PiS wnioskuje o ukaranie za skecz Limo o papieżu. Fani chwalą kabaret: Daliście czadu! Było mega!

Abelard Giza w kontrowersyjnym skeczu

Abelard Giza w kontrowersyjnym skeczu "Tylko dla dorosłych" (Fot. za KabaretPO05 / YouTube)

Stand-up Abelarda Gizy, w którym żartował z papieża i ludzi starszych, wywołał oburzenie posłów PiS, którzy złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. - Nie komentujemy tej sprawy - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Małgorzata Wakuluk, menedżerka Limo. Fani tymczasem są występem zachwyceni i chwalą go na Facebooku grupy.
Chodzi o piątkowy odcinek "Tylko dla dorosłych" prowadzony przez kabaret Limo. Abelard Giza zaczął w swoim stand-upie od żartów z papieża. - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Giza z Limo.

Następnie pojawiły się żarty z osób starszych i wierzących. - Co by było, gdyby nasi fanatycy religijni byli tacy hardcore'owi? Zobaczcie, średnia wieku polskiego fanatyka to jest.. ja wiem... 90. Im już tak dużo nie zostało do końca, więc nie mają dużo do stracenia. Oni są nawet już gotowi, mają beret, płaszcz... Nie wiem, czy zauważyliście - im starsza kobieta, tym dłuższy płaszcz. To ma coś wspólnego chyba z długością piersi. Więc jest tak: beret, płaszcz i taki wózek bojowy na warzywa, no nie? - żartował Giza.

Fani zachwyceni skeczem: "Tak się uśmiałam, że się popłakałam"

Na fanpage'u kabaretu na Facebooku fani nie szczędzą pochwał dotyczących występu: "No nie mogę: wózek bojowy na warzywa, hahahahahaaha!" - napisała Danuta. "Skecz o papieżu - GENIALNY !! :D" - chwalił Artur. "A ja się tak uśmiałam, że się popłakałam:) Bardzo mi się podobało :P" - dodała Kasia. "Daliście wczoraj CZADU, było MEGA !!!!!!!!" - napisał Marcin (pisownia oryginalna - red.).

Pojawiały się też słowa krytyki i groźby: "Jesteście bandą zwyrodnialców, Abelard Giza, Kacper Ruciński wygłosili ostatni skecz w swoim życiu... Różnie w życiu bywa... Nie spotkałem się nigdy z taką wulgarnością... kpiny z Papieża i religii chrześcijańskiej i samego Boga... to po to płacić mamy abonament!!!... Żądam publicznych przeprosin i kar dla decydentów" - napisał Zbyszek.

PiS oburzony, Limo nie komentuje sprawy

Oburzeni występem są także członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska, Bartosz Kownacki z PiS. Złożyli oni wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. - Program przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji - czytamy we wniosku podpisanym przez trójkę posłów PiS.

A co na to sam kabaret Limo? - Nie komentujemy tej sprawy - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Małgorzata Wakuluk, menedżerka grupy.

Zobacz także
 • Abelard Giza w kontrowersyjnym skeczu "Tylko dla dorosłych" Posłowie PiS skarżą kabaret TVP2: "To raczej projekcja nienawiści niż kabaret..."
 • "Cenzura gorsza niż za komuny. W każdej redakcji", "Litości, panie pośle" - awantura na konferencji PiS
 • Donald Tusk, Rafał Grupiński Posłowie PO skarżą PiS. Tusk: Róbcie, a mi dajcie święty spokój
Komentarze (853)
PiS wnioskuje o ukaranie za skecz Limo o papieżu. Fani chwalą kabaret: Daliście czadu! Było mega!
Zaloguj się
 • calli

  Oceniono 779 razy 703

  Czy w sejmie powołano również - dla równowagi - Parlamentarny Zespół ds. Popierania Ateizacji Polski?

 • dyskootantka

  Oceniono 674 razy 608

  Tak przy okazji - czy samo istnienie takiego zespołu (do spraw przeciwdziałania ateizacji) w parlamencie świeckiego państwa nie jest niezgodne z konstytucją? Bo jeśli można sobie powołać dowolny zespół w parlamencie, to może powołajmy zespół do spraw przeciwdziałania katolicyzacji sejmu?

 • dyskootantka

  Oceniono 538 razy 472

  Posłowie PiS każdy kabaret odbierają jako konkurencję, stąd ich oburzenie. To co zrobili ostatnio w sejmie z Glińskim, było jak występ kabaretu.

 • kato28

  Oceniono 325 razy 293

  Parlamentarny zespół do spraw czego????? Czy oni na łby poupadali? Do tej pory nie miałem takich zapędów ale coraz bardziej skłaniam się ku temu by w najbliższych wyborach oddać głos na partie która będzie miała antykoscielny program. I im bardziej radykalny tym lepszy.

 • 1pytanie

  Oceniono 325 razy 259

  PiS = KOŚCIÓŁ ............ i wszystko jasne !
  Bez kościoła PiS w Polsce nie istnieje ! ------------------>

 • his_dudeness

  Oceniono 254 razy 232

  Szczerze? Polski stand-up jest średni i taki też był ten monolog.
  Nie zmienia to faktu, że PiS jak zawsze się ośmiesza.
  Ciekawe też gdzie ci fani tam jakiś skecz widzą?

  P.S.
  "Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski"

  To świetna nazwa ... dla kabaretu.

 • vomitorium1

  Oceniono 195 razy 171

  "projekcję nienawiści"
  to uprawia prezes
  (też jest śmieszny)

 • orgelbrant

  Oceniono 201 razy 165

  Taka reakcja na niewinny dowcip o papieżu jasno pokazuje, że Polska to kraj wyznaniowy. Ciekawy jestem, co by się stało, gdyby to puścili np. w "HBO na stojaka":

  www.youtube.com/watch?v=450XeZF2-kk
  Zapłonęłyby stosy i wskrzeszono by Świętą Inkwizycję...

 • mrwolf72

  Oceniono 151 razy 125

  Do tej pory nie miałem konta na FB, ale teraz się zastanawiam czy nie założyć.
  Proponuje Obywatelski Zespół Przeciwny Katolizacji Polski. Nazwa do negocjacji. Jak będzie dużo plusów to będzie FB

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje