Śnieżyca paraliżuje Waszyngton. Odwołano ponad 2 tys. lotów [ZDJĘCIA]

06.03.2013 21:26
W oczekiwaniu na największe od dwóch lat śnieżyce wiele szkół oraz większość pracowników administracji rządowej w Waszyngtonie nie pracuje. Zamknięty jest też Międzynarodowy Fundusz Walutowy

W oczekiwaniu na największe od dwóch lat śnieżyce wiele szkół oraz większość pracowników administracji rządowej w Waszyngtonie nie pracuje. Zamknięty jest też Międzynarodowy Fundusz Walutowy (Fot. SHANNON STAPLETON Reuters)

W oczekiwaniu na największe od dwóch lat śnieżyce wiele szkół oraz większość pracowników administracji rządowej w Waszyngtonie nie pracuje. Zamknięty jest też Międzynarodowy Fundusz Walutowy, a Biały Dom odwołał codzienny briefing. W całym kraju odwołano już ponad 2 tys. lotów.
Jak przewidują meteorolodzy, przesuwająca się ze stanów Środkowego Zachodu śnieżyca, której towarzyszy bardzo silny wiatr, może być największą w Waszyngtonie od dwóch lat. Oczekuje się, że w Waszyngtonie i okolicach spadnie do czwartku nawet 25-30 cm śniegu.

W oczekiwaniu na śnieżycę rząd nakazał 375 tys. pracowników federalnych pozostanie w środę w domu. Nie pracuje także wiele firm i instytucji, w tym Międzynarodowy Fundusz Walutowy i think tanki. Rzecznik Białego Domu Jay Carney odwołał codzienną konferencję prasową. Zamkniętych jest bardzo wiele szkół.

Paraliż lotnisk, ostrzeżenia przeciwpowodziowe

Według specjalistycznego portalu internetowego FlightAware.com do godziny 19 czasu polskiego anulowano już na wszystkich lotniskach USA 2047 lotów, w tym na międzynarodowym lotnisku Dulles w Waszyngtonie 524 loty, na lotnisku JFK w Nowym Jorku 146, a na lotnisku O'Hare w Chicago - 156.

Śnieżyca przesuwa się ze stanów Środkowego Zachodu w kierunku stanów środkowoatlantyckich. Na lotnisku w Chicago o północy z wtorku na środę było 22,5 cm śniegu, najwięcej od dwóch lat. Już we wtorek anulowano 2600 lotów, a co najmniej cztery osoby zginęły w wypadkach samochodowych, których przyczyną były bardzo trudne warunki pogodowe. W Wirginii silne opady śniegu, które zaczęły się już w nocy z wtorku na środę, uszkodziły linie energetyczne; tysiące domów zostało odciętych od prądu. Ostrzeżenia przeciwpowodziowe obowiązują na znacznej części wybrzeża Oceanu Atlantyckiego - od północnej części stanu Maryland aż do Long Island w stanie Nowy Jork.

Zobacz także
Komentarze (18)
Śnieżyca paraliżuje Waszyngton. Odwołano ponad 2 tys. lotów [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • ya-nek

  Oceniono 13 razy 13

  A w Key West na Florydzie temperatura oscylowała dzisiaj około 25 stopni Celsjusza. Plus.

 • magia-1

  Oceniono 7 razy 7

  "Zamknięty jest też Międzynarodowy Fundusz Walutowy [...]"

  Matce Naturze nalezą się podziękowania. Ludzkość ma przynajmniej jeden dzień wolnego od "dobrodziejstw" MFW.

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 1 raz 1

  Czy już chodzą po ich zaśnieżonych ulicach niedźwiedzie ? A tak się śmiali z nas...

 • blski

  Oceniono 11 razy 1

  Czyzbym cos przeoczyl?
  Jakos nie widze zadnych komentarzy o nieprzygotowaniu, niezaradnosci, zlej organizacji

 • hunter1111

  Oceniono 17 razy 1

  spisek putina i tuska w hanibneym ataku na polonie ameraykanska w ich wartosci chrzesciankie i krzyz ktory reprezentuja

 • serwolatka5

  Oceniono 2 razy 0

  Boże dobij Gada

 • war68

  Oceniono 13 razy -3

  gdzie ta sniezyca ???
  waszyngton ?
  ktury?
  jest stan waszyngton i jest dc waszyngton ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje