Pyskówka jak zwykle u Rymanowskiego, opowieść o ojcu, który "chla". I nagle... Kalisz wygłasza oświadczenie

10.03.2013 12:44
W programie Bogdana Rymanowskiego w TVN24 zaproszeni goście standardowo przerywali sobie i przekrzykiwali się nawzajem. Po reklamach Ryszard Kalisz wygłosił zaskakujące oświadczenie. - Chciałem w imieniu wszystkich kolegów państwa przeprosić za bardzo emocjonalną dyskusję - powiedział i zapewnił, że będą już spokojni, bo... Rymanowski zagroził, że ich wszystkich zawiesi.
W dzisiejszej "Kawie na ławę" pojawili się Ryszard Kalisz z SLD, Tadeusz Cymański z SP, Zbigniew Girzyński z PiS, Adam Szejnfeld z PO, Eugeniusz Kłopotek z PSL i Artur Dębski z Ruchu Palikota.

Zawsze krzyki

Słowne przepychanki i przekrzykiwanie się towarzyszyło rozmowom nawet wtedy, kiedy politycy się ze sobą zgadzali. - Tadziu, masz rację! - krzyczał Kalisz, kiedy Cymański krytykował obniżenie podatków za czasów rządów PiS. Wystarczyło jednak zdanie krytyki pod adresem SLD, by Kalisz zmienił front. - Nie! A właśnie się, Tadziu, tutaj akurat z tobą nie zgadzam! - przekrzykiwał. - Panie pośle, bo ja pana zawieszę w prawach czło... gościa - powiedział Rymanowski, czym na chwilę uspokoił atmosferę.

Na Kalisza taka groźba zadziałała - za włączenie się w inicjatywę obywatelską Europa Plus dopiero co został zawieszony w prawach członka macierzystej partii - SLD.

- Na szczęście za gospodarkę w czasach rządów PiS odpowiadała prof. Zyta Gilowska i wszyscy na tym zyskali, a najbardziej polska gospodarka - zaczął Girzyński, by za chwilę wtrącił się Cymański ws. zasiłku rodzinnego. - Pytanie, o ile myśmy go podnieśli. Zbyszku, powiedz, o ile! Zero! - zaczął krzyczeć i nagle przyłączyli się do niego inni goście.

- Panie pośle, proszę się uspokoić, dałem panu szansę... - powiedział Rymanowski do Cymańskiego. - Ale trudno mówić spokojnie, kiedy mamy tę sytuację... - tłumaczył poseł SP, by po chwili zacząć przekrzykiwać Szejnfelda. - Tadziu, uspokój się - odezwał się tym razem Kalisz.

"Co to dziecko jest winne!"

Do głosu w końcu doszedł Adam Szejnfeld. Opowiedział o rodzinie, w której widział niedożywione dziecko. - Ma rodziców. Ojciec nie pracuje od kilkunastu lat, bo nie chce. Ale chla - przepraszam za słowa - chla codziennie, chleje wódę dzień w dzień i ma na to skądś pieniądze, mało tego... Pali do tego jeszcze papierosy. Matka to samo - chla wódę i pali papierosy - mówił.

- Teraz stawiamy nie kropkę, tylko trzy kropki - powiedział Rymanowski, zapowiadając przerwę na reklamy. Zanim skończył mówić, posłowie zaczęli się przekrzykiwać w sprawie wypowiedzi posła PO. "Co to dziecko jest winne!", "No właśnie!" - można było usłyszeć.

Zobowiązanie podszyte strachem

Dyskusja w studiu musiała być gorąca, ponieważ po przerwie Rymanowski powiedział, że Ryszard Kalisz pragnie wygłosić oświadczenie. - Szanowni państwo, w czasie przerwy doszliśmy do pewnego wniosku i w imieniu wszystkich sześciu kolegów chciałem państwa przeprosić za tę bardzo emocjonalną dyskusję. Koledzy się wszyscy zobowiązali już, że teraz będą mówili spokojnie, nie będą przerywali. Ale oczywiście to zobowiązanie jest również pod strachem, że nas pan redaktor Rymanowski wszystkich zawiesi - powiedział poseł SLD.

Zapewnienia Kalisza widocznie zostały potraktowane poważnie, bo posłowie się uspokoili i pozwolili mówić kolegom, nie przerywając przy tym co chwilę.

Zobacz także
Komentarze (210)
Zaloguj się
 • jadwisia9

  0

  bulwarówka jak z super expressu. Juz dawno przestałam oglądać ten program..

 • freestan

  Oceniono 1 raz 1

  "Pyskówka jak zwykle u Rymanowskiego, "
  Ten program to najgorsza pozycja publicystyczna w TVN24, dlatego od dawna nie słucham. Jak stacja chce jeszcze zachowac twarz to szybko winna zdjąc ten program a Rymanowskiego na bruk. To żaden dziennikarz, a ponoć został kiedyś dziennikarzem roku. Czy tak ??

 • fuzzybear

  Oceniono 1 raz 1

  Rymanowski to jest DZIENNIKARZYNA !!!! DO FAKTU !!!!

 • alkana11

  Oceniono 2 razy 2

  Wy sie Q Rwa kłócicie a ja od 12 lat dopraszam się sprawiedliwości w Polsce i gó... z tego wychodzi.!!
  Od 12 lat nie moge odzyskac swoich należności( wówczas było to 100.000,00zł), od korporacyjnego dłużnika z rodowodem holenderskim?,cwaniaczka ,cco to u siebie uszy tyli po sobie a w Polsce dzieki służalczym prawnikom,wyczynia hocki- klocki .On "obraca moimi należnościami",dalej sie bogaci, a ja jestem bankrutem,który z konieczności musiał swoją działalnoścgospodarczą zlikwidować,bo nie miałem pieniędzy na tyle wystarczająco bym mógł odnaleźć się w innej branży?
  Prostej sprawy w Polsce nie potraficie załatwić.Wy wszyscy jesteście siebie warci!!!!
  Skarżyłem się do posłów prawicy i lewicy, pisałem błagałem o pomoc HFPCz. z miernym skutkiem( spławili mnie w inteligentny sposób), i napotykam sie jedynie na mur obojętności !!!!( Nie jestem jedynym ,którego tak sie traktuje!!!?Konstytucja RP, Prawo Europejskie, a korporacja/[ wspierana i zachęcana przez prawników( raczej pralników,tj od prania bezbronnych ,choć uczciwych Polaków] / robi swoje. Wie ,że są to działania sprzeczne z tym co obowiązuje w "starej europie" bo wie,że w Polsce ani prawnicy ani posowie i senatorowie, nie sa ,na tyle skuteczni by wykryc ,że w Polsce uprawiają " rabunkową gospodarkę" zasadzającą sie na okradaniu polskiego społeczeństwa.!!To nie ma nic wspólnego z zasadami europejskości, to głębokie niewolnictwo i wyzysk słabszego przez mającego potężny kapitał liczący się w świecie!!.AWy co robicie,!!! Wy się wciąż kłócicie a naród przez to niepotrzebnie cierpi.
  Ja Was wszystkich /za to co czynicie/wysłałbym na księżyc ,albo wyslał do PGR-ów(są w Czechach), byście ( jak mawiał mój śp. Ojciec) "bykom jaja kołysali"!!! .Nie nadajecie sie do pełnienia tak odpowiedzialnych funkcji w Państwie demokratycznym?
  Wy jesteście zaprzeczeniem polskości ,reprezentujecie najgorsze co może w Polakach istnieć!!!!
  Polactwo reprezentujecie ,debilstwo i służalczość.
  Nie jesteście zdolni do współrządzenia i współistnienia z sobą ?.
  DELEGALIZACJA!! od jedyne lekarstwo na takich patentowanych leni co to markuja ,że coś dla Polski robią. !!!Darmozjady jedne.!!! Hańbą Polski jesteście HAŃBĄ!!!!!

 • edza4

  Oceniono 3 razy 3

  Dziwi mnie że politycy tak chętnie uczestniczą w takiej błazenadzie,przecież Rymanowski dawno temu już się zlepperyzował ,a jego specjalność napuszczanie jednego na drugiego świadczą tylko o tym że facet powinien szukać sobie miejsca w jakiejś sekcie np. typu pis a nie udawać redaktora.

 • poznaniak42

  Oceniono 3 razy 3

  Dla mnie red. Rymaniwski prowadzi w niedziele PORANNY PROGRAM KABARETOWY .Od jakiegos czasu przestalem to ogladac tym bardziej ze prowadzacy dostroil sie poziomem do wystepujacych w programie komikow.

 • maximus9044

  Oceniono 2 razy -2

  Rymanowski!!!1 Nie zapraszaj faceta o nazwisku Szejnfeld do tego programu, bo od tego głupawego uśmieszku na jego chazarskiej twarzy nóż mi się otwiera,nie zdzierżę tego uśmieszku wyższości i olewania dyskutantów przez tego dziada chazarskiego.!!!

 • drasyr

  Oceniono 2 razy 0

  Poseł Adam Szejnfeld wydając krytyczną opinię o pijakach miał całkowitą rację tak ich określając. Kiedyś pracując w terenie notorycznie natykałem się na wianuszek siedzących pod sklepem smakoszy "bełtów" nigdzie nie pracujących. Na pytanie dlaczego tak się dzieje odpowiadano, że nie zamierzają pomagać dorobić się bambrom i dorobkiewiczom wolą te parę złotych odebrać z opieki społecznej a w domyśle zamiast nakarmić dzieci wolą przepić. Na wsiach jest tyle pracy lecz taki delikwent pracuje do chwili kiedy otrzyma parę złotych i już później go nie zobaczysz. itd. itd.

 • tony.c

  Oceniono 2 razy 0

  W Polsce dzieci głodują . Odpowiedź posłanki Pitery. W Polsce nie ma kultury jedzenia śniadań. Esencja PO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje