Kalisz zawieszony w prawach członka SLD

06.03.2013 16:01
Zarząd SLD przyjął wniosek o zawieszenie Ryszarda Kalisza w prawach członka partii. Teraz sąd koleżeński zadecyduje, czy zastosować kolejne kary. Poseł może zostać wyrzucony z partii.
- Kalisz udaje, że działa na rzecz wyimaginowanej lewicy - powiedziała podczas konferencji prasowej Joanna Senyszyn. - Żaden członek SLD, a tym bardziej członek najwyższych władz partii, nie może działać na rzecz innego ugrupowania - dodała. Decyzją zarządu krajowego SLD Ryszard Kalisz został zawieszony na okres trzech miesięcy. Ponadto zarząd skierował sprawę do sądu koleżeńskiego, który zadecyduje, czy poseł zostanie wyrzucony z partii. Podczas głosowania 27 osób było za zawieszeniem Kalisza, trzy były temu przeciwne, a trzy wstrzymały się od głosu - informuje Radio TOK FM.

Zawieszenie to kara dla Kalisza za współpracę z powołanym przez Aleksandra Kwaśniewskiego, Janusza Palikota oraz Marka Siwca Ruchem Europa Plus.

Wcześniej, po wyjściu z posiedzenia zarządu SLD, Kalisz powiedział dziennikarzom, że "wypowiedział się i oznajmił koleżankom i kolegom, że pozostawia wszystkie decyzje dotyczące jego osoby zarządowi SLD". Nie chciał jednak zdradzić więcej szczegółów dyskusji. Powtórzył jedynie, że działa "dla dobra polskiej lewicy".

Zobacz także
Komentarze (164)
Kalisz zawieszony w prawach członka SLD
Zaloguj się
 • kapitan_s

  Oceniono 135 razy 75

  Jak zwykle i tu ma racje bytu przysłowie: "Wielbią go wszyscy, nienawidzą bliscy:.

 • jonkasta

  Oceniono 111 razy 73

  Kalisz robił teatr, ale właśnie chodziło mu o to, by go wyrzucili.....
  Kwaśniewski specjalnie wypowiedzial te słowa o Kaliszu, by uruchomić ten proces. Kalisz - męczennik, wyrzucony - to wartość dodana do Europy plus.

 • niedowiarekap

  Oceniono 124 razy 58

  I tak SLD chce nie wygrać następnych wyborów. Z czym do ludu Panie Miller, czy raczej z kim.

 • wuetend

  Oceniono 111 razy 57

  Och, to straszne! Mąż Stanu, i do tego taki sympatyczny, uśmiechnięty, wygadany.
  Jego sukcesy, można wyliczać.... i wyliczać.
  I wyliczać...

  Część Jego Pamięci.

 • socrates11

  Oceniono 100 razy 54

  Doświadczony działacz został zatem ciężko doświadczony przez swoją partię

 • realistas

  Oceniono 146 razy 34

  Widać, ze towarzystwo się nie cierpi. Skoro tak jest to niczego nie zbudują. Powinni zwinąć majdan i dać miejsce innym, młodszym, którzy mają pomysły na Polskę. Obecna klasa próżniacza nic dobrego dla kraju nie zrobi. Trzeba głosować na Palikota by tych nierobów usunąć. Inaczej się nie da.

 • marek.k72

  Oceniono 42 razy 18

  po odejściu K. średnia waga na członka raczej spadnie, inne wskaźniki mają szansę wzrosnąć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje