Ktoś grozi Tuskowi śmiercią. ABW i policja w pogotowiu

07.03.2013 07:46
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policja szukają osoby, która grozi premierowi śmiercią - informuje RMF FM. Chodzi o co najmniej trzy anonimy, w których znalazły się groźby skierowane pod adresem szefa rządu. ABW nie potwierdziło nam tych informacji. BOR na razie nie wzmocnił ochrony premiera.
Według RMF FM anonimy mają docierać do premiera od dwóch tygodni. Są pisane na komputerze. Wszystko wskazuje, że ich autorem jest ktoś ze środowiska pseudokibiców. Zapowiada on zemstę na premierze za uwięzienie lidera kiboli Legii Piotra S., pseudonim "Staruch".

RMF FM twierdzi, że ABW ma już opinię biegłych, że listy pisała ta sama osoba. Dwa pierwsze zostały wysłane na adres domowy Tuska, trzeci trafił do kancelarii premiera. Postępowanie w sprawie sprowadzenia zagrożenia na organy konstytucyjne państwa prowadzi już Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku.

Tymczasem rzecznik ABW Maciej Karczyński nie potwierdził nam tych informacji. - Mogę jedynie powiedzieć, że zawsze reagujemy w takich sytuacjach i sprawdzamy takie informacje. Tą też sprawdzamy wspólnie z policją - powiedział nam Karczyński. Czy potwierdzi pan, czy w ogóle takie groźby miały miejsce? - zapytaliśmy. - To też sprawdzamy - odparł rzecznik ABW.

Biuro Ochrony Rządu na razie nie wzmacnia ochrony premiera. Takich gróźb przychodzi do kancelarii premiera bardzo wiele. Jak twierdzi RMF FM tym razem jednak śledztwo wszczęto po informacjach z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Więcej na rmf24.pl

Zobacz także
Komentarze (217)
Zaloguj się
 • julianaugustyniak

  0

  Niezależne media węszą i nie przejmują się kalkulacjami politycznymi. Takie doniesienia mają poprawić wyniki finansowe a nie notowania partii.

 • debilnypemieltucek

  0

  PO ILE JEST SKLADKA NA TUCKA I JEGO PRZYDUPASOW

 • 1-mark-adams

  0

  Taki jeden kurdupel z pistolecikiem?

 • slmako

  Oceniono 1 raz 1

  Szukajcie na Nowogrodzkiej, tam sa ci ktorym p. Premier doskwiera,
  Jest tam gangser JOJO, Hoffman , Girzol z torunia i inni z watahy.

 • r0b0l

  Oceniono 1 raz 1

  nie wierzę. Przecież Donalda caly naród kocha

 • kibic_rudego

  Oceniono 5 razy 1

  oszust i kłamca na uczucie nas bierze,

  A może to któryś z Żołnierzy Wyklętych?
  I czy wtedy on jako bohater III RP może zabić premiera ?

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 4 razy 2

  Chorych psychicznie i z nienawiści nie brakuje. Internet pełny jest od nienawiści. B.Klimkiewicz.

 • rympalek11

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma się czym przejmować. Ten kto ma zamiar, nie grozi tylko go realizuje. Po co miałby sobie utrudniać realizację zadania? Prezydentowi nikt nie groził i został zamordowany. A tak na marginesie to wszyscy Polacy kochają przecież Krwawego Donka.

 • dyzurnydebil

  Oceniono 2 razy 2

  przeciez smierci zyczy mu co najmniej polowa polski...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje