Mazowsze: Wypadek busa z dziećmi. Jedna osoba zginęła

09.03.2013 07:38
W miejscowości Studzieniec pod Sierpcem (woj. mazowieckie) doszło do wypadku busa przewożącego 18 dzieci i dwie osoby dorosłe. Jedna osoba zginęła - ofiarą jest 10-letnia dziewczynka. Ciężko ranny jest 15-latek.
Wiesz więcej? Masz zdjęcie? Poinformuj Alert24 - 605 24 24 24

Do wypadku doszło około godz. 7 na drodze krajowej nr 10 Toruń - Warszawa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że bus na pokrytej śniegiem nawierzchni drogi prawdopodobnie wpadł w poślizg i uderzył w podstawę wiaduktu kolejowego. Busem podróżowało 20 osób, w tym kierowca, opiekunka i 18 dzieci, głównie dziewczynek w wieku 10-15 lat. Dzieci, należące do grupy tanecznej, jechały z Wyszkowa do Bydgoszczy. Dwie osoby zostały przewiezione przez karetki pogotowia ratunkowego do szpitala.

- Reszta dzieci, którym nic nie jest, zostanie przewieziona do internatu. Tam będzie z nimi rozmawiał psycholog - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Marcin Strześniewski ze straży w Sierpcu.

Strześniewski zaznaczył, że szczegółowe okoliczności wypadku nie są na razie znane. - Dzieci spały, gdy bus zjechał z drogi i uderzył bokiem w podstawę wiaduktu. Z okien auta wypadły szyby - powiedział Strześniewski.

Droga w tym miejscu jest już odblokowana.

Najnowsze informacje