PiS wnioskuje o ukaranie za skecz Limo o papieżu. Fani chwalą kabaret: Daliście czadu! Było mega!

10.03.2013 09:03
Abelard Giza w kontrowersyjnym skeczu

Abelard Giza w kontrowersyjnym skeczu "Tylko dla dorosłych" (Fot. za KabaretPO05 / YouTube)

Stand-up Abelarda Gizy, w którym żartował z papieża i ludzi starszych, wywołał oburzenie posłów PiS, którzy złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. - Nie komentujemy tej sprawy - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Małgorzata Wakuluk, menedżerka Limo. Fani tymczasem są występem zachwyceni i chwalą go na Facebooku grupy.
Chodzi o piątkowy odcinek "Tylko dla dorosłych" prowadzony przez kabaret Limo. Abelard Giza zaczął w swoim stand-upie od żartów z papieża. - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Giza z Limo.

Następnie pojawiły się żarty z osób starszych i wierzących. - Co by było, gdyby nasi fanatycy religijni byli tacy hardcore'owi? Zobaczcie, średnia wieku polskiego fanatyka to jest.. ja wiem... 90. Im już tak dużo nie zostało do końca, więc nie mają dużo do stracenia. Oni są nawet już gotowi, mają beret, płaszcz... Nie wiem, czy zauważyliście - im starsza kobieta, tym dłuższy płaszcz. To ma coś wspólnego chyba z długością piersi. Więc jest tak: beret, płaszcz i taki wózek bojowy na warzywa, no nie? - żartował Giza.

Fani zachwyceni skeczem: "Tak się uśmiałam, że się popłakałam"

Na fanpage'u kabaretu na Facebooku fani nie szczędzą pochwał dotyczących występu: "No nie mogę: wózek bojowy na warzywa, hahahahahaaha!" - napisała Danuta. "Skecz o papieżu - GENIALNY !! :D" - chwalił Artur. "A ja się tak uśmiałam, że się popłakałam:) Bardzo mi się podobało :P" - dodała Kasia. "Daliście wczoraj CZADU, było MEGA !!!!!!!!" - napisał Marcin (pisownia oryginalna - red.).

Pojawiały się też słowa krytyki i groźby: "Jesteście bandą zwyrodnialców, Abelard Giza, Kacper Ruciński wygłosili ostatni skecz w swoim życiu... Różnie w życiu bywa... Nie spotkałem się nigdy z taką wulgarnością... kpiny z Papieża i religii chrześcijańskiej i samego Boga... to po to płacić mamy abonament!!!... Żądam publicznych przeprosin i kar dla decydentów" - napisał Zbyszek.

PiS oburzony, Limo nie komentuje sprawy

Oburzeni występem są także członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska, Bartosz Kownacki z PiS. Złożyli oni wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. - Program przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji - czytamy we wniosku podpisanym przez trójkę posłów PiS.

A co na to sam kabaret Limo? - Nie komentujemy tej sprawy - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Małgorzata Wakuluk, menedżerka grupy.

Zobacz także
Komentarze (853)
Zaloguj się
 • konus33

  0

  a kto wziął w polsce łapówkę z PO i PSL w MIn. Srodowiska za sprzedanie złóż w POlsce kanadyjczykom ? Złoża te są warte miliardy dolarów a kanadyjczycy skarżą się że zainwestowali w polsce już 100 mln zł (chyba na łapówki) .

 • ricfic

  Oceniono 1 raz 1

  PiSiorom można w tej sprawie odpowiedzieć tylko jedno: SPIEPRZAJ DZIADU!!!

 • vitalij111

  Oceniono 2 razy 2

  Jak miała na imię dziewięcioletnia małżonka Mahometa? - Miała limo pod lewym okiem, a imię jej było Giza!

  Wiktor Łukomski

 • leoni1

  Oceniono 1 raz 1

  Najpierw nie PIS zawnioskuje o usuniecie siebie z życia publicznego!! Pajace !

 • komix1

  Oceniono 4 razy 2

  Super. Śmiech to zdrowie. Ale dlaczego nikt nie śmieje się z Żydów albo wyznawców Allaha? W tym pierwszym wypadku zaraz jakiś sążnisty artykuł by się ukazał w USA i wybuchł by skandal na międzynarodową skalę. W drugim przypadku wybuchł by cały kabaret z połową widowni.

  A katolikom można przywalać do woli...

 • bator99

  Oceniono 3 razy 1

  pis sam się ośmiesza od lat, ale żądają aby ich traktować poważnie - paranoja.

 • cxcezar

  Oceniono 3 razy 1

  I tak nie dorównali Kaczyńskiemu w roli stojaka do iPoda !

 • amigos4

  Oceniono 1 raz 1

  Tu jest ten skecz:

  ekabarety.tv/2013/kacper-rucinski-tylko-dla-doroslych.html

 • rozterka47

  Oceniono 4 razy 0

  może by się posłowie przestali zajmowac pierdołami i zakładaniem idiotycznych zespołów parlamentarnych a zajęli się gospodarka , wykorzystywaniem mniejszych firm przez sztuczne pseudo-firmy , zastojami płatniczymi , złym zarządzaniem majątkiem państwa i jego finansami , nadmiarem supermarketów wyprowadzającymi zyski za granicę i płacących gó...ane podatki , rosnącą biurokracja w samorządach itp, itd. państwo ledwie dyszy a oni kabaretami się zajmują . No faktycznie - kabareciarze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje