Kalisz: Bardzo mi przykro. Przez te lata wiele dla partii zrobiłem

06.03.2013 21:23
- Było mi bardzo przykro. Mam poczucie, zdaniem ludzi w zarządzie, że przez te lata mojego członkostwa w SLD ja coś dla tej partii zrobiłem - powiedział Ryszard Kalisz w "Faktach po faktach". - Senyszyn powiedziała, że ja działam na rzecz innego ugrupowania. Ja działam na rzecz nowoczesnej lewicy - dodał.
Ryszard Kalisz nie ukrywa, że fakt zawieszenia go przez zarząd SLD w prawach członka partii sprawił mu zawód. - Ja działam na rzecz nowoczesnej lewicy, takiej, która jest dzisiaj potrzebna polskim obywatelom. Żeby zechcieli na tę lewicę głosować - powiedział na antenie TVN24. - My pracujemy nad wspólną listą lewicy. Ona powinna być tworzona przy współpracy SLD. Aleksander Kwaśniewski powiedział, że zaprasza Leszka Millera - podkreślił Kalisz.

Zdaniem Ryszarda Kalisza sąd partyjny, który zadecyduje o jego dalszym losie w SLD, nie ma podstaw do wyrzucenia go z szeregów Sojuszu. - Apeluję do sądu partyjnego, żeby to posiedzenie było otwarte - powiedział. - Nie mam nic przeciwko temu, żeby jawne były też wszystkie dokumenty, które będą do sądu składane - dodał.

Kalisz przyznał, że martwi go "stopień agresji w stosunku do niego", ale zaznacza, że wciąż wiele osób jest po jego stronie. - Od ludzi SLD z całej Polski dostaję masę słów poparcia. Dla mnie jest ono bardzo ważne. Najbardziej mnie cieszy - stwierdził. Nie chciał jednak zdradzić, jak dużym poparciem cieszy się w partii. - Gdybym powiedział, jak duża jest frakcja Kalisza, to rozpoczęłoby się poszukiwanie, tropienie - powiedział.

Zobacz także
Komentarze (144)
Zaloguj się
 • devega

  Oceniono 1 raz -1

  no tak Kalisz zrobiłeś wiele ale te przebieranki gejowskie na które tak namietnie latsz nie przystoją eseldowcowi

 • jacek-50

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kalisz , zgubiła pana buta,zarozumialstwo,gwazdorzenie i kłamstwo. Jaką inicjatywę obywatelską ma pan namyśli?Siwca? Siwiec ,pilnuje swojego tyłka a nie Polaków. To jest inicjatywa Siwca a nie obywatelska.

 • angrusz1

  Oceniono 2 razy 2

  Widać , że SLD nie chce Tęczowego Ryśka .

 • djlouis

  Oceniono 2 razy 2

  Dzwoni Palikot do Biedronia: - Gdzie Jesteś? Biedroń: - W Kaliszu :-)

 • teodoriusz

  0

  Panie Kalisz nie wyrzuca pana nie teraz no chyba ze potem.

 • reali-sta1

  Oceniono 1 raz 1

  Kalisz przegiął. Baraszkował jak rozbestwiony bachor i przemieszczał się do Palikota. Palikot to gnida i mu najbardziej zaszkodził. Trzeba patrzeć z kim się zadaje. Mam nadzieję, że Pan Kwaśniewski zrezygnuje ze współpracy z Palikotem aby sobie i swojej rodzinie nie zaszkodzić. Palikota żywot w polityce już na półmetku.

 • exhajer1

  0

  Miller to się sam powinien powiesić, za przyklejanie się do Samoobrony. Prawdopodobnie utopi SLD na amen.

 • maledia

  Oceniono 2 razy 0

  Kalisz ma rację. To całe karnie go za "zdradę partii" to tylko efekt osobistej frustracji Millera (wiadomo, że z Kwaśniewskim się nie znosi od czasów, kiedy wspólnie rządzili). Zgadzam się, że Ryszard Kalisz wiele zrobił dla partii, chociażby w ten sposób, że jest najsympatyczniejszym politykiem z LSD i nikt jak on nie ociepla wizerunku lewicy

 • hydrograf

  Oceniono 2 razy 2

  "Senyszyn powiedziała, że ja działam na rzecz innego ugrupowania. Ja działam na rzecz nowoczesnej lewicy"

  Przecież, tu nie ma sprzeczności... Dużo dobrego (i złego) można powiedzieć o SLD, ale na pewno nie to, że jest "nowoczesny"... To raczej Konserwatywna Lewica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje