Nowa Miss Rosji broni członkiń Pussy Riot. "To zbyt surowa kara"

09.03.2013 21:49
Elmira Abdrazakowa

Elmira Abdrazakowa (Fot. MAXIM SHEMETOV REUTERS)

Nowa Miss Rosji Elmira Abdrazakowa uznała dziś dwa lata więzienia za zbyt srogą karę dla członkiń zespołu Pussy Riot, które w świątyni wykonały antyputinowski utwór. Jednocześnie zastrzegła, że nie pochwala ich czynu.
- Chodziłam do szkółki niedzielnej i świątynia jest dla mnie rzeczywiście czymś świętym. Urządzenie czegoś takiego jest dla mnie nie do przyjęcia. Ale kara dla nich jest mimo wszystko za wysoka - powiedziała Abdrazakowa rozgłośni Rossijskaja Służba Nowostiej.

Uważa, że z winnymi należało przeprowadzić rozmowę wychowawczą, próbować zmienić ich zapatrywania. Członkinie Pussy Riot nazwała "dziewczynami, które urządziły w cerkwi strajk".

Artystki wysłano do łagru i kolonii karnej

Trzy członkinie zespołu Pussy Riot - Maria Alochina, Nadieżda Tołokonnikowa i Jekatierina Samucewicz - zostały skazane na dwa lata więzienia za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną", gdy w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór "Bogurodzico, przegoń Putina". Samucewicz zawieszono wykonanie kary, dwie pozostałe kobiety wysłano w głąb Rosji: Tołokonnikową do kolonii karnej w Republice Mordwińskiej, Alochiną do łagru w Kraju Permskim ok. 1,3 tys. km na wschód od Moskwy.

Elmira Abdrazakowa ma 18 lat i na początku marca zwyciężyła w konkursie Miss Rosji 2013. Nie wszystkim się jednak spodobało, że Rosję ma reprezentować na dwóch światowych konkursach piękności osoba o nierosyjskim nazwisku i nierosyjskiej urodzie. Matką dziewczyny jest Rosjanka, ojcem - Tatar. Z powodu napaści słownych Miss Rosji wycofała swą stronę z jednego z serwisów społecznościowych.

Zobacz także
Komentarze (41)
Nowa Miss Rosji broni członkiń Pussy Riot. "To zbyt surowa kara"
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 18 razy 12

  Wypowiedź rosyjskiej miss wypaczona przez gminę PAP
  m.lenta.ru/news/2013/03/09/miss/
  Proponowala roboty na miejscu i cykl rozmów wychowawczych dla zmiany niewłaściwego światopoglądu Pussy Riot. W kwestii adopcji nawet zaostrzyła stanowisko władz nie tylko popierając zakaz zagranicznej adopcji ale również konieczność patriotycznego wychowania takich dzieci.

  Dziękuję gminom PAP i GW za dobrą robotę . Powszechnie wiadomo że nieudolna propaganda to świetna promocja poglądów przeciwnych.

  Wypowiedź nabrała rozgłosu bo to duży konkurs. W finale było ich 50, dostała samochód i $100 000. Będzie reprezentować Rosję na Miss Świata i na «Мисс Вселенная». Uważam że to właściwy partner do polemik z polskimi politykami i dyplomatami najwyższego szczebla.

 • kacap_z_moskwy

  Oceniono 24 razy 12

  Doslownie powiedziala, ze "trzeba bylo z tymi (pussi) przeprowadzic jakies prace (Но наказание для них все равно слишком строгое. Возможно, нужно было провести с ними какие-то работы, изменить их мировоззрение)". Co w jezyku rosyjskim nie znaczy rozmowy wychowawczej. I nie znaczy ze ich broni. Akurat jest inaczej. Podkresla ze zrobili cos nie dobrego. Mowi o dlugosci wyroku z akcentem na to, ze maja pornoaktorki z pussi dzieci. I odrazu w tym ze wywiadzie powiedziala ze jest calkowicie za zakazem adopcji w Rosji dzieci obcokrajowcami. Co jest nie slusznie wedlug rusofobskich media.

 • bonczu

  Oceniono 17 razy 7

  Córka oligarchy??
  Zdecydowanie poniżej przeciętnej rosyjskiej urody kobiet.

 • losowynik

  Oceniono 7 razy 5

  Co to, dziś jakiś egzamin na redaktora "gazeta.pl",czy konkurs, kto zrobi więcej błędów syntaktycznych

 • drozd215

  Oceniono 9 razy 3

  Nowa Miss Rosji broni członkiń Pussy Riot.
  ------
  I zapewne jeszcze będzie broniła koni przed złym traktowaniem.

 • unikaczreklam

  Oceniono 4 razy 2

  Wszystkim wielbicielom Pussy Riot polecam artykul
  www.israelshamir.net/Polish/Pussy_Riot-Pol.htm

 • ali41

  Oceniono 1 raz 1

  Co za tłumaczenie "kolonia karna". Kolonia tłumaczy się jako obóz. Obórz karny. Wacka było się pytać.

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy 1

  w demokratycznej III RP za rzut żarówka w kierunku
  bałwana facetowi grozi 10 lat pierdla,
  nie mówiąc ze od kilku miesięcy siedzi

  Tylko on nie ma odpowiedniego sponsora z ..... jak te llllllll z Ukrainy
  Poza tym GW z PAP rz łże jeżeli może obsikać nogawki Ruskim,

 • andrzej_informatyk

  Oceniono 5 razy 1

  wiatr hula między uszami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje