Chiny likwidują (i łączą) ministerstwa. "Restrukturyzacja"

10.03.2013 08:33
Potężne Ministerstwo Kolei zostanie włączone do Ministerstwa Transportu

Potężne Ministerstwo Kolei zostanie włączone do Ministerstwa Transportu (Fot. PETAR KUJUNDZIC REUTERS)

Chiny w ramach restrukturyzacji władzy ujawniły dziś część planu, zgodnie z którym likwidują dwa resorty, w tym potężne ministerstwo ds. kolei.
Jak wynika z oświadczenia władz z dorocznego posiedzenia chińskiego parlamentu, resort ds. kolei stanie się częścią ministerstwa transportu, a Komisja ds. Planowania Rodziny wejdzie w skład ministerstwa zdrowia. Zwiększone zostaną także kompetencje organów kontroli żywności i leków (to odprysk m.in. słynnej afery ze skażonym mlekiem dla niemowląt).

W ostatnich latach ministerstwo ds. kolei zaznało wielu problemów, w tym sporego zadłużenia wynikającego z rozwoju linii dużych prędkości czy nadużyć. Rząd przy okazji zmian zapowiedział otwarcie na prywatne inwestycje.

Natomiast Komisja ds. Planowania Rodziny stała się wyjątkowo niepopularna po nagłośnieniu kilku przypadków wymuszonej aborcji, w tym nakazaniu jej kobiecie w siódmym miesiącu ciąży. W Chinach wciąż obowiązuje polityka jednego dziecka. Demografowie twierdzą, że powinna zostać rozluźniona.

Zobacz także
Komentarze (21)
Zaloguj się
 • wojtusz

  Oceniono 2 razy 0

  A mnie to wisi.

 • supertlumacz

  Oceniono 1 raz 1

  Od ćwierć wieku nie mam kontaktu z Chinami, ale domyślam się że praktycznie rządzą tam TECHNOKRACI nadzorowani przez Partię Komunistyczną pełniącą rolę rady nadzorczej. Władza sądownicza to żony inżynierów oodczytujące w togach wyroki i piszące uzasadnienia do wyroków orzeczonych przez mężów. Togi odmładzają i wyszczuplają. Podobną rolę odgrywają urzędniczki Obowiązkowe czarne spódnice i białe bluzki jeszcze bardziej poprawiają wygląd kobiet niż togi.

  WIELOLETNIE BADANIA NAUKOWCÓW CHIŃSKICH ZOSTAŁY JUŻ WDROŻONE.
  en.wikipedia.org/wiki/File:Sex_ratio_at_birth_in_mainland_China.png
  Za optymalne dla społeczeństwa uznano 120 żywycn narodzin noworodków plci męskiej na 100 noworodków żeńskich. Przy ludności około 1,3miliarda i naturalnym w przyrodzie parytecie równowagi płciowej wiązało się to z KONIECZNOŚCIĄ WYMORDOWANIA LUB DODATKOWYCH ABORCJI DLA PONAD 100 MLN DZIEWCZYNEK. Ze względu na szacunkowy charakter ograniczylem się do jednej cyfry znaczącej. Natomiast z wykresu widać że optymalny odsetek narodzin chlopców osiągnięto już blisko 10 lat temu i jest utrzymywany z dużą precyzją dzieki postępowi w badaniach prenatalnych. NA 11 PŁODÓW OBOJGA PŁCI JEDEN PŁÓD ŻEŃSKI MUSI ZOSTAĆ ZLIKWIDOWANY.

  Żbieżne z wnioskami naukowców chińskich są wnioski uzyskane w indiach, drugim najludniejszym kraju świata. Program SZKOŁA W CHMURZE robi fororę, a Sugata Mitra dostał nagrodę $1000 000.
  wyborcza.pl/1,75477,13491054,Milion_dolarow_na_szkole_bez_granic__w_ktorej_dzieci.html
  Natomiast przemilczano że w polu widzenia kamery monitorującej komputer znalazła się tylko jedna dziewczynka, 6-letnia, która wspinała się na palcce aby coś dostrzec na monitorze i wyjaśnić starszej siostrze... HINDUSKI EKSPERYMENT ZAMYKA DYSKUSJĘ NA TEMAT INTELEKTUALNEJ ROWNOŚCI PŁCI.

 • magdolot

  0

  "Natomiast Komisja ds. Planowania Rodziny stała się wyjątkowo niepopularna po nagłośnieniu kilku przypadków wymuszonej aborcji, w tym nakazaniu jej kobiecie w siódmym miesiącu ciąży. W Chinach wciąż obowiązuje polityka jednego dziecka. Demografowie twierdzą, że powinna zostać rozluźniona. "

  Autor tu sugeruje, że z powodu wymuszenia jednej aborcji wkurzył się miliard ludzi? Autor se zedrze z ócz chrześcijańskie klapki i się lepiej rozejrzy. Polityka "jednego dziecka" już została rozluźniona. Wybiórczo.
  Zaś o chińskiej eugenice można sobie doczytać na "Edge"

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 11 razy 11

  Jakiś debil o pseudonimie ,,dżek" sugeruje ze Ministerstwo zostało wyskrobane w 7 miesiącu ciąży
  Gdzie wy prowadzicie nabór tych pismaków? W ośrodku dla upośledzonych umysłowo?

 • rozterka47

  Oceniono 55 razy 55

  Po usunięciu ciązy w 7 miesiącu Chiny likwiduja Ministerstwo. - co to za tytuł ??

  Ciny były w ciaży , usunęły ją w 7 miesiącu a teraz likwidują Ministerstwo ?

 • odkurzacz-1

  Oceniono 23 razy 15

  Chiny już są najbogatszą gospodarką po USA i zmniejszają biurokrację. A Peło obiecało zlikwidować senat i co biurokracja się rozrasta a bieda narasta, dzięki wam Peło, nie unii europejskiej. Bez unii ten PRL by się już rozleciał przed Grecją.

 • adherent1

  Oceniono 12 razy 12

  Dla nas Polski, UE likwidacja ministerstwa kolei ma pewne znaczenie.
  Trudniej będzie wdrożyć połączenie drogą lądową, kolejową między
  Chinami a UE przez Rosję koleją Transsyberyjską i BAM.
  Jedna trzecia ceł pobieranych w państwie gdzie towar wchodzi na
  teren UE to był by zastrzyk dla Polski większy niż obecnie otrzymywane
  środki z UE. Teraz te pieniądze zbierają w większości Niemcy (Hamburg)
  i Holandia (Rotterdam).

 • phillip_lee_81

  Oceniono 6 razy 6

  Zakładając że ilość urzędników w rządzie Chin jest proporcjonalny do ludności a wskaźnik polski to pewnie w Pekinie jest 0,5 mln. urzędników
  Trzeba przyznać że jest co likwidować a restrukturyzacja takiego tłumu nie jest łatwa

 • folwark_polski

  Oceniono 91 razy 81

  Polacy w odwecie zbudują 8 ministerstw jeszcze bardziej skorumpowanych niz obecne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje