Sasin: Państwo powinno pomagać ludziom, którzy źle się czują jako homoseksualiści

Jacek Sasin

Jacek Sasin (Fot. www.prezydent.pl)

- Proszę przeczytać wyraźnie, co pani Pawłowicz napisała: pomoc dla ludzi, którzy chcieliby zmienić orientację. Tu chodzi o to, żeby pomagać ludziom, którzy źle czują się jako homoseksualiści i chcieliby inaczej żyć. I państwo powinno takim osobom pomagać - mówił w Radiu Zet Jacek Sasin z PiS. Poseł odniósł się do interpelacji partyjnej koleżanki Krystyny Pawłowicz, która chce się dowiedzieć, czy Ministerstwo Zdrowia pomaga osobom chcącym wyjść z ?problemu homoseksualizmu?.
"Po niedawnej sejmowej debacie nt. projektów ustaw o związkach partnerskich zgłosili się do mnie przedstawiciele Stowarzyszenia POMOC 2002 z Radomia tworzący grupy wsparcia dla osób chcących wyjść z zachowań homoseksualnych" - czytamy w interpelacji Pawłowicz do Bartosza Arłukowicza. "Świadectwa ich osobistych, dramatycznych doświadczeń walki z homoseksualizmem pokazują skalę ich cierpień, pokazują związek ich zachowań z urazami z dzieciństwa, dawnymi emocjami, uczuciami, ranami, które nigdy nie zostały uleczone" - kontynuuje posłanka. Krystyna Pawłowicz poprosiła ministra zdrowia m.in. o informacje, czy jego resort prowadzi "jakieś konkretne formy pomocy i terapii dla osób homoseksualnych i czy w ogóle zajmuje się problemami tych osób".

Rozenek: Młodzież ma uczyć kadra pedagogiczna, a nie psychopaci

O sprawie interpelacji posłanki PiS rozmawiali dzisiaj politycy w "7. dniu tygodnia" w Radiu Zet. Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota przypomniał, że nie podobają mu się przekonania Pawłowicz i to, że wykłada ona na uczelni. Przypomniał, że zwrócił się do rektora jej szkoły z zapytaniem, czy taka osoba powinna uczyć młodzież. - To jest skandal, co pan zrobił! To nie mieści się w żadnych cywilizowanych ramach. Nie można wyrzucać ludzi z uczelni tylko dlatego, że mają inne poglądy - przerywał mu Sasin.

- Nikt nie mówi o wyrzucaniu, tylko o przeglądzie kadry naukowej, bo naukowiec nie może takich dyrdymałów mówić. Młodzież ma uczyć kadra pedagogiczna, a nie psychopaci - stwierdził Rozenek. - Nie się pan liczy ze słowami! - zdenerwował się Sasin.

Sasin: Chodzi o pomoc dla ludzi, którzy chcieliby inaczej żyć

Pytany przez Monikę Olejnik, czy podobnie jak posłanka Pawłowicz uważa, że należy leczyć homoseksualistów, Sasin stwierdził: - Proszę przeczytać wyraźnie, co pani Pawłowicz napisała: pomoc dla ludzi, którzy chcieliby zmienić orientację. Tu chodzi o to, żeby pomagać ludziom, którzy źle czują się jako homoseksualiści i chcieliby inaczej żyć. I państwo powinno takim osobom pomagać.

Wojciech Olejniczak zaznaczył z kolei: - Mam nadzieję, że pan minister bardzo szybko pani poseł odpisze, że takich działań rząd polski nie prowadzi i nie ma zamiaru prowadzić. To jest kolejna skandaliczna wypowiedz pani Pawłowicz.

Zobacz także
Komentarze (210)
Sasin: Państwo powinno pomagać ludziom, którzy źle się czują jako homoseksualiści
Zaloguj się
 • marcin1956

  Oceniono 378 razy 320

  Państwo powinno pomagać tym, którzy chcą zmienić:
  - kolor skóry ( z murzyna na białasa albo odwrotnie); terapia: wapnowanie albo -odpowiednio- smołowanie,
  - religię na ateizm albo odwrotnie; terapia: rok w Korei Północnej albo -odpowiednio- w klasztorze trapistów,
  - łysinę na włosy; terapia: peruka przyklejona na trwale,
  - pedofilię na nekrofilię; terapia: miesiąc zamknięcia w kostnicy.
  Panie Sasin, czekam na przedłożenia Sejmowe w powyższych sprawach!

 • fakiba

  Oceniono 281 razy 245

  Gdy się widzi i słyszy takie baby jak Pawłowicz , Sobecka , Kępa to nie jeden zastanawia się czy orientacji seksualnej nie zmienić

 • lux-or

  Oceniono 192 razy 172

  A co ma robić państwo, jeżeli homoseksualista dobrze czuje się ze swoim homoseksualizmem i tylko chce wziąć ślub ze swoim partnerem, tak jak mogą to zrobić heteroseksualni obywatele? Czy pani Pawłowicz i pan Sasin mogą odpowiedzieć na to pytanie?

 • roman_j

  Oceniono 179 razy 159

  Do wszystkich, a w szczególności do posła Sasina i do posłanki Pawłowicz, mam prośbę. Spróbujcie się poddać jakiejś "terapii" czy innemu działaniu, które zmieni waszą orientację na przeciwną. Zakładam, że będzie to zmiana z hetero- na homoseksualną. Jeśli to się powiedzie i efekt będzie trwały, nie odezwę się więcej krytycznie, kiedy ktoś będzie proponował "terapię" osób homoseksualnych i zmianę ich orientacji. Wręcz przeciwnie.
  Natomiast chciałbym uświadomić szanownym posłom PiS, że osoby o homoseksualnej orientacji czują się ze swoją orientacją niekomfortowo wyłącznie dlatego, że społeczeństwo czy środowisko, w jakim żyją, uważa ludzi o takiej orientacji za gorszych: chorych, dotkniętych dewiacją, itp. Wystarczy zmienić to nastawienie, a okaże się, że ludzi niezadowolonych ze swojej homoseksualnej orientacji trzeba będzie szukać ze świecą. Może PiS poszedłby w tym kierunku i zaczął od swoich wyborców? :)

 • p4-s

  Oceniono 131 razy 113

  Państwo powinno pomagać pisiorom, którzy źle się czują jako świry. O!

 • europejczyk_prawdziwy

  Oceniono 138 razy 108

  sasinie ty pisia kukiełko,pawłowicz sfiksowana stara panna być może okryta lesbijka chciała po raz kolejny poniżyć gejów!

 • pinkcherry

  Oceniono 93 razy 87

  Paranoja................................. Pójdźmy drogą "rozumowania" pani profesor i uznajmy, że homoseksualizm jest chorobą. Moja odpowiedź: jeśli tak, to nieuleczalną.. Sorry...

 • herrporcupine

  Oceniono 39 razy 37

  A czy Ministerstwo pomaga ludziom chcącym wyjść z katolicyzmu?

 • munaciello

  Oceniono 34 razy 34

  Panie Sasin, skoro prezes dobrze się czuje i nie chce niczego zmieniać, to dajcie też spokój innym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje