Palikot o partii Nowickiej: Życzę powodzenia, mogę współpracować, jeśli wejdzie do Sejmu

06.03.2013 08:33
Janusz Palikot nie wierzy w szanse Wandy Nowickiej na założenie własnej partii. - Trzymam kciuki, życzę powodzenia i chętnie będę współpracował po wejściu tej partii do parlamentu - powiedział dziś w Radiu ZET. Dodał, że wolałby, żeby środowisko Kongresu Kobiet współpracowało z inicjatywą Europa Plus.
Polityk nie zgodził się również z artykułami dotyczącymi polityków centrum i lewicy, którzy chłodno zareagowali na informację o powstaniu Europy Plus. Uspokajał, mówiąc, że na deklaracje Cimoszewicza, Olechowskiego czy Borowskiego trzeba poczekać. - Europa Plus wygra wybory. SLD, które chce tworzyć własną listę, popełnia błąd, ponieważ w efekcie to mogą być ostatnie wybory, w których wystartuje SLD - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik.

Sprzeciw wobec słów Wałęsy

Palikot przypomniał, że dzisiaj i przez najbliższe dwa dni w sali Sejmu posłowie Ruchu Palikota będą się przysłuchiwali debatom z ostatniego miejsca. - A w czasie głosowania, kiedy musimy być przy pulpitach w pierwszych rzędach, w pierwszych rzędach będzie siedział Robert Biedroń i Anna Grodzka - mówił. Zachowanie Ruchu to reakcja na słowa Wałęsy, który kilka dni temu mówił, że geje w Sejmie powinni siedzieć w ostatnim rzędzie. Przekonywał dziennikarzy, że w tej sprawie "prawie cały naród go popiera" i że takiego zrozumienia to "chyba nigdy nie miał"."Niech Wałęsa zapali sobie jointa"

- Niech Wałęsa zapali sobie jointa, to mu przejdzie ta miłość do Radia Maryja - stwierdził Janusz Palikot. Jego zdaniem listy poparcia do Lecha Wałęsy piszą ludzie związani z Tadeuszem Rydzykiem, którzy "przez lata opluwali Wałęsę, odmawiali mu czci, nazywali go Bolkiem". - Dziś ci okropni ludzie wysyłają listy poparcia, bo zachował się tak jak oni, jak katolicka sotnia. Jeżeli Wałęsie jest z tego powodu miło, to mi jest głupio - mówił wyraźnie zdenerwowany Palikot.

Były prezydent chwalił się wczoraj, że w sprawie jego ostatnich wypowiedzi o homoseksualistach popiera go "prawie cały naród". Na dowód opublikował listy poparcia pełne homofobicznych określeń.

Zobacz także
Komentarze (60)
Palikot o partii Nowickiej: Życzę powodzenia, mogę współpracować, jeśli wejdzie do Sejmu
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 56 razy 24

  "Stefan wylizał talerz chlebem tak, że można go było podać następnemu gościowi. To oczywiście jest efekt wielokrotnego pobytu we więzieniach - mówił w radiu Zet Janusz Palikot..."
  ==================================================================
  Nienawiść Niesiołowskiego do homoseksualistów to też efekt wielokrotnego pobytu we więzieniach.....

 • kocurxtr

  Oceniono 23 razy 11

  a może Wałęsa powinien zostac nowym papieżem ?
  facet ma kluczową cechę - wydaje mu się że jest nieomylnym pępkiem świata...

 • klan_fan

  Oceniono 18 razy 10

  Szkoda czytać, pisać i słuchać o Wałęsie. Był. A za chwilę go nie będzie.

 • jwko

  Oceniono 23 razy 9

  Wałęsa , no cóż , oficer prowadzący zaspał ..................................................

 • realistas

  Oceniono 25 razy 7

  Nie ma co robić reklamy pustemu Wałęsie. Przykryć milczeniem tę personę. Nie będzie przynosiła wstydu Polsce i Polakom. Palikot niech zajmie się finansami publicznymi. Będzie dużo lepiej. Przede wszystkim należy ograniczyć wydatki poprzez: likwidację OFE, zaniechanie finansowania kościoła, obniżenie wydatków na armię do 1,5% PKB, likwidację CBA i IPN.

 • zdzisiek66

  Oceniono 14 razy 6

  Palikot, podobno lewicowiec jesteś.
  To weź się wreszcie za lewicową robotę, np. pomóż dzieciom niedożywionym i czy umierającym z braku pomocy medycznej.

 • czciciel_stworzonego

  Oceniono 12 razy 4

  A propos Wałęsy i listów poparcia do niego ostatnio wysłanych, które opublikował. Jeden z nich zawierał genialne spostrzeżenie: "...Ja mam żałować, że moi rodzice byli normalni, bo dzieci w związkach homoseksualnych wychowują się lepiej.”
  Jeśli wierzyć propagandzie, że takie dzieci naprawdę wychowują się lepiej, no to logicznym jest żałować, że ma się rodziców różnych płci.

 • milana5154

  Oceniono 11 razy 3

  Ciekawe, czy jak mialby sie spotkac z Guido Westerwelle, niemieckim ministrem spraw zagranicznych, tez bylby taki odwazny . Wstyd, panie Walesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje