PiS tylko jeden punkt procentowy za PO. Inne partie daleko [SONDAŻ]

Platforma Obywatelska wciąż jest na czele w sondażu poparcia dla partii politycznych, ale zaledwie o jeden punkt procentowy wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Faktów TVN". Obie partie powiększają przewagę nad resztą ugrupowań.
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PO uzyskałaby 32 proc. głosów. PiS mogłoby liczyć na 31 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy partie. Sojusz Lewicy Demokratycznej dostałby 9 proc. głosów, Ruch Palikota 7 proc., a PSL 6 proc. Zaledwie po 1 proc. głosów przypadłoby Solidarnej Polsce i ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza.

Do wyborów, gdyby odbyły się one 10 marca, poszłoby 48 proc. Polaków, jednak 31 proc. odpowiedziało, że "na pewno nie". 21 proc. pytanych jeszcze w tej sprawie nie było zdecydowanych.

PO zebrałaby 39 proc. głosów kobiet i 26 proc. mężczyzn. PiS mogłoby liczyć na 33 proc. głosujących kobiet i 29 proc. mężczyzn. W przypadku SLD te proporcje rozkładają się w stosunku 10 do 8 proc. Ruch Palikota przekonuje do siebie dwa razy mniej kobiet i o jeden punkt proc. więcej mężczyzn niż Lewica Leszka Millera.

PO wciąż jest najbardziej popularną partią wśród ludzi młodych. W grupie wiekowej 18-24 lata zdobyłaby 28 proc. głosów, a w grupie 25-34 lata - 40 proc. Na PiS głosowałoby odpowiednio 19 proc. i 24 proc. Młodzi chętnie oddaliby swoje głosy na Ruch Palikota. W grupie wiekowej 18-24 lata partia mogłaby liczyć na 20 proc. głosów.

Sondaż został zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC metodą telefoniczną na grupie 1009 osób w wieku 18 lat lub starszych.

Zobacz także
 • Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość [SONDAŻ]
 • Donald Tusk, Jarosław Kaczyński Najnowszy sondaż. PiS jeden proc. za PO
 • Jarosław Kaczyński i Donald Tusk Sondaż: Kaczyński i Tusk powinni już odejść na emeryturę
Komentarze (195)
PiS tylko jeden punkt procentowy za PO. Inne partie daleko [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • eye_of_ra

  Oceniono 170 razy 132

  Premierowi polecam wyjść bez ochrony na ulicę - według sondażu 31% ludzi go popiera więc powinien spotkać się z wieloma życzliwymi opiniami pod swoim adresem. Powinien spotkać sporo uśmiechniętych, młodych, wykształconych z dużych miast których raduje widok rosnącej jak na drożdżach zielonej wyspy - warto by przeprowadzić taki sondaż bezpośredniego poparcia - w końcu 31% go kocha za to co robi z Polską a to całkiem sporo. Już nie mówię żeby się włóczył po slumsach gdzie pewnie sporo wielbicieli PiSu lub po wsi gdzie wszyscy słuchają Rydzyka - niech przejdzie się przez centrum dowolnego dużego miasta i zobaczy te tysiące popierających go uśmiechniętych twarzy które z pewnością będą wiwatować na jego cześć.

 • tetradrachma

  Oceniono 94 razy 84

  W Polsce, każda władza się degeneruje i bez znaczenia jej opcja polityczna. Zawsze jest ten sam scenariusz: walka, zwycięstwo i upadek. Dlaczego ? To proste: politycy to hołota bo społeczeństwo, w swej masie, to hołota. Brak wartości, idei, patriotyzmu, cwaniactwo, nepotyzm i korupcja. Tak można do usranej śmierci.

 • miguell

  Oceniono 168 razy 84

  Miejsca w kolejności:
  - Euro socjaliści
  - Nazi socjaliści
  - Komuno socjaliści
  - Pajaco socjaliści
  - Agrar socjaliści

  Wybór jak cholera

 • yarrrr

  Oceniono 108 razy 58

  I PO i przede wszystkim PiS powinny już odejść na smietnik historii. Tu trzeba totalnej zmiany podstaw tego chorego, materialistycznego systemu opartego o pieniądz odsetkowy i długi niemożliwe do spłacenia. To trzeba pokojowo przebudować. Postawić na inne wartości. Fundamentalnie zmienić system edukacji (nie rywalizacja a współpraca, kreatywność).

 • wlhonline

  Oceniono 39 razy 37

  Jako socjolog nienawidze was za to że nie podajecie ani próby, ani nawet pytania jakie było zadane... Nie mówiąc o tym że wartość takiego "badania" jest ŻADNA. Szczytem waszej dziennikarskiej niekompetencji było jakiś czas temu jak sugerowaliście że WZROSŁY NOTOWANIA PO BO PREMIER ZAŁOŻYŁ KONTO NA TWITTERZE. Kill me...

 • hipopopo

  Oceniono 38 razy 24

  "... PO uzyskałoby 31 proc. głosów. PiS mogłoby liczyć na 31 proc"
  To do cholery jaka różnica?

 • satrustequi

  Oceniono 41 razy 23

  Po prostu Polacy rozsmakowali się w prawicowości i konserwatywnych wartościach. I stąd ta ponad 70% dominacja.

 • satrustequi

  Oceniono 34 razy 12

  Ekspert - jak widać Polacy docenili powstrzymanie związków partnerskich:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje