli nieustanne wojny przeciwko znanym potęgom w 7. i 8. wieku by stworzyć nowe imperium.

  Salficcy, wahabiccy wojownicy uczą się na pamięć historii tego jhadu by robić to samo a nawet więcej. Państwo Saudów podczas wojen prowadzonych w 18, 19 i 20. wieku zabijało cywilów, w tym kobiety i dzieci. Właściwie to atakowali bezsilnych rolników w Iraku, Syrii i Jordanii, potem ich zabijali i grabili niewielkie dobytki. Łatwo tego dowieść używając ich własnych ksiąg, ponieważ uznawali takie zachowanie jako religijny jihad i byli dumni z zabijania wszystkich, którzy nie byli salfickimi wahabitami, począwszy od sunnitów, poprzez sufich aż po szyitów. Potwierdzają to księgi Ibn Abdela Wahaba.

  W Islamie muzułmanin musi walczyć tylko w samoobronie i by bronić swoich bliskich przed atakami. Państwa muzułmańskie mają zakaz atakowania innych lub rozpoczynania wojen. W skrócie, Bóg mówi w Koranie: "Walcz w imię Boga z tymi, którzy walczą z tobą, i nie przekraczaj granic. Doprawdy, Bóg nie kocha tych, którzy te granice przekraczają. [2:190] "ktokolwiek przekracza granice przeciw tobie, w ten sam sposób przekraczaj przeciw niemu" [2:194].

  ...

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 0

  Pomyliłem się co żydowskich ludobójstw wymierzonych w chrześcijan
  www.lewrockwell.com/orig5/kohls8.html
  Najstarsza katedra katolicka Orientu znajdowała się blisko punktu zerowego wybuchu bomby atomowej w Nagasaki, a nie jak wczesniej napisałem , w Hiroszimie.

  And by 1917, with no help from the government, the Japanese Christian community built the massive St. Mary’s Cathedral, in the Urakami River district of Nagasaki.Now it turned out, in the mystery of good and evil, that St. Mary’s Cathedral was one of the landmarks that the Bock’s Car bombardier had been briefed on, and looking through his bomb site over Nagasaki that day, he identified the cathedral and ordered the drop.

  Katolicka kattedra poslużyła jako punkt orientacyjny do zrzucenia bomby.

  At 11:02 am, Nagasaki Christianity was boiled, evaporated and carbonized in a scorching, radioactive fireball. The persecuted, vibrant, faithful, surviving center of Japanese Christianity had become ground zero.
  And what the Japanese Imperial government could not do in over 200 years of persecution, American Christians did in 9 seconds. The entire worshipping community of Nagasaki was wiped out.

  Przecież to nie amerykanscy chrzescijanie skonstruowali bombę i nie oni decydowali o wyborze celow atakow...

 • racionalist

  0

  Cholera, jak sobie pomysle ze Anders Breivik siedzi w pudle...

 • gotlama

  0

  Islam religią pokoju.
  Każdej osobie nie zgadzającej się z powyższą opinią należy podciąć gardło, tak by czuła,że umiera.
  Mojemu koledze z pracy tak właśnie zakończyli życie wojujący islamiści.
  Paradoksalnie, dwóch zwykłych, pobożnych muzułmanów zginęło broniąc go przed porwaniem.

 • robertlubaszka

  Oceniono 1 raz 1

  Straszne.. smutne..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje