Orban poucza PiS, jak wygrać wybory

- Konieczne jest stworzenie własnych mediów. Bez nich nie wygracie żadnych wyborów - radził PiS-owi premier Węgier na Uniwersytecie Warszawskim. O wykładzie Viktora Orbana, który przyjechał do Warszawy przy okazji spotkania Grupy Wyszehradzkiej, pisze dzisiejsza ?Gazeta Wyborcza?.
- Bez Boga nie można być uczciwym i dobrym człowiekiem, ale z drugiej strony ciągłe odnoszenie się do chrześcijaństwa nie pozwoli zdobyć większości wyborców - mówił w czasie wykładu na UW premier Węgier, pytany przez posłów PiS, co mają zrobić, żeby osiągnąć sukces wyborczy jak kierowany przez niego Fidesz.

Orban podkreślał również znaczącą rolę mediów. - Bez nich nie wygracie żadnych wyborów. Media w większości są liberalne, elektryzują je nowinki i innowacje. Trudno tam o inne poglądy- mówił Orban. Dlatego też według premiera Węgier kluczowe jest stworzenie własnych środków masowego przekazu.

W czasie wykładu premier Węgier skarżył się też m.in. na to, że Unia Europejska traktuje jego kraj jak czarną owcę. Według niego wszystko przez to, że Węgry "kierują się wartościami chrześcijańskimi". Nie wspomniał jednak, że Unia krytykuje Węgry głównie za ograniczenie wolności słowa i tłamszenie działalności niezależnych instytucji.

Cały tekst czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:
Komentarze (278)
Orban poucza PiS, jak wygrać wybory
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 435 razy 339

  Streszczenie artykułu:
  Za wszelką cenę musicie zdobyć koncesję na katolicką TV Trwam by skutecznie
  kreować politykę PIS i kościoła. Przy okazji czasami można wspomnieć o Bogu.

 • a4onboost

  Oceniono 357 razy 269

  Ależ PiS już posiada własne media drogi Viktorze. Poprzez swoją spółkę Srebrna, PiS, jako jedyna partia polityczna w Polsce, jest właścicielem m.in. portalu niezależna.pl (który z uwagi na ten fakt powinien raczej nazywać się zależna.pl) oraz którejś z gazet - Gazecie Polskiej Codziennie lub Naszym Dzienniku.

  Nie wspominam tu nawet o całej rzeszy gazet jawnie sympatyzujących z PiS, typu Radio Maryja, TV Trwam, W sieci itd.

  Jak zwykle ten który najwięcej krzyczy o braku niezależności mediów, sam ma najwięcej grzechów na sumieniu.

 • tadjan

  Oceniono 337 razy 205

  ale sobie doradcę znaleźli.... doradcę o rozumku kurskiego: ciemny lud to kupi. To nie Węgry są czarną owcą, ale ich premier jest baranem.

 • fakiba

  Oceniono 231 razy 159

  A powiedział mu któryś pisior że oni mając swoje media łącznie radiem i z podległą im telewizją publiczną potrafili przerżnąć wszystkie wybory pewnie żaden się nie pochwalił

 • imagistyk

  Oceniono 199 razy 141

  PiS miał już prawie wszystkie media na wyłączność. I dlatego (m.in. oczywiście ) przegrał.

 • intasie

  Oceniono 193 razy 137

  Drogi Panie Orbanie!
  Problemem nie jest założenie mediów. To by kaczka mogła załatwiń w try miga.
  Problemem jest znalezienie chętnych do słuchania/oglądania tych bzdur!

  Pozdrawiam Pana Orbana

  (ależ ten facet się pięknie rymuje )

 • maaac

  Oceniono 181 razy 97

  No cóż problem w tym, że odwoływać się nie należy do Boga tylko do tego jakie nauki wynikają z religii, a które to partie takie jak PiS czy Fidesz ustawicznie łamią.

  Sprawa "własnych mediów"? A to już oczywistość. Lewacy (tacy właśnie jak PiS) święcie wierzą w moc propagandy. Są nią tak zafascynowani, ze wierzą że propagandą można zmienić nastawienie ludzi WBREW faktom. Tak wierzył Hitler - socjalista narodowy i tak wierzył Stalin.

  Tyle, ze to NIE jest prawda. O czym boleśnie przekonała się komuna mająca 100% mediów. Opowiadanie ludziom, że "jest dobrze" nie pomaga gdy na co dzień każdy widzi, ze jest inaczej. Na krótką metę można wmówić lemingom, że to wina żydów, masonów, spekulantów, łapówkarzy czy innej szarej sieci. Jednak to nie działa zbyt długo. Realność jednak do ludzi się przebija. Jedynie najtwardsze lemingi dalej ślepo wierzą , ze to "walka z korupcją" rozumiana jako aresztowania pojedynczych ludzi, zresztą nie łapowników ale wrabianych w łapówki sporymi nakładami kosztów, mogła uzdrowić kraj a nie takie uregulowanie prawodawstwa by opłacało się w Polsce robić biznesy.

 • makial

  Oceniono 72 razy 64

  PIS oraz pomagierzy z wpotylice czy nieżelaznej pos... by się chyba z oburzenia gdyby Angela zrobiła wykład dla PO jak wygrywać wybory. Ale argument 'suwerenności' używany jest już tylko jako kij, przez jedną stronę sporu

 • jezory.pasiukowski

  Oceniono 84 razy 62

  Na prawde nd potrzeba nam Nowego Sredniowiecza! Ze starego jeszcze nie wyszlismy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX