Posłowie PiS skarżą kabaret TVP2: "To raczej projekcja nienawiści niż kabaret..."

09.03.2013 22:51
Abelard Giza w kontrowersyjnym skeczu

Abelard Giza w kontrowersyjnym skeczu "Tylko dla dorosłych" (Fot. za KabaretPO05 / YouTube)

Troje posłów PiS zwróciło się dziś do KRRiT z wnioskiem o ukaranie TVP2 za wyemitowanie ostatniego odcinka programu kabaretu Limo "Tylko dla dorosłych". W opinii polityków miał obrażać uczucia osób starszych i wierzących. "Bardziej przypominało to projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy" - napisali posłowie.
Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska, Bartosz Kownacki - złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. Chodzi o piątkowy odcinek "Tylko dla dorosłych", programu prowadzonego przez kabaret Limo.

Program traktował m.in. o ostatnich wydarzeniach w Kościele katolickim. - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Abelard Giza z Limo.

"Program przekroczył nie tylko granicę obrzydliwości..."

"Program przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji" - czytamy we wniosku podpisanym przez trójkę posłów PiS.

- Program adresowany do osób starszych, dozwolony od lat 16, przedstawiony jako kabaret i satyra w sposób bezpardonowy ośmieszał i drwił z osób wierzących, osób starszych, osób mających inny światopogląd niż redakcja TVP2 - wyjaśnił w rozmowie z Radiem Maryja, które jako pierwsze podało informację o skardze, Andrzej Jaworski.

Zobacz także
Komentarze (392)
Zaloguj się
 • a.b.c.cieslakkrzysztof.51

  Oceniono 2 razy 0

  # takiego kurestwa, jakie szerzą platfusy w sejmie i na scenie w kabarecie- nie było w całej historii RZECZYPOSPOLITEJ...

 • and-j1

  Oceniono 1 raz 1

  A pedofile sukienkowi to się nawiedzonym posłom podobają i prawa nie przekraczają jak to mówi nazwa PiS.

 • fajny_zajety

  0

  Jak powiesz do artysty ,że ma nie zdejmować majtek to zaraz je zdejmnie. Ta nagonka na kabaret Limo tylko nbapędzi mu nasladowców. Od ponad roku nie było ciekawego tematu dla kabaretów. Teraz inni pójda w ich ślady bo przecież muszą z czegoś żyć.

 • stasiek-the-best

  0

  @rejestr06
  nieprawda, uczestniczyłem w ostatniej niedzielnej mszy telewizyjnej o 7:00, była Ewangelia z przypowieścią o synu marnotrawnym wg św. Łukasza (15,11-32)

 • jwarenn

  Oceniono 2 razy 0

  Widziałem , program był żenujący..

 • lucyphere

  0

  Parlamentarny Zespol ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski...o ja cie krece...to brzmi jak z lubianki :PP, a serio...jakim prawem powstaje taki "tfur" bedacy w sprzecznosci z Konstytucja RP????? ktora gwarantuje kazdemu obywatelowi swobode wyznania -badź tez bezwyznaniowosc = ateizmowi??, bo ateizm nie rowna sie antyklerykalnosci tylko jest to brak wiary w bogow (obojetne jakich...rzymskokatolickich, zydowskich,prawosławnych,protestanckich..itd itd... czyli nawet nie wierzymy w latajacego potwora spaghetti i boginie Eris -sorka discordianie) a zatem taki zespol narusza moje konstytucyjne prawa jako ateisty!!!! Co na to odpowiednie słuzby??? Posłowie łamia konstytucje pod dachem parlamentu!!! Gdzie jest ABW????

 • prawdziwykermesz

  Oceniono 6 razy 2

  obejrzalem i szczerze mowiac... zenada. Ani to smieszne, ani inteligentne. Juz Wojewodzki jest lepszy. Jak sie jest kiepskim kabareciarzem,to probuje sie byc kontrowersyjnym. Ale niestety pudlo. Dalej glosuje na PIS

 • dwarazyes

  Oceniono 4 razy 0

  Jarek... i właśnie dla tego nie wygracie wyborów. Dla tego waśnie w Polsce jest źle, bo zmuszasz nas wybierać mniejsze zło: bieda, żadnych perspektyw byle tylko psychopaci nie doszli do władzy, bo będzie jeszcze gorzej. Przejebane

 • jonia2012

  Oceniono 2 razy 0

  dziekuje poslom PIS i gazecie za zwrocenie mojej uwagi na ten odjazdowy kabaret, wlasnie obejrzalam i usmialam sie serdecznie, koles ma naprawde talent aktorski oraz poczucie humoru, bede sledzic kolejne odcinki :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje