Owsiak: 50,6 mln zł zebrano w czasie 21. Finału WOŚP

06.03.2013 12:16
Bartosz Arłukowicz i Jurek Owsiak

Bartosz Arłukowicz i Jurek Owsiak (fot. TVP Info)

- Ponad 50,6 mln zł zebrała podczas tegorocznego 21. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - poinformował szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak na konferencji prasowej.
21. Finał WOŚP odbył się pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Pieniądze ze zbiórki - jak co roku - będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz - po raz pierwszy - dla seniorów.

Dzień po finale, który odbył się 13 stycznia, zadeklarowana kwota wynosiła blisko 40 mln zł, ale sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego. W ubiegłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po finale zadeklarowana kwota wynosiła 40,2 mln zł).

Tylko ok. 270 geriatrów

W tym roku WOŚP postanowiła profesjonalnie podjąć tematykę związaną z geriatrią. Fundacja podkreśla, że w Polsce jest tylko ok. 270 geriatrów, funkcjonuje 35 oddziałów geriatrycznych, co daje ok. 750 łóżek. WOŚP chce je wyposażyć w nowoczesne łóżka i sprzęt, koszt jednego miejsca na takim oddziale to ok. 20 tys. zł; 15 mln zł pozwoli fundacji na wymianę sprzętu i wyposażenie wszystkich istniejących obecnie oddziałów.

Za środki zebrane w czasie tegorocznego finału fundacja chce kupić m.in.: materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka (z wyposażeniem), ultrasonografy przyłóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone także na wymianę sprzętu medycznego do leczenia dzieci, który WOŚP kupiła kilkanaście lat temu.

Zobacz także
Komentarze (90)
Zaloguj się
 • debilnypemieltucek

  0

  to by sie w miare zgadzalo
  to jest jedna 3 zbiorki
  pozostale 2/3 rozchodzi sie po boku jak co roku
  na firmy krzaczki
  ludzie za darmo a owsiak za pieniadze
  i szafa gra

 • maestr0_pl

  Oceniono 4 razy 2

  Roczny Budżet NFZ to 67mld PLN
  to oznacza wydatki 183 561 644 PLN DZIENNIE (Tak 183 miliony dziennie)

  50mln PLN ktore zebrala WOSP starczy na ok 7 godzin, czyli w czasie kilkunastogodzinnej zbiorki WOSP nawet nie pokrywa kosztow NFZ ktore w jej czasie powstaly

  pisza to aby uswiadomic skale wydatkow NFZ a nie negowac WOSP

 • waw-el

  Oceniono 2 razy 2

  """"""""""- Ponad 50,6 mln zł zebrała podczas tegorocznego 21. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy""""""
  .
  i oto w ten sposob Rostowski moze z budzetu zamiast na szpitale przeznaczyc wiecej o 50.0 mln na premie i nagrody dla urzedasow w Ministerstwach.

 • zgr-edo

  Oceniono 1 raz 1

  przekręt czarnych oszustów w na 25 milionów przy remoncie tzw. Domu Papieskiego w Wadowicach.
  / Rodzina Wojtyłów wynajmowała jedno mieszkanie od Żydów / .
  Cała Polska zbiera się aby za pośrednictwem WOŚP aby uzbierać 50 mln na pomoc państwowej służbie zdrowia, a tu jakiś księżulo przewala połowę tej sumy i chodzi wolno.
  wadowiceonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2414:muzeumpapieskiepodlupacbaiprok&catid=62:wydarzenia&Itemid=31

 • plpolak

  Oceniono 2 razy 0

  Arłukowicz wykorzystuje śmierć dziecka do peowskiej propagandy.

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 2

  Owsiaka praca i innych ma się nijak do;

  wikipedia podaje;
  Zgodnie z umową produkcja 600 z 690 zamówionych pojazdów odbywa się w Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich. Za dostawę sześciuset dziewięćdziesięciu transporterów opancerzonych Rosomak Ministerstwo Obrony Narodowej ma zapłacić w latach od 2003 do 2012 roku prawie

  5 miliardów złotych (faktyczny koszt będzie wyższy

  w związku z nieplanowanym wzmocnieniem pancerza i modyfikacją transporterów opancerzonych dla Polskich kontyngentów wojskowych)[1]. W tej kwocie zawarto również koszt 313 wież Oto Melara Hitfist 30 z Włoch za 308 milionów USD (w tym 241 powstanie w Polsce na licencji).

  Nam ta wojna w Afganistanie potrzebna jak na d. pryszcz!!!

 • onoki

  Oceniono 2 razy 2

  dodam jeszcze, ze od kiedy ludzie daja kase (np. na WOSP), to rzad coraz bardziej olewa oplacanie panstwowych instytucji. Pajacyk, WOSP, Bog wie co jeszcze - i sami sie wykarmimy, ot co. WOSP'u nam do tego nie potrzeba.

 • onoki

  Oceniono 1 raz 1

  Owsiak dalby szanse panstwu sie wykazac. Znowu kupi sprzet, ktorego nie bedzie mozna obslugiwac (jakies glupie przepisy), albo nikt nie bedzie umial obslugiwac, albo nikogo nie bedzie stac na utrzymanie tego sprzetu a pacjenta na zaplacenie faktury. Idea dobra, ale nie na tyle lat... Ludzie sami od lat daja w takim razie podarunki szpitalom!

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 6 razy 0

  Oj to dobra wiadomość dla Owsiaka. Gdzie w tym roku zabierzesz swoją Dzidzię (od weekendu celebrytkę)? Seszele? A może Baleary lub Kanary?

  Nie wahaj się - pieniążków nie zabraknie. Lud nie poprosi o zwrot wpłaconych kwot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje