W. Brytania zwiększa pomoc dla syryjskiej opozycji

06.03.2013 15:44
Członkowie Wolnej Syrii po tym jak dowiedzieli się o śmierci towarzyszy

Członkowie Wolnej Syrii po tym jak dowiedzieli się o śmierci towarzyszy (Fot. STRINGER REUTERS)

- Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague zapowiedział, że W. Brytania zwiększy pomoc dla syryjskich powstańców, nie będzie ich jednak dozbrajać. Dotychczasowe działania społeczności międzynarodowej w Syrii ocenił jako "kompletną porażkę".
Pomoc brytyjska dla syryjskiej opozycji obejmie "wszystkie formy wsparcia technicznego dla Syryjskiej Koalicji Narodowej", która jest głównym syryjskim ugrupowaniem opozycyjnym - powiedział Hague w Izbie Gmin. Będzie to m.in. sprzęt do naprawy urządzeń elektronicznych i uzdatniania wody, a także pojazdy opancerzone, sprzęt poszukiwawczo-ratunkowy i szkolenia, np. w zakresie zabezpieczania obszarów odebranych spod kontroli sił rządowych.

Minister zapewnił, że pomoc Wielkiej Brytanii dla Syrii będzie zgodna z sankcjami UE wobec Syrii. Obejmują one m.in. embargo na eksport broni do Syrii.

W najostrzejszych jak dotąd słowach Hague ocenił jako "kompletną porażkę" starania społeczności międzynarodowej w celu zażegnania konfliktu w Syrii. Według niego małe są szanse na szybkie zakończenie walk, a podejmowane dotychczas zabiegi dyplomatyczne trwają zbyt długo.

- Jeśli nie znajdziemy politycznego rozwiązania dla kryzysu w Syrii i tamtejszy konflikt będzie trwał, my (Wielka Brytania - PAP) oraz pozostali członkowie Unii Europejskiej będziemy musieli pójść dalej i nie możemy wykluczać żadnej opcji, która może uratować życie (Syryjczyków) - powiedział Hague. Jednocześnie zapewnił, że nie ma planów bezpośredniej zagranicznej interwencji.

Zobacz także
Komentarze (58)
Zaloguj się
 • doni72

  Oceniono 2 razy 2

  @zigzaur
  Prawda zabolala,oj zabolala.Sluchaj facet doradzac i nakazywac mozesz u siebie w domciu,zapominasz ze to Ty zaczynasz od personalnych wycieczek i szukasz dymu.

 • doni72

  Oceniono 2 razy 2

  @zigzaur
  Zalezy gdzie,w realu to chirurg,ale w realu napewno nie jest z Ciebie taki impertynent.Na forum mozesz sobie pozwalac na osobiste wycieczki,medrkowac,atakowac i prowokowac,zadnego ryzyka.Jako aktywista,aparatczyk i sprzedawczyk masz komfortowa sytuacje,nie musisz nikomu patrzec w oczy.

 • doni72

  Oceniono 5 razy 5

  @zigzaur
  Oj Zigus,Zigus,wiesz mam troche wydziaranych obrazkow z dawnych lat.Ale nie mam wydziarane nigdzie jelonek czy naiwniaczek i troche przeszedlem.Nie chce Ci robic przykrosci i napisac cos niestosownego,ale naprawde to co piszesz to nie jest nachalny pic,a maniakalny.Mozesz mnie ganic za pisownie i uzywac sobie,ale wiedz jedno,ja nie kupuje zadnej prpagandy.Rozumiemy sie,dzieki.

 • doni72

  Oceniono 6 razy 4

  Ze spiskowjej teori dziejow wylania nam sie spiskowa praktyka dziejow.Przegnila recydywa polityki i finansjery nie odpuszcza,neokolonializm postepuje,a kryzys trzyma sie stabilnie.Bankow nam przybywa,a kasy ubywa i wolnosci rowniez coraz mniej.Trzeciemu swiatu funduja wojny,a nam psychozy i czysciec finansowy.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 5 razy 5

  Warto przypomnieć, że zarówno syjonizm, jak i wahabizm i Bractwo Muzułmańskie zostały wymyślone i wdrożone przez służby brytyjskie.
  www.veteranstoday.com/2012/11/23/why-arab-states-align-themselves-with-israel-against-shias/
  Jeśli chodzi o radykalne wypaczenie islamu to celem było wychowanie fanatycznych ciemnych mas, służących jako mięso armatnie i "pożyteczni idioci" gotowi do najgorszych zbrodni w imię nieludzkich idei systematycznie zaszczepionych przez sowicie opłacanych przez brytoli szejków, albo po prostu dla pieniędzy, czy seksu (również gejowskiego z chłopcami) - mają przyzwolenie na wszystko dopóki są posłuszni.
  truthsyria.wordpress.com/2012/05/13/kama-sutra-the-wahhabi-approach/

 • plorg

  Oceniono 8 razy 6

  Finansowanie terroryzmu to przestępstwo.
  Nazwanie terrorystów "powstańcami" niewiele tu zmieni.

  "... i nie możemy wykluczać żadnej opcji, która może uratować życie (Syryjczyków)"

  Tak znamy to już. W Libii też ratowaliście życie zrzucając dzieciom pomocne bomby na głowy.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 3 razy 3

  Taki los czeka terrorystów z USA:
  friendsofsyria.wordpress.com/2013/03/04/american-terrorist-fighting-in-syria-now-dead/

  A tak wygląda radosna celebracja ze zdobycia miasta Raqqah i obalenie pomnika:
  www.liveleak.com/view?i=c00_1362446596

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 7 razy 5

  A o tym wydarzeniu beznapletkowa gazetka nie raczyła wspomnieć słowkiem: rt.com/news/syria-un-rebels-peacekeepers-hostage-910/
  Zerwali się ze smyczy CIA i Saudów czy to prowokacja?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje