Jarosław Wałęsa o słowach swojego ojca: Byłem w całkowitym szoku

07.03.2013 20:48
- Będę starał się porozmawiać z ojcem i usłyszeć, co on naprawdę chce przez to powiedzieć - powiedział eurodeputowany Jarosław Wałęsa w "Kropce nad i". Jego zdaniem wypowiedź Lecha Wałęsy o gejach, którzy w Sejmie powinni siedzieć "za murem", była "zła i niestosowna". - To jest niezrozumiałe, przeczy demokracji - dodał.
- Mam nadzieję, że ojciec posłucha głosów z zagranicy - powiedział Jarosław Wałęsa. - Nas w Polsce może nie słuchać, może myśleć, że rzeczywiście ma takie wielkie poparcie, ale jeżeli od swoich przyjaciół, noblistów, usłyszy słowa krytyczne, może będzie mu łatwiej zrozumieć tę drugą stronę - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik.

"Radio Maryja? Pani reżyser trafiła w sedno"

Eurodeputowany zapowiedział, że będzie starał się przedstawić swojemu ojcu swoje racje. We współczesnej demokracji nie można nie zauważać drugiego człowieka. Nawet jeśli reprezentuje on marginalną część społeczeństwa - powiedział. Komentując słowa Agnieszki Holland, która zarzuciła Lechowi Wałęsie, że "słucha Radia Maryja", przyznał, że jego ojciec "praktycznie całą noc ma słuchaweczkę w uchu i słucha tej rozgłośni". - Radio Maryja? Pani reżyser trafiła w sedno - stwierdził.

"Obawiam się, że ojciec reprezentuje znaczną część społeczeństwa"

Jarosław Wałęsa częściowo bronił byłego prezydenta. - Wypowiedź mojego ojca należy podzielić na dwie części - przekonywał. - Tę, w której wyraził niezadowolenie związane z paradami równości, gdzie nagie albo półnagie osoby eksponują swoją seksualność. To może się nie podobać i często i mnie się nie podoba - dodał. W jego ocenie druga część wypowiedzi Lecha Wałęsy, dotycząca "zakazywania ludziom reprezentacji w Sejmie", była jednak "zła i niestosowna".

Eurodeputowany podkreślił, że po usłyszeniu kontrowersyjnej wypowiedzi ojca był w "całkowitym szoku". - Ta wypowiedź jest niezrozumiała, przeczy demokracji - powiedział. - Wartościowanie człowieka na podstawie seksualności jest czymś tak obcym i niezrozumiałym, że mam trudności ze znalezieniem się w tej dyskusji - dodał. Wałęsa zaapelował jednak o zastanowienie się nad tym, co jego ojciec "w zasadzie chciał powiedzieć, kogo reprezentuje i czy jest odosobnionym głosem". - Obawiam się, że jednak ojciec reprezentuje znaczą cześć społeczeństwa - zaznaczył.

Zobacz także
Komentarze (354)
Zaloguj się
 • tankmar

  Oceniono 1 raz -1

  Dodam jeszcze mamy tu żywy obraz jak syn ojca sprzedaje !!!!

 • tankmar

  Oceniono 1 raz 1

  To teraz pan Jarosław Wałęsa powinien wiedzieć dlaczego jego ojciec doszedł tak daleko a on bez ojca był by skończonym pijakiem i nikim!!!

 • andi.11111

  Oceniono 3 razy 1

  Nowy Pawka Morozow,w myśl poprawności politycznej sprzedał własnego Ojca.

 • b.pilgrim

  Oceniono 2 razy 2

  a gdzie on niby nagość i obscenę na paradach u nas widział? większość obaw homofobów to się z ich mokrych snów bierze.

 • anna.maria0

  Oceniono 2 razy 2

  Czekam teraz na wywiad z Danką Wałęsową. Może dowiemy się, że któreś z dzieci jest homo, a tatuś nic nie wie. Statystycznie by pasowało. ;)

 • agi11

  Oceniono 3 razy 1

  A kto zrobi wywiad z Monisią o jej "postępowym" Tatusiu. Tego w koszernej nie przeczytacie.

 • pastor

  Oceniono 7 razy 1

  Jarosławie Wałęso, wstydź się!

  Szacunek wobec ojca nakazuje byś zamilkł w mediach w tej kwestii. Jak się z nim nie zgadzasz to mu o tym powiedz, a nie lansuj się w mediach jego kosztem. Chyba, że oczekujesz tego, co pewien twój imiennik - Ja-ro-sław, Ja-ro-sław. Tego ci brakuje?

 • tepicpo

  Oceniono 4 razy 0

  morozow znów w akcji xd wizerunkowo młody walesa wychodzi na idiotę. I dobrze.

 • czak192

  Oceniono 1 raz -1

  Jak zwykle odnośnie Lecha Wałęsy - co poeta chciał przez to powiedzieć? Powiedział, co powiedział i jest to zupełna poruta! Nie ma możliwości tłumaczenia!
  wackiemososne.blogspot.com/2013/03/wytrysk-z-mozgu_2.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje