Burmistrz z Platformy daje zarobić. Rodzinie i znajomym

Szwagier burmistrza Końskich w Świętokrzyskiem został kierownikiem wysypiska śmieci. Posady dostali też koledzy burmistrza z PO i harcerstwa. Burmistrz Michał Cichocki potwierdza: jego szwagier został przyjęty do pracy na składowisku odpadów jako p.o. kierownika. Argumentuje, że w związku z rewolucją śmieciową, która czeka gminy, chce mieć na miejscu zaufaną osobę - czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Cichocki stworzył stanowisko zastępcy dyrektora, którego wcześniej nie było. Objęła je Agnieszka Majchrzak, siostra wiceburmistrza Jacka Matery. - Wygrała konkurs, jako jedyna złożyła papiery - zapewnia Cichocki. Syn radnego Adama Kurka z PO został pracownikiem gospodarczym urzędu miasta i gminy. Zdaniem burmistrza członkowie rodzin rządzących w gminie "gdzieś muszą pracować, nie mogą być dyskryminowani".

Działacze PO, koledzy z harcerstwa

Cichocki został burmistrzem w grudniu 2010 r. Jest także szefem powiatowych struktur PO - wylicza "Gazeta". Oponenci zarzucają mu, że dał pracę w urzędzie lub załatwił posady w jednostkach gminy wielu działaczom swojej partii, a także kolegom z harcerstwa.

I tak np. Waldemar Szkatuła został prezesem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sielpi, jako kierownik w OSiR pracuje radny powiatowy Krzysztof Wojcierowski, na wiceprezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej awansował Jarosław Kubała. Wszyscy są działaczami PO, Szkatuła jest członkiem zarządu wojewódzkiego. Do urzędu miasta i gminy przyjęto m.in. skarbniczkę powiatowych struktur partii Karolinę Przybyło oraz działaczkę Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Magdalenę Michalską.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
 • Szczególny gen nepotyzmu w PO? "Nie. Ale od nich oczekiwaliśmy więcej"
 • Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak "Gdzieś pracować muszą". Jak PiS walczy z nepotyzmem
 • Artur Balazs Balazs: Ujawnię nepotyzm w kilku ważnych instytucjach
Komentarze (109)
Burmistrz z Platformy daje zarobić. Rodzinie i znajomym
Zaloguj się
 • 24u

  Oceniono 149 razy 131

  Ksieza przysigaja ubostwo,harcerze uczciwosc,poslowie sluzbe narodowi............komu tutaj wierzyc?

 • ontos2

  Oceniono 121 razy 113

  Przyjazne państwo ...dla swoich.

 • mederith

  Oceniono 76 razy 68

  Mowi sie "Przykrywka Obywatelstwa" kolesi, znajomych, rodziny, kumpli...nepotyzm byl, jest i bedzie w szeregach roznej masci wladzy, poczynajac od wiejskiego soltysa gdzies w pierdziszewie, a konczac na "wybrancach naroda" Daje piekny przyklad sitwa i kumoterstwo gumiakow z PSL.

 • fakiba

  Oceniono 76 razy 56

  Żadna nowość wszyscy którzy dorwą się do władzy obsadzają stanowiska swoimi zawsze tak było jest i będzie byłaby sensacja gdyby po objęciu urzędu pozwalniał wszystkich znajomych a zaczął od rodziny

 • 24u

  Oceniono 40 razy 32

  Po zwiazkach partnerskich,kolei na harcerzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje