Orban poucza PiS, jak wygrać wybory

07.03.2013 06:00
Viktor Orban

Viktor Orban (Fot. Heinz-Peter Bader/Reuters)

- Konieczne jest stworzenie własnych mediów. Bez nich nie wygracie żadnych wyborów - radził PiS-owi premier Węgier na Uniwersytecie Warszawskim. O wykładzie Viktora Orbana, który przyjechał do Warszawy przy okazji spotkania Grupy Wyszehradzkiej, pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
- Bez Boga nie można być uczciwym i dobrym człowiekiem, ale z drugiej strony ciągłe odnoszenie się do chrześcijaństwa nie pozwoli zdobyć większości wyborców - mówił w czasie wykładu na UW premier Węgier, pytany przez posłów PiS, co mają zrobić, żeby osiągnąć sukces wyborczy jak kierowany przez niego Fidesz.

Orban podkreślał również znaczącą rolę mediów. - Bez nich nie wygracie żadnych wyborów. Media w większości są liberalne, elektryzują je nowinki i innowacje. Trudno tam o inne poglądy- mówił Orban. Dlatego też według premiera Węgier kluczowe jest stworzenie własnych środków masowego przekazu.

W czasie wykładu premier Węgier skarżył się też m.in. na to, że Unia Europejska traktuje jego kraj jak czarną owcę. Według niego wszystko przez to, że Węgry "kierują się wartościami chrześcijańskimi". Nie wspomniał jednak, że Unia krytykuje Węgry głównie za ograniczenie wolności słowa i tłamszenie działalności niezależnych instytucji.

Cały tekst czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (278)
Zaloguj się
 • joris

  0

  Ale Orban to kalwinista - jak z takim po drodze naszemu kościołowi rzymskiemu?

 • gromek1

  0

  dlaczego nie udzielił im jednej oczywistej rady:
  zmieńcie prezesa!

 • 1utek

  0

  Czyżby rodziła się "oś Budapesz t- Warszawa?

 • bog43

  Oceniono 2 razy -2

  Czegoś nie rozumiem , PIS ma swoje media , pan chciał powiedzieć PIS powinien mieć wszystkie media , prokuraturę ,sądy , policję , wojsko , firmy państwowe ( czytaj pisowskie ) , banki , budki strażnicze na rogatkach miast , łagry i przepustki na wyjazd z miasta do miasta . Te zabezpieczenia powinny być wystarczające do wygrania wyborów i demokratyzacji życia w Polsce .

 • kmicic-1-1

  Oceniono 3 razy -1

  Pan Orban to wypisz wymaluj nasz Urban z PRLu

 • nirelle

  Oceniono 3 razy -1

  @szczuras99
  Jest wielu pętaków antyklerykalnych na tym forum, głoszących z przekonaniem własne zdanie, szczególnie w kwestii religii,
  Nawet nie wiesz jak religijni są Kanadyjczycy. Ile jest tam wyznawców różnych religii - ludność Kanady to ponad 100 róznych narodowości. Niereligijny człowiek tam skłania do wątpienia w jego etyczność. Rząd szanuje przekonania religijne obywateli. Hindus w Policji Konnej może nosić turban.

 • 13sw

  Oceniono 2 razy 0

  Ależ PiS ma swoje media. A że ludzie ich nie kupują czy nie słuchają, to już inna sprawa.

 • apatryda_ateista

  Oceniono 4 razy 2

  "Bez Boga nie można być uczciwym i dobrym człowiekiem"
  Coś ty człowieku nie powiedział? Jestem ateistą mającym za znajomych zarówno ateistów (w większości) jak i osoby wierzące i nie znajduję ani jednej osoby nieuczciwej i złej wśród ateistów. Wśród osób wierzących wygląda to zupełnie inaczej. Uczciwymi i dobrymi ludźmi są w tej grupie wyłącznie ewangelicy.

 • politol59

  Oceniono 1 raz 1

  Spłaca PISiarni dług.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje