Pawłowicz proponuje: Zamiast dyskutować o związkach partnerskich, leczmy gejów

08.03.2013 18:21
Pawłowicz proponuje: Zamiast dyskutować o związkach partnerskich, leczmy gejów

Pawłowicz proponuje: Zamiast dyskutować o związkach partnerskich, leczmy gejów (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących wyjść z problemu homoseksualizmu" - pyta Krystyna Pawłowicz ministra zdrowia. Posłanka PiS złożyła nawet interpelację do Bartosza Arłukowicza. Sprawę skomentował dla nas Robert Biedroń. - Każdy poseł może złożyć interpelację, nawet w najgłupszej i najbardziej obraźliwej formie - powiedział poseł RP.
"Po niedawnej sejmowej debacie nt. projektów ustaw o związkach partnerskich zgłosili się do mnie przedstawiciele Stowarzyszenia POMOC 2002 z Radomia tworzący grupy wsparcia dla osób chcących wyjść z zachowań homoseksualnych" - czytamy w interpelacji Pawłowicz. "Świadectwa ich osobistych, dramatycznych doświadczeń walki z homoseksualizmem pokazują skalę ich cierpień, pokazują związek ich zachowań z urazami z dzieciństwa, dawnymi emocjami, uczuciami, ranami, które nigdy nie zostały uleczone" - kontynuuje posłanka.

Krystyna Pawłowicz poprosiła ministra zdrowia m.in. o informacje, czy jego resort prowadzi "jakieś konkretne formy pomocy i terapii dla osób homoseksualnych i czy w ogóle zajmuje się problemami tych osób". O skomentowanie tej sprawy poprosiliśmy posła Ruchu Palikota Roberta Biedronia.

Pawłowicz zbliża się do Lecha Wałęsy

- Każdy poseł może złożyć interpelację, nawet w najgłupszej i najbardziej obraźliwej formie. To jest też element demokracji. Z tego, co wiem, jest pomysł, by zreformować interpelacje poselskie i uniknąć takich sytuacji - powiedział Biedroń. - Mam wrażenie, że pani poseł Pawłowicz zbliża się do Lecha Wałęsy. Oni oboje brną w kierunku niezrozumiałym chyba dla nas wszystkich, coraz bardziej się zapętlając i wchodząc w opary absurdu - dodał.

Zdaniem posła RP, Krystyna Pawłowicz marnuje wiedzę i energię na "sprawy pełne nienawiści". - Ta interpelacja jest napisana w oparach absurdu - mówi Biedroń. - Powinniśmy się zastanowić, dlaczego w XXI wieku, w demokratycznym państwie, w którym homoseksualizmu się nie leczy, działają takie szarlatańskie instytucje jak POMOC 2002. I informują ludzi, że potrafią z homoseksualizmu wyleczyć - podkreśla.

Biedroń: "Może pani Pawłowicz chce być folklorem sejmowym"

Rober Biedroń zapowiada, że absolutnie nie zamierza wchodzić w dyskusję z Pawłowicz. Jego zdaniem byłoby to "pożywką dla homofobów, którzy tak jak Pawłowicz żerują na nieszczęściu drugiego człowieka". - Jeżeli posłanka Pawłowicz chce wchodzić w środowiska, które okaleczają psychicznie ludzi i ich unieszczęśliwiają, to jest mi po prostu przykro. Może pani poseł chce być folklorem sejmowym i w jakiś sposób się odróżnić... Szkoda, że w tak absurdalny i niegodziwy sposób - powiedział poseł RP.

Zobacz także
Komentarze (891)
Zaloguj się
 • lesiu53

  0

  Czy ta kretynka nie wie że to nie jest choroba lecz się babo na odciski bo na rozum już za późno

 • loanet

  Oceniono 1 raz 1

  Każde dziecko w Polsce wie,że Kaczyński jest gejem.Tylko tak na nich głośno krzyczy ,by się nie wydało.Więc pamiętaj pseudo profesorko:nawet ptak w swoje gniazdo nie sra....

 • ms.robinson

  0

  Dziwię się, że posłanka z dyplomem uniwersyteckim i tytułem naukowym nie potrafi zrozumieć, że kwestia związkow partnerskich nie dotyczy tylko par jednopłciowych, ale także par, ktore nie chcą lub nie mogą zawrzeć małżenstwa, ale chcą ze sobą być i prowadzą wspolne gospodarstwo. Wątpię, czy osoby homoseksualne można "wyleczyć z gejostwa" i nawrocić na jedynie słuszny heteroseksualizm. W jaki sposob miano by ich leczyć? Lobotomią? Pokazywać im zdjęcia atrakcyjnych osob tej samej płci i razić ich prądem? Pani profesor powinna powstrzymać się od wypowiadania swoich opinii na tematy, o ktorych nie ma pojęcia - szczegolnie jako samotna i bezdzietna stara panna.

 • mindek1968

  0

  Dawno jej nikt nie wydupcył. Zresztą jej morda nadaję się do pchania karuzeli i mycia kibli. I na psią palcówkę. Przepraszam za kolokwializmy.

 • fan-po

  Oceniono 1 raz 1

  No rowery i inne zboki - do roboty,może wam się potomek uda.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz -1

  Hej lesbijo może byś tak wyłożyła kasę na leczenie tych nienormalnych??????????????

 • drugilukasz2983

  Oceniono 1 raz -1

  Ta Pawłowicz to fajna dupeczka. Seks z taką lalunią... ech, marzenie.

 • roxyyy123

  Oceniono 3 razy -1

  Pani poseł nie zaproponowała niczego głupiego. To, że jesteśmy przyzwyczajeni do jej bardziej głupich niż mądrych zachowań nie zwalnia nas z obowiązku jakim jest myślenie. Krytykujecie ją, a nie sam pomysł, który uważam, że nie jest zły. Z pewnością forma przekazu jest niewłaściwa. Wielu z nas ma homoseksulanych znajomych/ przyjaciół. Z pewnością nie każdemu jest z tym dobrze i nie tylko z takich względów jak ostracyzm społeczny. Powinno istnieć więcej instytucji, z lepszym programem leczenia, które w swoim założeniu m.in. będą zajmować się problemem osób homoseksualnych i próbować go skutecznie leczyć. Te, które są już są mają jak najbardziej formę DOBROWOLNĄ wiec myślę, że nie ma potrzeby abyście swoim głośnym i bezmyślnym bełkotem bronili osób innej płci, bo ich skala asertywności w niczym nie odbiega od naszej. W końcu wszyscy razem jesteśmy tego samego zdania, że są tacy sami i równi.

 • mr.stopa

  Oceniono 1 raz 1

  Widzę, że lemingom skoczyło ciśnienie :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje