Sasin: Państwo powinno pomagać ludziom, którzy źle się czują jako homoseksualiści

10.03.2013 10:34
Jacek Sasin

Jacek Sasin (Fot. www.prezydent.pl)

- Proszę przeczytać wyraźnie, co pani Pawłowicz napisała: pomoc dla ludzi, którzy chcieliby zmienić orientację. Tu chodzi o to, żeby pomagać ludziom, którzy źle czują się jako homoseksualiści i chcieliby inaczej żyć. I państwo powinno takim osobom pomagać - mówił w Radiu Zet Jacek Sasin z PiS. Poseł odniósł się do interpelacji partyjnej koleżanki Krystyny Pawłowicz, która chce się dowiedzieć, czy Ministerstwo Zdrowia pomaga osobom chcącym wyjść z "problemu homoseksualizmu".
"Po niedawnej sejmowej debacie nt. projektów ustaw o związkach partnerskich zgłosili się do mnie przedstawiciele Stowarzyszenia POMOC 2002 z Radomia tworzący grupy wsparcia dla osób chcących wyjść z zachowań homoseksualnych" - czytamy w interpelacji Pawłowicz do Bartosza Arłukowicza. "Świadectwa ich osobistych, dramatycznych doświadczeń walki z homoseksualizmem pokazują skalę ich cierpień, pokazują związek ich zachowań z urazami z dzieciństwa, dawnymi emocjami, uczuciami, ranami, które nigdy nie zostały uleczone" - kontynuuje posłanka. Krystyna Pawłowicz poprosiła ministra zdrowia m.in. o informacje, czy jego resort prowadzi "jakieś konkretne formy pomocy i terapii dla osób homoseksualnych i czy w ogóle zajmuje się problemami tych osób".

Rozenek: Młodzież ma uczyć kadra pedagogiczna, a nie psychopaci

O sprawie interpelacji posłanki PiS rozmawiali dzisiaj politycy w "7. dniu tygodnia" w Radiu Zet. Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota przypomniał, że nie podobają mu się przekonania Pawłowicz i to, że wykłada ona na uczelni. Przypomniał, że zwrócił się do rektora jej szkoły z zapytaniem, czy taka osoba powinna uczyć młodzież. - To jest skandal, co pan zrobił! To nie mieści się w żadnych cywilizowanych ramach. Nie można wyrzucać ludzi z uczelni tylko dlatego, że mają inne poglądy - przerywał mu Sasin.

- Nikt nie mówi o wyrzucaniu, tylko o przeglądzie kadry naukowej, bo naukowiec nie może takich dyrdymałów mówić. Młodzież ma uczyć kadra pedagogiczna, a nie psychopaci - stwierdził Rozenek. - Nie się pan liczy ze słowami! - zdenerwował się Sasin.

Sasin: Chodzi o pomoc dla ludzi, którzy chcieliby inaczej żyć

Pytany przez Monikę Olejnik, czy podobnie jak posłanka Pawłowicz uważa, że należy leczyć homoseksualistów, Sasin stwierdził: - Proszę przeczytać wyraźnie, co pani Pawłowicz napisała: pomoc dla ludzi, którzy chcieliby zmienić orientację. Tu chodzi o to, żeby pomagać ludziom, którzy źle czują się jako homoseksualiści i chcieliby inaczej żyć. I państwo powinno takim osobom pomagać.

Wojciech Olejniczak zaznaczył z kolei: - Mam nadzieję, że pan minister bardzo szybko pani poseł odpisze, że takich działań rząd polski nie prowadzi i nie ma zamiaru prowadzić. To jest kolejna skandaliczna wypowiedz pani Pawłowicz.

Zobacz także
Komentarze (210)
Zaloguj się
 • papyr

  0

  ja sie zle czuje bo nie umiem latac. Panstwo powinno mi dac mozliwosc nauczyc sie fruwac i w ten sposob mi pomoc. Ja wiem, ze sie im nie uda, ale mozliwosc mi musza dac.

 • zyks

  0

  Sasinowi trzeba pomóc. Po pierwsze - lekarza, po drugie - jakiś żłób, źle się czuje jako bezrobotny, bez dobrej synekury za paręnaście tysięcy.

 • oghana7

  0

  SASIN JAK I POSLOWIE PIS EN BLOC TO NIEDOUCZENI OSOBNICY -CZY MEDYCYNA KIEDYKOLWIEK MOWILA O LECZENIU HOMOSEKSUALISTOW ?MATKA NATURA A MOZE PAN BOG POMIESZALI COS W LUDZKICH GENACH I LUDZIE TACY JUZ SIE URODZILI I TRZEBA IM DAC PRAWA DO NORMALNEGO ZYCIA ,BO TO TEZ OBOWIAZEK CHRZESCIJAN .ALE CZY PISOWCY TO CHRZESCIJANIE CZY FARYZEUSZE BEZ EMPATII I ROZUMIENIA INNYCH ?

 • say69mat

  0

  gazeta.pl:
  Sasin: Państwo powinno pomagać ludziom, którzy źle się czują jako homoseksualiści

  say69mat:
  Gratuluję niezłomnej wiary w instytucje i instrumenta władzy państwowej. W tym konkretnym przypadku proponuję jednak aby pomocą zajęły się wyspecjalizowane agendy i instytucie pozarządowe. Rząd niech się skoncentruje na pomocy firmom budowlanym przy budowie autostrad. Proszę Rządu, proszę się nie rozpraszać. Co innego ... Kościół, ta z instytucji życia publicznego mogłaby wnieść istotny wkład w pomoc ludziom, którzy źle czują się jako homoseksualiści i chcieliby żyć ... inaczej. Tylko, czy Kościół w trosce o Zbawienie większości ma czas aby poświęcać uwagę ... ekstremom???

 • tad-tad

  Oceniono 3 razy 1

  Bycie Polakiem, to nieustanne cierpienie, słuchać i czytać tyle podłości ,co myśmy zrobili, za co ta Pawlowicz ostała na nas zesłana.

 • kibic_rudego

  0

  taniej będzie kastrować braci Jezusa i wycinać łechtaczki żonom Jezusa.

 • ferrment

  0

  Wydawało mi się, że państwo pomaga. Jak ktoś chce zmienić płeć, to chyba ma jakąś pomoc? Czy robi to za własne pieniądze?

 • angrusz1

  Oceniono 2 razy 2

  W szkołach uczą tzw postępaki , czyli ci od tzw " postępowej " , " nowoczesnej " oświaty .
  To oni uznali wiele lat temu, że tzw łapy to agresja a nie sprawiedliwa kara za chuligańskie zachowanie i skuteczne narzędzie dyscyplinujące .
  I od tego czasu poziom nauczania spada .

 • zygmund

  Oceniono 5 razy 5

  Bardzo wrażliwa ta Pawłowicz na problemy ludzi, którzy mają coś nie tak z orientacją. Pomyśleć, że jeszcze niedawno prezentaowała całkiem odmienną postawę. Cóż za przemiana? Czyżby ktoś jej pomógł pokonać homofobię?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje