Niesiołowski odpowiada przedsiębiorcy: Brukowce piszą, że każę dzieciom jeść szczaw na łące. To kłamstwo

Salon samochodowy w Warszawie

Salon samochodowy w Warszawie (Fot. Auto France)

- Brukowce rozpętały taką aferę, że każę dzieciom chodzić na łąkę i jeść szczaw. Ja czegoś takiego nie powiedziałem. Przedsiębiorca, który wywiesił baner, nie rozumie mojej wypowiedzi - mówi dziś Gazeta.pl Stefan Niesiołowski. To odpowiedź posła PO na baner, który wywiesił przed swoim słynnym już salonem samochodowym przedsiębiorca walczący o zwrot podatku: "Panie Niesiołowski, zapraszamy na szczaw!".
Tymczasem według byłego wicemarszałka Sejmu przedsiębiorca po prostu nie zrozumiał jego słów. - Pan po prostu nie zrozumiał. Kierował się jakimiś tabloidami, wypowiedziami... Ale co to mnie obchodzi. To brukowce rozpętały taką aferę, że każę dzieciom chodzić na łąkę i jeść szczaw. Ja czegoś takiego nie powiedziałem - mówi Gazeta.pl polityk.

"Chyba każdy przeciętnie inteligentny człowiek..."

Stefan Niesiołowski dalej tłumaczy, że to, co powiedział, było w polemice do badania Fundacji Pomocy Dzieciom. - Powiedziałem tylko intuicyjnie, że liczba głodujących dzieci wydaje mi się niewiarygodna. Kiedyś tych dzieci było więcej, jak ja byłem dzieckiem, i jako przykład podałem jedzenie bezpańskich owoców, których dzisiaj nikt nie je. Ukazały się już dane, które podają, że ta liczba 800 tys. dzieci jest znacznie zawyżona - podkreśla.

- Nie mówię, że w Polsce w ogóle nie ma głodujących dzieci, ale Polska nie jest krajem głodujących dzieci, to jest tendencyjna informacja. Żadnego słowa nie wycofuję, powiedziałem prawdę banalną i chyba dla przeciętnie inteligentnego człowieka zrozumiałą - kwituje poseł Platformy.

"To przedmiotowe traktowanie ludzi przez władzę"

"Panie Niesiołowski, zapraszamy na szczaw, u nas ma pan dożywotni za friko - jak pensję w Sejmie", baner o takiej treści powiesił przed salonem samochodowym przedsiębiorca z Warszawy. To kolejna taka akcja przedsiębiorcy, który próbuje nagłośnić fakt, że urząd skarbowy ciągle nie przekazał mu zwrotu podatku w wysokości ok. 1,5 mln zł (do tej pory nie udało nam się uzyskać komentarza w tej sprawie od urzędu).

Właściciel salonu Zbigniew Stonoga wywiesił baner w odpowiedzi na głośną wypowiedź Niesiołowskiego z "Kropki nad i", w której poseł PO podważył dane Fundacji Pomocy Dzieciom "Maciuś" o tym, że w Polsce jest 800 tys. niedożywionych dzieci. Na dowód swojej tezy powiedział, że przecież dzisiaj dzieci nie muszą - jak po wojnie - jeść na przykład dziko rosnącego szczawiu czy śliwek ulęgałek i mirabelek.

- Wychodzi znany polityk i mówi, że nikt się nie liczy. Tak to odebrałem - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Stonoga. - Kolejny baner to mój protest przeciwko przedmiotowemu traktowaniu ludzi przez władzę - dodaje.

Zobacz także
Komentarze (367)
Niesiołowski odpowiada przedsiębiorcy: Brukowce piszą, że każę dzieciom jeść szczaw na łące. To kłamstwo
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 636 razy 342

  "Stara śpiewka politykierów: "zostałem źle zrozumiany". "wypowiedź wyrwana z kontekstu", "nadinterpretacja", tendencyjność" itd., itp. Po prostu jesteście, kochani politycy, aroganccy i zdemoralizowani swoją bezkarnością.

 • pro11ton

  Oceniono 305 razy 227

  Panie Niesiołowski, w Polsce nie ma głodnych dzieci, są tylko takie, które grymaszą i nie lubią szczawiu. W Polsce nie ma ludzi bezrobotnych, są tylko tacy, którzy mają duzo czasu. W Polsce nie ma kolejek do zabiegów medycznych, są tylko tacy, którzy są zbyt zdrowi, żeby umrzeć. Ale najważniejsze jest o, że Polsce nie ma polityków, tylko zwykła gnidy. Takie jak Pan..

 • princepinot

  Oceniono 158 razy 106

  posel Niesiolowski powiedzial ze jezeli dziecko nie jest zmuszone do zbierania szczawiu do jedzenia nie nalezy tego dzieckabtraktowac za glodne.
  to nie glupi dowcip ale wypowiedz vicemarszalka sejmu.
  nic dodac nic ujac. nie znam takiego druiego miejsca na ziemi ktorevuwaza sievza cywilizowane i w ktorym takiebwypowiedi moga padac.
  ten czlowiek powinnien byc usuniety w niebyt.
  nie nie jestem zwolennikiem pisu.

 • andrzej.frant

  Oceniono 235 razy 101

  Kiedy w końcu Niesiołowski pójdzie na zasłużoną emeryturę ?
  Coraz częściej mnie wkurza, a kiedyś można było nawet pośmiać się z jego wypowiedzi.
  Też z wiekiem będę tak miał ?

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 125 razy 93

  "Poseł Stefan ”Szczaw” Niesiołowski (69 l.) twierdzi, że problem głodu wśród polskich dzieci nie istnieje bo gdyby były głodne, zjadałyby cały szczaw z nasypów kolejowych. Polityk, który deprecjonuje tak poważny problem stołuje się oczywiście w ekskluzywnych restauracjach, gdzie za obiad można zapłacić nawet 250 złotych!

  – Myśmy cały szczaw wyjedli z nasypu i wszystkie śliwki jedli. Dziś te wszystkie śliwki leżą, dzieci grają w piłkę, szczawiu nikt nie zjada – mówił Niesiołowski na antenie TVN24 odrzucając argument, że w Polsce jest kilkaset tysięcy głodnych dzieci.

  Parlamentarzysta sam szczawiu już dawno nie wyjada z nasypu, bo stołuje się w ekskluzywnych warszawskich restauracjach, jak choćby Ale Gloria należąca do Magdy Gessler (60 l.). Jej kuchnia jest słynna na całą Polskę. Restauratorka uczy Polaków jak jeść dobrze i smacznie, ale nie każdego stać na to, by odwiedzić którąś z jej 20 restauracji. No ale zarabiający 17 tysięcy złotych miesięcznie Stefan Niesiołowski może sobie na to pozwolić.

  W eleganckim lokalu może zamówić na przystawkę chrupiące foie gras z galaretką z płatków róż na placku drożdżowym za bagatela 90 złotych, następnie bursztynowy rosół uperfumowany z knelami cielęcymi – 20 złotych i jeszcze comber jagnięcy panierowany w pistacjach za 104 złote. Jeśli poseł byłby jeszcze głodny (bo on może, dzieci mają szczaw i mirabelki) to na deser może zamówić Królewski Tort Beza Pavlova z truskawkami, kremem amaretto i bezą włoską za 38 złotych. Rachunek: 252 złote. Za to 50 głodnych dzieci zjadłoby pełny obiad w stołówce. Ale co to obchodzi Niesiołowskiego? Przecież głodnych dzieci w Polsce nie ma, a nawet jak są, to mogą jeść szczaw i mirabelki..."

  www.fakt.pl/Stefan-Niesiolowski-o-glodnych-dzieciach-Posel-Stefan-Niesiolowski-z-PO-w-luksusowej-restauracji-,artykuly,202974,1.html======

  By żyło się lepiej ! Za wasze podatki !

 • mohel_z_lelowa

  Oceniono 73 razy 49

  Cisza na ten temat w polskojęzycznych mediach jest znamienna. Pięcioosobowa delegacja z Izraela wspierana przez mieszkającego w Warszawie dyplomatę spotkała się z przedstawicielami rządu – m.in. ministerstwa spraw zagranicznych, sprawiedliwości i finansów – oraz reprezentantami „opozycji”. Tematem był zwrot przez Polskę mienia osobom ocalałym z „holocaustu” lub im spadkobiercom. Po raz pierwszy biznesmeni z Przedsiębiorstwa Holocaust poinformowali o „przełomie”. Bobby Brown, dyrektor HEART (Specjalna Grupa Zadaniowa ds. Restytucji Majątku z Okresu Holokaustu, ang. Holocaust Era Asset Restitution Taskforce ) poinformował, iż „Polacy byli niezwykle uprzejmi i przyjacielscy. Nie osiągnęliśmy porozumienia, ale wypracowaliśmy kanał porozumienia i widzieliśmy dużo dobrej woli”. Prace komisji HEART, wspieranej przez premiera Benjamina Netanjahu, sponsorowanej m. in. przez Agencję Żydowską na rzecz Izraela oraz Światową Organizację Syjonistyczną (WZO)

 • pjck

  Oceniono 72 razy 48

  Panie pośle! "Przeciętnie inteligtentny człowiek" - tak!
  Ale gdyby Pan był przeciętnie inteligentnym posłem, to by Pan nie dyskutował nt. pana wypowiedzi o szczawiu. Inteligentni ludzie wiedzą o co Panu chodziło. Innych Pan nie przekona.
  Wystarczy.

  absurdyrp.info

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje