Ktoś grozi Tuskowi śmiercią. ABW i policja w pogotowiu

Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policja szukają osoby, która grozi premierowi śmiercią - informuje RMF FM. Chodzi o co najmniej trzy anonimy, w których znalazły się groźby skierowane pod adresem szefa rządu. ABW nie potwierdziło nam tych informacji. BOR na razie nie wzmocnił ochrony premiera.
Według RMF FM anonimy mają docierać do premiera od dwóch tygodni. Są pisane na komputerze. Wszystko wskazuje, że ich autorem jest ktoś ze środowiska pseudokibiców. Zapowiada on zemstę na premierze za uwięzienie lidera kiboli Legii Piotra S., pseudonim "Staruch".

RMF FM twierdzi, że ABW ma już opinię biegłych, że listy pisała ta sama osoba. Dwa pierwsze zostały wysłane na adres domowy Tuska, trzeci trafił do kancelarii premiera. Postępowanie w sprawie sprowadzenia zagrożenia na organy konstytucyjne państwa prowadzi już Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

Tymczasem rzecznik ABW Maciej Karczyński nie potwierdził nam tych informacji. - Mogę jedynie powiedzieć, że zawsze reagujemy w takich sytuacjach i sprawdzamy takie informacje. Tą też sprawdzamy wspólnie z policją - powiedział nam Karczyński. Czy potwierdzi pan, czy w ogóle takie groźby miały miejsce? - zapytaliśmy. - To też sprawdzamy - odparł rzecznik ABW.

Biuro Ochrony Rządu na razie nie wzmacnia ochrony premiera. Takich gróźb przychodzi do kancelarii premiera bardzo wiele. Jak twierdzi RMF FM tym razem jednak śledztwo wszczęto po informacjach z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Więcej na rmf24.pl

Zobacz także
 • Hakerzy włamali się na skrzynki pocztowe pracowników kancelarii premiera? ABW wyjaśnia
 • Piotr 'Staruch' Staruchowicz (z prawej), lider kibiców Legii Warszawa zatrzymany przez policję w maju ubiegłego roku był dziś gościem telewizyjnego programu Jana Pospieszalskiego "Staruch": To media wsadziły mnie do więzienia i media mnie z niego wyciągnęły
Komentarze (217)
Ktoś grozi Tuskowi śmiercią. ABW i policja w pogotowiu
Zaloguj się
 • blumkwist

  Oceniono 302 razy 122

  Ten Tusk to naprawdę ma pijarowski talent...Teraz okaże się że jest męczennikiem. Przydała by sie jednak jeszcze taka sfilmowana ukrytą kamerą scenka, kiedy premier otwiera list z pogróżkami, na jego twarzy maluje się przerażenie a wokół premiera gromadzi sie wspierająca rodzina .... w tle warczy z oburzenia wierny pies

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 218 razy 86

  Nastepna ustawka Tuska.
  Typowa zagrywka na odwrocenie problemow w Panstwie.

 • kaczkazporemwzupie

  Oceniono 260 razy 86

  Litości...jeszcze nie wszyscy zapomnieli blamaż z groźnym terrorystą Brunonem K.co to chciał wysadzić Sejm 4 tonami trotylu,których nie było.
  Tusk nie musi sie bac wyimaginowanych zamachów.Do tego,żeby ludzie go wywieźli z urzędu na taczkach,wystarczy jeszcze kilka publicznych wystąpień Niesiołowskiego :-D

 • maly_obibok

  Oceniono 217 razy 85

  A ja tam Tuskowi życzę długiego życia, tylko robotę mógłby sobie znaleśc inną, bo do obecnej kompletnie sie nie nadaję, a konsekwencje spadają na ludzi.
  A w ogóle, to mi się wydaje, że to kolejny kit, żeby uslużne dziennikarzyny przez parę dni zajmowali się kolejną bzdurą. W ciągu tych dni nikt nie zapyta gdzie znikają fundusze unijne, a w tym czasie ukradną kolejne kilkaset milionów-w końcu sezon budowlany powoli się zaczyna...

 • bylypisior

  Oceniono 59 razy 45

  Może NFZ mu grozi? Bo każdemu innemu Polakowi to właśnie służba zdrowia grozi śmiercią....

 • oczy123

  Oceniono 62 razy 42

  moze ma juz dosyc SZCZAWIOWEJ

 • infomozg

  Oceniono 72 razy 38

  Trzeba oglądać TVN i czytać GAZETĘ WYBORCZĄ by uwierzyć w ten cyrk z BZDURABOMBEREM i ZAMACHEM NA PREMIERA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje