Trwa obława. 10 tys. za pomoc w ujęciu poszukiwanego, który strzelał do policjantów

09.03.2013 11:30
Zbigniew Czaplicki został zatrzymany przez policję

Zbigniew Czaplicki został zatrzymany przez policję (Fot. Policja/ AG)

Mazowiecki komendant wojewódzki policji wyznaczył nagrodę 10 tys. zł za przekazanie informacji o miejscu aktualnego pobytu Zbigniewa Czaplickiego, jednego z dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy ostrzelali patrol policji pod Płońskiem.
Nadal trwają intensywne poszukiwania obu sprawców rozpoczęte jeszcze w czwartek wieczorem, gdy doszło do zdarzenia. W piątek Prokuratura Rejonowa w Płońsku wydała za Zbigniewem Czaplickim list gończy. Zbigniew Czaplicki to syn Zdzisława, ur. 28 lutego 1975 r. zameldowany na stałe w Wielbarku (Warmińsko-Mazurskie).

Policja ostrzega, że mężczyzna może mieć przy sobie broń. Apeluje też, by w przypadku napotkania poszukiwanego niezwłocznie powiadomić o tym organa ścigania i zachować ostrożność. Wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat miejsca jego pobytu, proszone są o pilne przekazanie informacji: dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Płońsku - tel. 23 662 15 00, ewentualnie dyżurnemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu - tel. 48 345 24 44, bądź pod numery alarmowe tel. 997, 112. Informacje można przekazać anonimowo. Policja przypomina, że za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi odpowiedzialność karna.

"Usiłowanie zabójstwa policjantów"

W piątek rzeczniczka mazowieckiej policji informowała, że w poszukiwaniach mężczyzn bierze udział kilkuset policjantów. - Sprawa jest traktowana jako usiłowanie zabójstwa policjantów - powiedziała wtedy Alicja Śledziona. Dodała, że chociaż zdarzenie miało bardzo groźny przebieg, to na szczęście żaden z policjantów, do których strzelali napastnicy, nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na drodze krajowej nr 7 w okolicach Płońska, gdzie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy audi na polskich numerach rejestracyjnych. Gdy auto, którym podróżowało dwóch mężczyzn, zatrzymało się na wezwanie policjantów, oddano z niego w kierunku funkcjonariuszy kilka strzałów. Następnie samochód ruszył, taranując po drodze policyjny radiowóz. Gdy policjanci przestrzelili opony uciekającego audi, mężczyźni porzucili auto i zaczęli uciekać pieszo. Audi, którym jechali napastnicy, nie było rejestrowane jako poszukiwane.

Komentarze (13)
Trwa obława. 10 tys. za pomoc w ujęciu poszukiwanego, który strzelał do policjantów
Zaloguj się
 • pan-kokos

  Oceniono 18 razy 14

  A jakoś Pan rzecznik nie pochwalił się prasie o stłuczce spowodowanej w piątek w Warszawie przez konwój kilkunsatu policyjnych vanów jadących na sygnale. Rzecz miała miejsce ok godz. 11 na skrzyżowaniu Sobieskiego i Sikorskiego. Pany Policjanty się tak gdzieś śpieszyły, że same na siebie powpadały nowymi Mercedesami, przy okazji tarasując póltora pasa i utrudniając 'normalnym' jazdę kierowcom ... jechali jak buraki, trzy pasy były ich. Pozostali kierowcy nie istnieli.
  Pewnie straty ze stłuczki wpiszą sobie w jakąś policyjną akcję, że niby na służbie i najlpeiej że to ich taranowano.

 • wodakrolewska

  Oceniono 15 razy 11

  Większa nagroda jak za pomoc w wyjaśnieniu sprawy zabójstwa gen. Marka Papały.

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy 5

  Na pogrzeb wystarczy?

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 9 razy 3

  Nędza. 10 000 to trochę mało dla kapusia, bo ryzykuje życiem. Aha i redachtory poprawcie na głównej bo jest ,,sprzelanina". Niechlujstwo wyłazi za każdym razem

 • onefoks

  Oceniono 2 razy 0

  za komuny by tak nie podskakiwali.

 • cygan37

  0

  Nie wolno strzelac do policjantow!

 • poljack

  Oceniono 10 razy 0

  Jak policja weźmie się do roboty wtedy będę pomagał inaczej dobry pies to martwy pies . Nie można przejść chodnikiem nienarażąjąć się na agresję KIEROWCÓW po co jest policja od nadmierną prędkość a co z setkami innych wykroczeń w D. mają ja też mam ich w D.

 • phillip_lee_81

  Oceniono 11 razy -1

  Poznaję go ,to koleś z Antify---pewnie się schował w lokalu ,,Nowy Wspaniały Świat''
  Albo w ,,Pędzącym Króliku''

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje