Nowa Miss Rosji broni członkiń Pussy Riot. "To zbyt surowa kara"

09.03.2013 21:49
Elmira Abdrazakowa

Elmira Abdrazakowa (Fot. MAXIM SHEMETOV REUTERS)

Nowa Miss Rosji Elmira Abdrazakowa uznała dziś dwa lata więzienia za zbyt srogą karę dla członkiń zespołu Pussy Riot, które w świątyni wykonały antyputinowski utwór. Jednocześnie zastrzegła, że nie pochwala ich czynu.
- Chodziłam do szkółki niedzielnej i świątynia jest dla mnie rzeczywiście czymś świętym. Urządzenie czegoś takiego jest dla mnie nie do przyjęcia. Ale kara dla nich jest mimo wszystko za wysoka - powiedziała Abdrazakowa rozgłośni Rossijskaja Służba Nowostiej.

Uważa, że z winnymi należało przeprowadzić rozmowę wychowawczą, próbować zmienić ich zapatrywania. Członkinie Pussy Riot nazwała "dziewczynami, które urządziły w cerkwi strajk".

Artystki wysłano do łagru i kolonii karnej

Trzy członkinie zespołu Pussy Riot - Maria Alochina, Nadieżda Tołokonnikowa i Jekatierina Samucewicz - zostały skazane na dwa lata więzienia za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną", gdy w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór "Bogurodzico, przegoń Putina". Samucewicz zawieszono wykonanie kary, dwie pozostałe kobiety wysłano w głąb Rosji: Tołokonnikową do kolonii karnej w Republice Mordwińskiej, Alochiną do łagru w Kraju Permskim ok. 1,3 tys. km na wschód od Moskwy.

Elmira Abdrazakowa ma 18 lat i na początku marca zwyciężyła w konkursie Miss Rosji 2013. Nie wszystkim się jednak spodobało, że Rosję ma reprezentować na dwóch światowych konkursach piękności osoba o nierosyjskim nazwisku i nierosyjskiej urodzie. Matką dziewczyny jest Rosjanka, ojcem - Tatar. Z powodu napaści słownych Miss Rosji wycofała swą stronę z jednego z serwisów społecznościowych.

Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • jrb11

  0

  Tym paniuskom "bluznierstwo i obrazanie religii" karalnej prawnie w prawie kazdej cywilizacji powinno zawiesic sie kare "warunlkowo".

  Mianowicie powinne one powtorzyc swoj wystep e kosciele katolickim na Sycylii, nastepnie wystapic
  u muzulmanow powiedzmy w Pakistanoie i w koncowej fazie w zydowskiej synagodze w Izraelu.

  Zycze im powodzienia i zrozumoienia

 • swinton

  Oceniono 2 razy 0

  Po wyjściu zaprośmy te dziewczyny na występ do Lichenia.

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 2 razy 0

  Cerkiew to nie miejsce dla agitacji politycznej przez pornoaktorki. Dostały co chciały, bo innaczej obyłoby się bez rozgłosu. Antyrządowa agitacja jest bez szans na tolerowanie pezz prezydenta Rosji. Koniec zgodny z oczekiwaniem. B.Klimkiewicz.

 • ulla_lingsztat

  0

  Jej rodzice pewnie chodzą do meczetu, to i ją to nie oburza...

 • unikaczreklam

  Oceniono 4 razy 2

  Wszystkim wielbicielom Pussy Riot polecam artykul
  www.israelshamir.net/Polish/Pussy_Riot-Pol.htm

 • ali41

  Oceniono 1 raz 1

  Co za tłumaczenie "kolonia karna". Kolonia tłumaczy się jako obóz. Obórz karny. Wacka było się pytać.

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy 1

  w demokratycznej III RP za rzut żarówka w kierunku
  bałwana facetowi grozi 10 lat pierdla,
  nie mówiąc ze od kilku miesięcy siedzi

  Tylko on nie ma odpowiedniego sponsora z ..... jak te llllllll z Ukrainy
  Poza tym GW z PAP rz łże jeżeli może obsikać nogawki Ruskim,

 • drozd215

  Oceniono 9 razy 3

  Nowa Miss Rosji broni członkiń Pussy Riot.
  ------
  I zapewne jeszcze będzie broniła koni przed złym traktowaniem.

 • supertlumacz

  Oceniono 18 razy 12

  Wypowiedź rosyjskiej miss wypaczona przez gminę PAP
  m.lenta.ru/news/2013/03/09/miss/
  Proponowala roboty na miejscu i cykl rozmów wychowawczych dla zmiany niewłaściwego światopoglądu Pussy Riot. W kwestii adopcji nawet zaostrzyła stanowisko władz nie tylko popierając zakaz zagranicznej adopcji ale również konieczność patriotycznego wychowania takich dzieci.

  Dziękuję gminom PAP i GW za dobrą robotę . Powszechnie wiadomo że nieudolna propaganda to świetna promocja poglądów przeciwnych.

  Wypowiedź nabrała rozgłosu bo to duży konkurs. W finale było ich 50, dostała samochód i $100 000. Będzie reprezentować Rosję na Miss Świata i na «Мисс Вселенная». Uważam że to właściwy partner do polemik z polskimi politykami i dyplomatami najwyższego szczebla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje