Jarosław Wałęsa o słowach swojego ojca: Byłem w całkowitym szoku

Jarosław Wałęsa i Lech Wałęsa

Jarosław Wałęsa i Lech Wałęsa (Fot. Damian Kramski/AG)

- Będę starał się porozmawiać z ojcem i usłyszeć, co on naprawdę chce przez to powiedzieć - powiedział eurodeputowany Jarosław Wałęsa w "Kropce nad i". Jego zdaniem wypowiedź Lecha Wałęsy o gejach, którzy w Sejmie powinni siedzieć "za murem", była "zła i niestosowna". - To jest niezrozumiałe, przeczy demokracji - dodał.
- Mam nadzieję, że ojciec posłucha głosów z zagranicy - powiedział Jarosław Wałęsa. - Nas w Polsce może nie słuchać, może myśleć, że rzeczywiście ma takie wielkie poparcie, ale jeżeli od swoich przyjaciół, noblistów, usłyszy słowa krytyczne, może będzie mu łatwiej zrozumieć tę drugą stronę - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik.

"Radio Maryja? Pani reżyser trafiła w sedno"

Eurodeputowany zapowiedział, że będzie starał się przedstawić swojemu ojcu swoje racje. We współczesnej demokracji nie można nie zauważać drugiego człowieka. Nawet jeśli reprezentuje on marginalną część społeczeństwa - powiedział. Komentując słowa Agnieszki Holland, która zarzuciła Lechowi Wałęsie, że "słucha Radia Maryja", przyznał, że jego ojciec "praktycznie całą noc ma słuchaweczkę w uchu i słucha tej rozgłośni". - Radio Maryja? Pani reżyser trafiła w sedno - stwierdził.

"Obawiam się, że ojciec reprezentuje znaczną część społeczeństwa"

Jarosław Wałęsa częściowo bronił byłego prezydenta. - Wypowiedź mojego ojca należy podzielić na dwie części - przekonywał. - Tę, w której wyraził niezadowolenie związane z paradami równości, gdzie nagie albo półnagie osoby eksponują swoją seksualność. To może się nie podobać i często i mnie się nie podoba - dodał. W jego ocenie druga część wypowiedzi Lecha Wałęsy, dotycząca "zakazywania ludziom reprezentacji w Sejmie", była jednak "zła i niestosowna".

Eurodeputowany podkreślił, że po usłyszeniu kontrowersyjnej wypowiedzi ojca był w "całkowitym szoku". - Ta wypowiedź jest niezrozumiała, przeczy demokracji - powiedział. - Wartościowanie człowieka na podstawie seksualności jest czymś tak obcym i niezrozumiałym, że mam trudności ze znalezieniem się w tej dyskusji - dodał. Wałęsa zaapelował jednak o zastanowienie się nad tym, co jego ojciec "w zasadzie chciał powiedzieć, kogo reprezentuje i czy jest odosobnionym głosem". - Obawiam się, że jednak ojciec reprezentuje znaczą cześć społeczeństwa - zaznaczył.

Zobacz także
 • Monika Olejnik "Homoseksualiści powinni siedzieć za murem". Olejnik: Wałęsa zhańbił Nagrodę Nobla
 • Lech Wałęsa Wałęsa o homoseksualistach: W Sejmie powinni siedzieć za murem
 • Lech Wałęsa Wałęsa o politykach, lustracji i mowie nienawiści. "Jestem nie z tego stulecia, jak patrzę na niektórych posłów..."
Komentarze (354)
Jarosław Wałęsa o słowach swojego ojca: Byłem w całkowitym szoku
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 351 razy 261

  I wszystko jasne. Ojciec dyrektor oddziałuje na ojca Wałęsę podprogowo.

 • dd1987

  Oceniono 364 razy 174

  według ostatniego sondaży CBOS, poglądy Wałesy na ten temat podziela 85 % Polaków

 • hotin

  Oceniono 190 razy 126

  I do czego to doszło za rządów Platformy z nazwy Obywatelskiej,by były Prezydent słuchał Radia Maryja jak dawniej Wolnej Europy z ukrycia! Ale jaja!

 • umate

  Oceniono 179 razy 125

  jeśli Tadek tak łatwo wpływa na Mędrca Europy, Noblistę, człowieka, który odkrył , że Słońce obraca się wokół Ziemi i że są plusy ujemne i dodatnie, to strach pomysleć, jakich spustoszeń dokonuje w intelektach mniejszego kalibru....

 • kkes

  Oceniono 127 razy 91

  Buaahahahahahahhahhahaahhahah
  hahahahahahaha...piękne

  Bardzo bym chciał obejrzeć transmisję ze świątecznego obiadu u rodziny Wałęsów. Buahahahha

 • wessling

  Oceniono 166 razy 90

  Polityk przez duże "P" panie Jarosławie powiedział by w tej sytuacji coś w ten deseń :
  " Lech Wałęsa to człowiek starej daty ( ma 70 lat ) robotnik z krwi i kości, katolik z krwi i kości, ojciec wielodzietnej rodziny. Większość z tych swoich 70 lat przeżył w świecie, którego dzisiejsza młodzież nie zna, nie rozumie, nawet nie potrafi sobie wyobrazić. Proszę o zrozumienie i wzgląd na jego siwe włosy. Wszystkich młodych Polaków proszę o cierpliwość, odrobinę wyrozumiałości i szacunek dla naszych rodziców i dziadków. Trzeba z nimi po prostu rozmawiać ... i ja mam zamiar rozmawiać z moim ojcem. Będę z nim rozmawiał bo to on nauczył mnie ważnej rzeczy - szacunku dla starszych, nawet jeżeli czasem nie mają racji "
  I na tym by poprzestał.
  Nie jechałby po własnym ojcu jak po burej suce ...
  Ale z pana taki polityk jak i motocyklista.

 • cztery44442

  Oceniono 225 razy 75

  Jeżeli Jarosław Wałęsa ma otwarty umysł i światopogląd to tym lepiej dla Jarosława Wałęsy.
  Świat się zmienia i nie wystarczy wizerunek Matki Boskiej w klapie, te czasy minęły i "to se ne wrati" .

 • dyzlav

  Oceniono 127 razy 63

  Żenujące.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje