Owsiak: 50,6 mln zł zebrano w czasie 21. Finału WOŚP

06.03.2013 12:16
Bartosz Arłukowicz i Jurek Owsiak

Bartosz Arłukowicz i Jurek Owsiak (fot. TVP Info)

- Ponad 50,6 mln zł zebrała podczas tegorocznego 21. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - poinformował szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak na konferencji prasowej.
21. Finał WOŚP odbył się pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Pieniądze ze zbiórki - jak co roku - będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz - po raz pierwszy - dla seniorów.

Dzień po finale, który odbył się 13 stycznia, zadeklarowana kwota wynosiła blisko 40 mln zł, ale sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego. W ubiegłym roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po finale zadeklarowana kwota wynosiła 40,2 mln zł).

Tylko ok. 270 geriatrów

W tym roku WOŚP postanowiła profesjonalnie podjąć tematykę związaną z geriatrią. Fundacja podkreśla, że w Polsce jest tylko ok. 270 geriatrów, funkcjonuje 35 oddziałów geriatrycznych, co daje ok. 750 łóżek. WOŚP chce je wyposażyć w nowoczesne łóżka i sprzęt, koszt jednego miejsca na takim oddziale to ok. 20 tys. zł; 15 mln zł pozwoli fundacji na wymianę sprzętu i wyposażenie wszystkich istniejących obecnie oddziałów.

Za środki zebrane w czasie tegorocznego finału fundacja chce kupić m.in.: materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka (z wyposażeniem), ultrasonografy przyłóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone także na wymianę sprzętu medycznego do leczenia dzieci, który WOŚP kupiła kilkanaście lat temu.

Zobacz także
Komentarze (90)
Owsiak: 50,6 mln zł zebrano w czasie 21. Finału WOŚP
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 140 razy 132

  Biedny ten NFZ... Robi co może, żeby ludzie się nie pętali po szpitalach, a tu jeb - przyjdzie taki Owsiak, nakupi tego sprzętu, wmówi ludziom, że to dla ich zdrowia i znowu się zacznie...
  --
  parada karzełków

 • hieronim_kowalski

  Oceniono 95 razy 83

  No proszę! Mimo kryzysu ponad 50 mln. A w Caritasie w Płocku wykryto przekręty na 3,6 mln....

 • glencok

  Oceniono 102 razy 82

  co tu dużo gadać, BRAWO!!!!

 • sklis

  Oceniono 77 razy 63

  Brawo WOŚP!
  Brawo Jurek!

 • nafletek

  Oceniono 41 razy 35

  Wielka Orkiestra powinna tylko wspomagać ...nie utrzymywać służbę zdrowia ale przez te wszystkie lata widać że rządy w lużny sposób potraktowały sprawe ... i nie robią nic ...wpisując boć może pomoc finansowa Orkiestry w budżet...bo skoro Owsiak dołoży to można dac spokój sobie z inwestowaniem...jest tyle innych potrzeb...nagrody...nowe bryki dla zarządów...

 • jano53

  Oceniono 48 razy 34

  Choćbym nie miał co do gęby włożyć ale zawsze wysupłam parę złotych i dam na WOŚP bo wiem że te pieniądze będą wydane na szczytny cel i wiele tysięcy dzieci oraz dorosłych dziękuje Jurkowi i wszystkim darczyńcom za to co czynią.
  A wredne katabasy nigdy nie dostaną moich pieniędzy oprócz tych które dostają od służalczego rządu z moich podatków. Właśnie wczoraj się oficjalnie mogliśmy dowiedzieć co księżulkowie z Caritasu zrobili z milionami które wyłudzili od PEFRON-u a które miały być przeznaczone na pomoc najbiedniejszym i niepełnosprawnym.

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 44 razy 34

  Niezły wynik - to mniej więcej 1/4 zadłużenia Centrum Zdrowia Dziecka.

 • niestetyzajetekonto

  Oceniono 45 razy 27

  No to Bartosz A, miał okazję poklepać Jurka po plecach i zachęcić go do dalszego zbierania kasiory i robienia zakupów. Będzie mógł dalej nic nie robić i udawać szczere zaniepokojenie służbą zdrowia. Skąd on ma wiedzieć co się wyprawia na jego folwarku skoro nawet jak zachoruje to trafi do rządowej kliniki, a nie w kolejkę do przeciętnej przychodni z wolnym terminem w 2016 roku.

 • elbertson

  Oceniono 21 razy 15

  Pan minister jasno sie określił , spotykamy sie teraz bo nie chcemy dyskutować na wizji a w gabinecie - zrobią WSZYSTKO by ratować słupki poparcia a wie doskonale że komu jak komu ale Owsiakowi media nie odmówią czasu , mało tego On głośno mówi jak robią to na świecie gdzie pogotowie nie zależy od polityków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje