"Nagiął regulamin", "przebiegły zabieg". Zagraniczne media o wystąpieniu Kaczyńskiego

Zagraniczne media szeroko opisują wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie, podczas którego odtworzył z tabletu przemówienie kandydata PiS na premiera Piotra Glińskiego. Wskazują, że w ten sposób lider opozycji wykorzystał lukę w prawie, ale i wykazał się pomysłowością.
"Opozycja używa tabletu do wypowiadania się w parlamencie" - tytułują swe artykuły serwisy Yahoo.com i Usnews.com. Wyjaśniają, że w Polsce przemawianie w Sejmie jest zarezerwowane głównie dla posłów. Podczas debaty nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska nie przewidziano wystąpienia kandydata na premiera opozycji, który nie jest posłem.

"Potencjał przywództwa Glińskiego"

Jak piszą serwisy, "nacjonalistyczny lider partii opozycyjnej" Jarosław Kaczyński obszedł regulamin Sejmu, przedstawiając nagranie politycznego wystąpienia Piotra Glińskiego z mównicy za pomocą tabletu. Zwracają uwagę, że miało to na celu pokazanie "potencjału przywództwa Glińskiego".

Portal Padvance.com pisze, że Kaczyński "nagiął regulamin" i "obszedł stare prawo", które nie pozwoliło Glińskiemu wystąpić w parlamencie. Jednak dzięki "przebiegłemu zabiegowi z wykorzystaniem iPada" posłowie przez godzinę musieli go słuchać. Serwis zauważa, że najprawdopodobniej Gliński nie zostanie premierem, ale Kaczyńskiemu "należą się najwyższe oceny za pomysłowość".

W artykule na serwisie Wsj.com czytamy, że Kaczyński "znalazł lukę w prawie", a "wykorzystanie tabletu było bezprecedensowe". Informuje, że wszyscy polscy parlamentarzyści na początku kadencji dostali iPady, a Kaczyński, "który kilka lat temu przyznał, że nie ma konta w banku, nigdy nie było postrzegany jako osoba z wiedzą techniczną".Zobacz także
 • Kaczyński z tabletem - wygłupy czy dobry fortel? [CZEKAMY NA WASZE OPINIE]
 • Jarosław Kaczyński z tabletem w Sejmie. "Przebił Palikota"
Komentarze (203)
"Nagiął regulamin", "przebiegły zabieg". Zagraniczne media o wystąpieniu Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • borsuk_lu

  Oceniono 247 razy 191

  Oby żaden nie wpadł na pomysł puścić na tablecie wszystkie 3 części Władcy pierścieni.
  To dopiero sparaliżowałoby obrady tego szamba!

 • cotton_borderline

  Oceniono 196 razy 110

  no super, rzeczywiście godne pochwały, jak to u nas w Polsce, najbardziej chwalone są przekręty, ominięcia prawa, itp. Teraz tak samo, nikt nie patrzy na to, że lider jednej z największych partii, znowu zakpił sobie z prawa na oczach nas wszystkich. Chwalmy jego kunszt i spryt. A potem dalej płaczmy, że nas okradają, skoro sami to tolerujemy i bijemy brawo, choćby w takich małych przypadkach.

 • niktwazny126

  Oceniono 146 razy 66

  A to nam politycy pijar za granicą robią. Wczoraj Wałęsa szeroko komentowany, dzisiaj prezes. I naturalnie obu im zależy na pozytywnym postrzeganiu Polski w Europie i na świecie ...

 • dzondoe

  Oceniono 141 razy 55

  Przebiegły nacjonalistyczny lider partii opozycyjnej. Ale komplement.

  Szkoda, że zagraniczni komentatorzy tylko słyszeli o tym fakcie, a nie widzieli jak nieporadny Kaczyński obsługiwał ten tablet. Nie wiedział, że malutkiego Glińskiego trzeba przyłożyć do mikrofonu. Bez Hofmana profesorek by przemawiał do brzucha prezesa.

 • alexy-dwa

  Oceniono 190 razy 52

  Napiszcie lepiej o proponowanych zmianach w prawie pracy i pomysłach pana Szejnfelda.To jest naprawdę ważne.Rząd Tuska gnoi pracowników.

 • fakiba

  Oceniono 112 razy 32

  Jakoś żaden z serwisów nie zauważył o czym mówił "nacjonalistyczny lider opozycji" wynika z tego że gadał brednie jak zwykle jest po prostu przewidywalny

 • hans_close

  Oceniono 114 razy 22

  .Założyli ćwokowi etui na tablet aby nie miał wątpliwości, którą stronę tableta ma pokazać sali sejmowej, do tego skrypt, który uruchamia film gdy zareaguje czujnik światła wbudowany w tablet, gdy otworzy etui. ;)

  Każdy z Was to widział, dziennikarze pokazywali zbliżenie.

 • qwertura

  Oceniono 31 razy 21

  W Polsce przebiegłość, cwaniactwo, obchodzenie prawa i "pomysłowość" zawsze były, są, i będą wyżej cenione niż uczciwość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje