Apel Owsiaka wpłynął na ministra zdrowia. W południe wspólna konferencja

06.03.2013 09:54
Bartosz Arłukowicz, Jerzy Owsiak

Bartosz Arłukowicz, Jerzy Owsiak (Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W południe minister zdrowia Bartosz Arłukowicz z szefem WOŚP Jurkiem Owsiakiem mają przedstawić zmiany w nocnej i świątecznej pomocy dla dzieci. To zmiany w związku ze śmiercią 2,5-letniej Dominiki, która nie otrzymała na czas pomocy lekarskiej.
Wspólna konferencja ministra zdrowia i szefa WOŚP zapowiedziana jest na godz. 12. W poniedziałek minister spotkał się z konsultantami ds. pediatrii, ratownictwa medycznego i medycyny rodzinnej. Mieli wypracować wspólne stanowisko w związku ze śmiercią dziewczynki, która nie otrzymała na czas pomocy lekarskiej. Wcześniej minister zlecił też kontrolę w szpitalu.

Dyskusja o służbie zdrowia trwa od ubiegłego tygodnia. 2,5-letniej Dominika zmarła po tym, jak nie wysłano do niej karetki pogotowia. Lider Orkiestry początkowo zapowiedział w oświadczeniu: "Dalsze działania WOŚP na rzecz medycyny dziecięcej stoją pod znakiem zapytania".

Ile zebrała WOŚP?

Później stanowisko nieco złagodził. - Jak mamy prosić ludzi, by po raz kolejny nam zaufali i dali nam pieniądze na nowoczesny sprzęt, jeżeli pacjenci nie mogą dojechać do szpitala? - pytał w TVP Info Jerzy Owsiak. Podkreślił, że WOŚP nie może zajmować się wszystkim. - Jeżeli mamy się wszystkim zająć, to od jutra Jurek Owsiak będzie zbierał podatki i zakłada nowe państwo - dodał.

- Nie powiedzieliśmy, że jesteśmy rozczarowani i nie zbieramy już pieniędzy na dzieci. Widzimy mały sens kupowania sprzętu z najwyższej półki, jeżeli dojazd pacjenta do szpitala, który ma nasz sprzęt, nie działa - mówił szef WOŚP.

Owsiak w środę ma też zdradzić, ile pieniędzy udało się zebrać WOŚP podczas styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Zobacz także
Komentarze (77)
Zaloguj się
 • apolowa765

  Oceniono 1 raz 1

  Co wy wiecie o Owsiaku ? skad on wyplynal, kogo skrzywdzil, diabeł z piekla rodem, jest cwaniakiem, a tylko tacy mają sile przebicia,.pomagac za cudze pieniadze to jest sztuka, pomagać za ostatnie to jest cos za wdowi grosz.

 • orzelek2004

  0

  Panie Ministrze ja miałem podobny przypadek w ubiegłym roku w czerwcu. Zadzwoniłem do pogotowia bo ojciec stracił przytomność, pogotowie odesłało mnie do nocnej opieki (podali dwa telefony komórkowe) . Dla mnie było to denerwujące bo obydwa telefony były głuche. Nawet nie wiem czy się dodzwoniłem tam gdzie trzeba (brak informacji o nazwisku lekarza). Uruchomiłem znajomości i karetka przyjechała po 30 minutach.

  Wnioski na wypadek gdyby ministerstwo miało dobrą wolę naprawienia tego bałaganu:

  1) Każda rozmowa na pogotowie jest nagrywana tak żeby było wiadomo kto jest dyspozytorem i kto jest wzywającym pomocy.
  2) Dyspozytor ma kartkę przed sobą z 10-cioma prostymi pytaniami i podejmuje decyzję.
  3) Dyspozytor wysyła karetkę lub osobiście łączy się z lekarzem opieki nocnej w obecności wzywającego pomocy (lekarz z opieki nocnej ma linię stałą pod określonym adresem żeby czasem lekarz nie próbował leczyć z Wysp Kanaryjskich i brać za to pensję).
  4) Każda odmowa działań przez dyspozytora powinna być uzasadniona przez jego przełożonego- też przez urządzenie konferencyjne.

  Moje przemyślenia wynikają z pracy na stanowisku dyżurnego łączności w wojsku gdzie stawką było zachowanie tajemnicy wojskowej a nie życie ludzkie. Pozdrawiam

 • felekstankiewicz

  0

  Pozostaje jednak pytanie
  -Dlaczego Pan Jerzy Owsiak musi wyreczac Pana Premiera
  -Dlaczego najwiekrza partia opozycyjna zajmujaca sie ostatnio trojnitrotoluenem oraz brzoza,milczy w tak waznej i nieciepiacej zwloki sprawie

 • perora_agresji

  Oceniono 2 razy 2

  Od dzisiaj nie wpieram WOŚP !

  Ćwiąkalski za śmierć bandziora w więzieniu musiał zostać zdymisjonowany.

  Arłukowicz, za śmierć przynajmniej trójki młodych dzieci jest promowany przez Owsiaka...

  Koniec !

 • jedrek490

  Oceniono 2 razy -2

  Owsiak na ministra!

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 1

  ciekawe co ministerek karierowcz obiecal owsiakowi za ta wsPOlna POkazuche ... szczur zrobi wszystko zeby uratowac dupsko ... a owsiak dodatkowa kasiorka nie POgardzi ... bedzie to nas troche kosztowac ...

 • gregoson

  Oceniono 1 raz 1

  Przy okazji nie Arłukowicz powie za co wypłacił 360 tys złotych premii :

  Oto nagrody dla dyrektorów szpitali:

  Prof. Krzysztof Warzocha - dyr. Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie - 120 tys. zł
  Prof. Henryk Skarżyński - dyr. Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie - 117 tys. zł
  Prof. Kazimierz Roszkowski-Śliż - dyr. Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie - 60 676 zł
  Dr Maciej Piróg - b. dyr. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - 39 714 zł
  Prof. Konrad Rydzyński - dyr. Insytutu Medycyny Pracy w Łodzi - 30 tys. zł.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 2 razy 2

  Chciale przypomniec Milemy Panu Owsiakowi ze pomocy odmowiono nie tylko biednej Dominice ale rownierz 2 pozostalym dziecia.Jedno bylo z Bialegostoku,drugie z Chelmna.Cala trojka dzieci zmarla z powodu nie nawet wadliwego systemu,ale z powodu zbydlecenia tak zwanych lekarzy.Pisze tak zwanych,poniewaz nienalezy uogolniac i wszystkich pracownikow sluzby zdrowia ladowac do jednego worka.Pozatem wadliwy jest system np moj lekarz rodzinny nie byl juz 2 lata na urlopie sic.Nie moze pujsc na urlop bo sam sobie musi znalesc zastepstwo na czas swojego urlopu.Czy to jest normalne?To jest po prostu CHORE

 • jankiel77

  Oceniono 1 raz 1

  Cała organizacja opieki medycznej jest do bani. Przede wszystkim bardzo słabo działa POZ. To ci lekarze powinni być w domu chorego w 5 minut po zawiadomieniu bo są najbliżej! i oni powinni wezwać karetkę, jeśli trzeba, oni powinni dbać, by w weekendy były czynne gabinety zabiegowe, dla wszystkich pacjentów, nic nie może być tylko dla dzieci. Jak staruszka ma jechać na zastrzyk 30 km, bo na miejscu wszystko zamknięte? Ta durna na dziś dyskusja o planowanych zmianach doprowadzi do tego, że jak to nie dziecko, to karetka nie jedzie. To już totalne idiotyzmy. Onkolog nie da na chorego, bo ważniejsze dzieci, pediatra odmawia dziecku, bo chorzy na raka. Nie ma i nie może być podziału społeczeństwa w usługach medycznych przez kryterium wieku, bo zaraz znowu zabzyczy mucha, że 60 latek jest za stary na ratunek. Usługi medyczne są to potanienia i polepszenia, ale trzeba rozliczać lekarzy z godzin pracy, a nie ilości zarejestrowanych pacjentów. Poradnia np. USG czynna od 8-15, jest 4 pracowników i 4 osoby do przyjęcia. Gdzie? Warto to zobaczyć choćby na Borowskiej we Wrocławiu. Owsiak, myśl też o starych ludziach bo bez Ciebie tylko pomór czeka ten naród, wszystkim innym wisi człowiek, bo liberał tak ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje