"Nagiął regulamin", "przebiegły zabieg". Zagraniczne media o wystąpieniu Kaczyńskiego

08.03.2013 07:41
Zagraniczne media szeroko opisują wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie, podczas którego odtworzył z tabletu przemówienie kandydata PiS na premiera Piotra Glińskiego. Wskazują, że w ten sposób lider opozycji wykorzystał lukę w prawie, ale i wykazał się pomysłowością.
"Opozycja używa tabletu do wypowiadania się w parlamencie" - tytułują swe artykuły serwisy Yahoo.com i Usnews.com. Wyjaśniają, że w Polsce przemawianie w Sejmie jest zarezerwowane głównie dla posłów. Podczas debaty nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska nie przewidziano wystąpienia kandydata na premiera opozycji, który nie jest posłem.

"Potencjał przywództwa Glińskiego"

Jak piszą serwisy, "nacjonalistyczny lider partii opozycyjnej" Jarosław Kaczyński obszedł regulamin Sejmu, przedstawiając nagranie politycznego wystąpienia Piotra Glińskiego z mównicy za pomocą tabletu. Zwracają uwagę, że miało to na celu pokazanie "potencjału przywództwa Glińskiego".

Portal Padvance.com pisze, że Kaczyński "nagiął regulamin" i "obszedł stare prawo", które nie pozwoliło Glińskiemu wystąpić w parlamencie. Jednak dzięki "przebiegłemu zabiegowi z wykorzystaniem iPada" posłowie przez godzinę musieli go słuchać. Serwis zauważa, że najprawdopodobniej Gliński nie zostanie premierem, ale Kaczyńskiemu "należą się najwyższe oceny za pomysłowość".

W artykule na serwisie Wsj.com czytamy, że Kaczyński "znalazł lukę w prawie", a "wykorzystanie tabletu było bezprecedensowe". Informuje, że wszyscy polscy parlamentarzyści na początku kadencji dostali iPady, a Kaczyński, "który kilka lat temu przyznał, że nie ma konta w banku, nigdy nie było postrzegany jako osoba z wiedzą techniczną".Zobacz także
Komentarze (203)
Zaloguj się
 • kibic_rudego

  0

  tak czy inaczej to kurdupel zrobił ryżego w konia

 • hardy1

  Oceniono 1 raz 1

  W kolejnej próbie Kaczyński przyjdzie z pakunkiem, rozwinie, nadmucha na trybunie sejmowej i...okaże się że do posłów "przemawia" gumowa lalka, z twarzą Glińskiego albo innego protegowanego.

 • bog43

  Oceniono 2 razy 2

  Tak długo jak wszystko potrafimy obchodzić to tak długo będziemy dochodzić do normalności .
  Tak jednym zdaniem - czym głupszy tym bardziej się będzie cieszyć.

 • kartofel_horyzont

  Oceniono 3 razy 3

  Kaczyński jest za głupi aby sam wpaść na numer z tabletem. Polski Hitlerek nawet nie wie gdzie w tym Ipadzie jest ekran. Zapewne numer wymyślił Hofman. Hofman - ten od "chorowitej" żonki.

 • cleryka

  Oceniono 1 raz 1

  Nacjonalistyczny Prezes,nacjonalistycznej partii opozycyjnej.Bez komentarza!

 • blue911

  Oceniono 3 razy 1

  Ta wsza przebiegla potrafi tylko macic I rozbijac Polske I Polakow. Mam nadzieje,ze wkrotce matka natura dokona swego I razem z innymi "wielkimi" tego swiata Herr Kartofel uda sie w podroz po Wszechswiecie.

 • lob1

  Oceniono 2 razy 0

  Jeden teatr w Watykanie ,drugi w Sejmie.I jak tu ma być dobrze.Nikt nie zatroszczy się o tego biedaka.

 • piciu67

  Oceniono 3 razy 1

  "...nie był postrzegany jako osoba z wiedzą techniczną". Wiedza techniczna potrzebna do trzymania tabletu koło mikrofonu :) Widać, że w życiu nie korzystał z tabletu, bo trzyma palce na ekranie dotykowym zamiast na ramce. Ktoś mu go tak skonfigurował, żeby nawet ten analfabeta sobie poradził.

 • letsee

  Oceniono 5 razy -1

  Trochę z innej beczki.
  Kaczyńskiego w sumie nie popieram ale mogli by nie gadać i słuchać co ma Gliński do powiedzenia, jak już im puścili. A Ci sobie między sobą komentują, nie wiadomo o czym i czy na temat bo przecież słabo słychać (choć jak na youtubie widziałam akcje to źle nie było, może kwestia miejsca, co nie zmienia faktu że część się nie krępuje i nie poświęca zbyt wiele uwagi osobie stojącej przy mównicy).
  Mam więc wrażenie, że w sejmie często zasiadają ludzie którzy (bardzo nie lobię tego słowa ale...) niedojrzali do tej roli... Już abstrahując od wypowiedzi co niektórych po debatach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje