Burmistrz z Platformy daje zarobić. Rodzinie i znajomym

08.03.2013 06:00
13.05.2011, burmistrz Końskich Michał Cichocki podczas imprezy Polska Biega

13.05.2011, burmistrz Końskich Michał Cichocki podczas imprezy Polska Biega (Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta)

Szwagier burmistrza Końskich w Świętokrzyskiem został kierownikiem wysypiska śmieci. Posady dostali też koledzy burmistrza z PO i harcerstwa. Burmistrz Michał Cichocki potwierdza: jego szwagier został przyjęty do pracy na składowisku odpadów jako p.o. kierownika. Argumentuje, że w związku z rewolucją śmieciową, która czeka gminy, chce mieć na miejscu zaufaną osobę - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Cichocki stworzył stanowisko zastępcy dyrektora, którego wcześniej nie było. Objęła je Agnieszka Majchrzak, siostra wiceburmistrza Jacka Matery. - Wygrała konkurs, jako jedyna złożyła papiery - zapewnia Cichocki. Syn radnego Adama Kurka z PO został pracownikiem gospodarczym urzędu miasta i gminy. Zdaniem burmistrza członkowie rodzin rządzących w gminie "gdzieś muszą pracować, nie mogą być dyskryminowani".

Działacze PO, koledzy z harcerstwa

Cichocki został burmistrzem w grudniu 2010 r. Jest także szefem powiatowych struktur PO - wylicza "Gazeta". Oponenci zarzucają mu, że dał pracę w urzędzie lub załatwił posady w jednostkach gminy wielu działaczom swojej partii, a także kolegom z harcerstwa.

I tak np. Waldemar Szkatuła został prezesem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sielpi, jako kierownik w OSiR pracuje radny powiatowy Krzysztof Wojcierowski, na wiceprezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej awansował Jarosław Kubała. Wszyscy są działaczami PO, Szkatuła jest członkiem zarządu wojewódzkiego. Do urzędu miasta i gminy przyjęto m.in. skarbniczkę powiatowych struktur partii Karolinę Przybyło oraz działaczkę Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Magdalenę Michalską.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (109)
Zaloguj się
 • phillip_lee_81

  Oceniono 1 raz 1

  To jeszcze jeden ,,rodzynek''

  www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130205/REGION/130209889
  --

 • dwawiaderka

  Oceniono 3 razy 3

  Jeżeli nie wymienimy tych miernot z ław poselskich to koniec z Polską. W trybie natychmiastowym trzeba wprowadzić JOW Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Poseł musi być odpowiedzialny przed swoim Narodem. Obudźmy się z tego letargu. To już trwa przeszło 20 lat. Wchodźcie na strony FB; ROJ-popieram jednomandatowe, Społeczność JOW, zmieleni.pl. Zbierajcie podpisy poparcia pod ogólnokrajowym Referendum. To MY jesteśmy podmiotem i nie po to nasi przodkowie walczyli o wolność, żeby garstka nieudaczników rozpieprzała nasz kraj. RAZEM MOŻEMY TO ZMIENIĆ.

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 2

  Tam gdzie kto wygrał tam rządzą znajomi o krewni królików PO nie jest tu żadnym wyjątkiem, tak działa PiS, SLD i PSL (ich nikt nie prześcignie). Mamy w kraju trzy kasty: , bezrobotnych, pracujących i zarabiających. Zarabiają znajomi i krewni a najwięcej ci , ktorzy siedzą latami na zwolnieniach lekarskich.

 • szary-polak

  0

  Przykład z Radomia....

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,12237049,_Gdzies_pracowac_musza___Jak_PiS_walczy_z_nepotyzmem.html#TRrelSST

 • olewus.1

  0

  Burmistrz z PO powinien zatrudnić tych z PiS-u i tych popieranych przez miejscowego proboszcza...Wtedy będzie cacy....

 • 7goldie

  Oceniono 1 raz -1

  Niech sp.....ją na szczaw jak roboty uczciwie znaleźć nie mogą.

 • perora_agresji

  Oceniono 1 raz 1

  Szczawiu i mirabelek jeść nie będą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje