;

Apel Owsiaka wpłynął na ministra zdrowia. W południe wspólna konferencja

Bartosz Arłukowicz, Jerzy Owsiak

Bartosz Arłukowicz, Jerzy Owsiak (Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W południe minister zdrowia Bartosz Arłukowicz z szefem WOŚP Jurkiem Owsiakiem mają przedstawić zmiany w nocnej i świątecznej pomocy dla dzieci. To zmiany w związku ze śmiercią 2,5-letniej Dominiki, która nie otrzymała na czas pomocy lekarskiej.
Wspólna konferencja ministra zdrowia i szefa WOŚP zapowiedziana jest na godz. 12. W poniedziałek minister spotkał się z konsultantami ds. pediatrii, ratownictwa medycznego i medycyny rodzinnej. Mieli wypracować wspólne stanowisko w związku ze śmiercią dziewczynki, która nie otrzymała na czas pomocy lekarskiej. Wcześniej minister zlecił też kontrolę w szpitalu.

Dyskusja o służbie zdrowia trwa od ubiegłego tygodnia. 2,5-letniej Dominika zmarła po tym, jak nie wysłano do niej karetki pogotowia. Lider Orkiestry początkowo zapowiedział w oświadczeniu: "Dalsze działania WOŚP na rzecz medycyny dziecięcej stoją pod znakiem zapytania".

Ile zebrała WOŚP?

Później stanowisko nieco złagodził. - Jak mamy prosić ludzi, by po raz kolejny nam zaufali i dali nam pieniądze na nowoczesny sprzęt, jeżeli pacjenci nie mogą dojechać do szpitala? - pytał w TVP Info Jerzy Owsiak. Podkreślił, że WOŚP nie może zajmować się wszystkim. - Jeżeli mamy się wszystkim zająć, to od jutra Jurek Owsiak będzie zbierał podatki i zakłada nowe państwo - dodał.

- Nie powiedzieliśmy, że jesteśmy rozczarowani i nie zbieramy już pieniędzy na dzieci. Widzimy mały sens kupowania sprzętu z najwyższej półki, jeżeli dojazd pacjenta do szpitala, który ma nasz sprzęt, nie działa - mówił szef WOŚP.

Owsiak w środę ma też zdradzić, ile pieniędzy udało się zebrać WOŚP podczas styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Zobacz także
 • Lidia i Jurek Owsiakowie Owsiak z goryczą: Nie kosmici nam zagrażają. Jeśli gdzieś WOŚP ponosi klęskę, to w kontaktach z lekarzami
 • Adam Hofman, rzecznik PiS Hofman do europosła PO: Pana dzieci leczą się w Brukseli, a tutaj umierają
Komentarze (77)
Apel Owsiaka wpłynął na ministra zdrowia. W południe wspólna konferencja
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 169 razy 141

  Brawo za skuteczność, panie Jerzy. Pan jeden robi więcej, niż cala banda darmozjadow w sejmie i w ministerstwach. A to oni biorą za swoje nicnierobienie ciężkie pieniądze.

 • szkrobi

  Oceniono 77 razy 53

  Za tzw. komuny była bieda, brakowało wszystkiego bo była inflacja. Teraz też jest bieda, wszystko jest ale nie ma za co tego kupić. Za tzw. komuny opieka zdrowotna była o niebo lepsza. Urlop wychowawczy płatny trwał 3 lata (jak Niemczech) - była to jałmużna ALE BYŁA. Leki dla dzieci były albo za darmo albo za symboliczną złotówkę. Pediatrów było tylu że nie było problemu z wizytą. Rozklekotane karetki przyjeżdżały na czas. Szpital zawsze przyjmował chorych. Organizacyjnie służba zdrowia działała bez zarzutu mimo o wiele większych kłopotów zaopatrzeniowych. Po prostu chyba partia była bardziej świadoma tego że przyszłość narodu to dzisiejsze dzieci. Edukacja była na o wiele wyższym poziomie. Matury którą ja zdawałem dziś nie zdałby prawie nikt. Pod względem organizacyjneym państwo wtedy działało o stokroć lepiej - zwłaszcza że dziś w zasadzie nie działa wcale.

 • nighthawk00

  Oceniono 52 razy 36

  moze Owsiak powie jeszcze coś o komornikach czy powinni weryfikowac dane osobowe... albo o podniesieniu limitu kradziezy do 1k....

 • t0tylk0ja

  Oceniono 43 razy 33

  Nie trzeba lubić Owsiaka, ale powiedział głośno to, co po ostatnich wydarzeniach zwiazanych ze śmiercią Dominiki mówiła większość z nas w swoich domach. Medialność i popularność Owsiaka jest tak duża, że nie mógł być to głos niezauważony. I dobrze. Mało mnie to obchodzi czy Owsiak zwiększa swoją popularność przez takie wypowiedzi. Ważne, że wymusił jakiekolwiek działania by się coś poprawiło. Czy skuteczne to się okaże.
  Nie można liczyć niestety na wybrańców narodu ( sejm, senat), stracili przez to co wyprawiają w sejmie wszelki szacunek w społeczeństwie. WSZYSCY ! Od lewa do prawa. Każda z tych partii już kiedyś rządził, a jedyny program w służbie zdrowia, którym Polska może się naprawdę od kilku dobrych lat pochwalić na świecie; to przesiewowe badania słuchu u noworodków w każdym polski szpitalu gdzie rodzą się dzieci wprowadziła WOŚP.

 • realistas

  Oceniono 35 razy 27

  Może od razu zrobić Owsiaka ministrem skoro potrafi sprawnie działać. Po co takie ministerstwo, które nic nie potrafi załatwić.

 • goooral

  Oceniono 28 razy 22

  To może Jurek na ministra zdrowia albo na premiera - a nieudacznikom i darmozjadom powiemy - do widzenia ! ;-)))

 • zofiadyrman

  Oceniono 47 razy 17

  Owsiak to już oficjalnie część systemu państwa? Służąca np. ratowaniu ministrów przed oburzeniem opinii publicznej i dymisją?

 • slmako

  Oceniono 20 razy 14

  Bartuniu zostawy Stany w spokoju to daleko stad.
  Pojedzcie z owsialiem do Danii, Szwecji i Finlandii zobaczcie jak tam lecza i zobaczycie roznice.
  To ze pchacie pieniadze w sluzbe zdrowie to nie p+omoze jak lekarze rodzinni zamieniaja sie w rozdzielnie pacjentow. Trza ich nauczyc leczyc a nie wysylac do specow. Zapalenie pluc anine i inne proste choroby niech le4cza sami. Diabetes prosty moga kontrolowac sami nie trzeba diabetologa. Ale latwiej zepchnac pacjenta do specjalisty i miec go ze lba.
  To trza wymusic na leniach ktorzy sie migaja od leczenia (moze nie umieja ) Proste zlamanie moga tez ocenic sami bez wizyty u radiologa i ortopedy. Bez tego to bartus nie pomoga fale Wisly liedy jaja juz owisly.
  Druga rzecz to oplata chocby 10 zlp za wizute, 20 u specjalisty a w szpitalu jedzenie i uslugi hotelowe obciazac finansowo, W domu tez cos sie je.
  No pesetas no amigo mowil facet sprzedajac kurczaki w las Palmas. nawt ten facio prezes ZZ lekarzytez o tym mowil.
  Te pieniadze nie dla lekarzy ale na oplate utrzemania osrpdka (szpitala (prad, woda, ogrzewanie itd) pojedzcie i zpbaczcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje