PiS tylko jeden punkt procentowy za PO. Inne partie daleko [SONDAŻ]

07.03.2013 07:38
Platforma Obywatelska wciąż jest na czele w sondażu poparcia dla partii politycznych, ale zaledwie o jeden punkt procentowy wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Faktów TVN". Obie partie powiększają przewagę nad resztą ugrupowań.
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PO uzyskałaby 32 proc. głosów. PiS mogłoby liczyć na 31 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy partie. Sojusz Lewicy Demokratycznej dostałby 9 proc. głosów, Ruch Palikota 7 proc., a PSL 6 proc. Zaledwie po 1 proc. głosów przypadłoby Solidarnej Polsce i ugrupowaniu Polska Jest Najważniejsza.

Do wyborów, gdyby odbyły się one 10 marca, poszłoby 48 proc. Polaków, jednak 31 proc. odpowiedziało, że "na pewno nie". 21 proc. pytanych jeszcze w tej sprawie nie było zdecydowanych.

PO zebrałaby 39 proc. głosów kobiet i 26 proc. mężczyzn. PiS mogłoby liczyć na 33 proc. głosujących kobiet i 29 proc. mężczyzn. W przypadku SLD te proporcje rozkładają się w stosunku 10 do 8 proc. Ruch Palikota przekonuje do siebie dwa razy mniej kobiet i o jeden punkt proc. więcej mężczyzn niż Lewica Leszka Millera.

PO wciąż jest najbardziej popularną partią wśród ludzi młodych. W grupie wiekowej 18-24 lata zdobyłaby 28 proc. głosów, a w grupie 25-34 lata - 40 proc. Na PiS głosowałoby odpowiednio 19 proc. i 24 proc. Młodzi chętnie oddaliby swoje głosy na Ruch Palikota. W grupie wiekowej 18-24 lata partia mogłaby liczyć na 20 proc. głosów.

Sondaż został zrealizowany przez MillwardBrown SMG/KRC metodą telefoniczną na grupie 1009 osób w wieku 18 lat lub starszych.

Zobacz także
Komentarze (195)
Zaloguj się
 • 33qq

  0

  Najbardziej mnie smuci, że PSL nadal powyżej progu

 • devega

  0

  Brawo pis a psl w kanał jak zwykle wróżby babci sondażówny

 • bogno

  Oceniono 2 razy 2

  Złodziejska" waloryzacja kwotowa" emerytur w 2012 r zmiecie PO ze sceny politycznej.
  Orszak pogrzebowy tej partii właśnie ruszył.

 • ryllaa

  0

  Rządy kaczora to rządy złodzieja z Torunia! Chcecie tego?

 • ryllaa

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy to jednak głupi naród!!! Już zapomnieli o haniebnych, bolszewickich rządach kaczego karła?

 • holzmilak

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe są akrobacie tekstowe GW.

 • mieczyslawww

  Oceniono 1 raz 1

  Jako Obywatel Holandii mam szacunek do Narodu Polskiego bo to naprawdę wartościowy i pracowity Naród .Dlatego jeden jedyny raz podam wam stronę jak szukać pracy bez pośrednika ,ale to znów dla nielicznych bo znajomość języka Angielskiego komunikatywna .To co czytam o Polsce mnie rusza . Wyśle wam linka strony przy następnym moim poście .A czy ktoś z tego skorzysta nie mnie decydować . Osobiście mam dość Polskiej obłudy .Nie wszyscy to rozumieją ze jesteście Narodem ciągle tyranizowanym .

 • ryllaa

  0

  Gdzie produkują tych pisuarowych debili?

 • leming27

  Oceniono 1 raz -1

  Jarek sie wyrabia , udowodnil to dzisiaj z tabletem. Daleko mi bylo do pisu, ale z kazdym dniem blizej. Bierz ich Jarek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje