Palikot o partii Nowickiej: Życzę powodzenia, mogę współpracować, jeśli wejdzie do Sejmu

06.03.2013 08:33
Janusz Palikot nie wierzy w szanse Wandy Nowickiej na założenie własnej partii. - Trzymam kciuki, życzę powodzenia i chętnie będę współpracował po wejściu tej partii do parlamentu - powiedział dziś w Radiu ZET. Dodał, że wolałby, żeby środowisko Kongresu Kobiet współpracowało z inicjatywą Europa Plus.
Polityk nie zgodził się również z artykułami dotyczącymi polityków centrum i lewicy, którzy chłodno zareagowali na informację o powstaniu Europy Plus. Uspokajał, mówiąc, że na deklaracje Cimoszewicza, Olechowskiego czy Borowskiego trzeba poczekać. - Europa Plus wygra wybory. SLD, które chce tworzyć własną listę, popełnia błąd, ponieważ w efekcie to mogą być ostatnie wybory, w których wystartuje SLD - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik.

Sprzeciw wobec słów Wałęsy

Palikot przypomniał, że dzisiaj i przez najbliższe dwa dni w sali Sejmu posłowie Ruchu Palikota będą się przysłuchiwali debatom z ostatniego miejsca. - A w czasie głosowania, kiedy musimy być przy pulpitach w pierwszych rzędach, w pierwszych rzędach będzie siedział Robert Biedroń i Anna Grodzka - mówił. Zachowanie Ruchu to reakcja na słowa Wałęsy, który kilka dni temu mówił, że geje w Sejmie powinni siedzieć w ostatnim rzędzie. Przekonywał dziennikarzy, że w tej sprawie "prawie cały naród go popiera" i że takiego zrozumienia to "chyba nigdy nie miał"."Niech Wałęsa zapali sobie jointa"

- Niech Wałęsa zapali sobie jointa, to mu przejdzie ta miłość do Radia Maryja - stwierdził Janusz Palikot. Jego zdaniem listy poparcia do Lecha Wałęsy piszą ludzie związani z Tadeuszem Rydzykiem, którzy "przez lata opluwali Wałęsę, odmawiali mu czci, nazywali go Bolkiem". - Dziś ci okropni ludzie wysyłają listy poparcia, bo zachował się tak jak oni, jak katolicka sotnia. Jeżeli Wałęsie jest z tego powodu miło, to mi jest głupio - mówił wyraźnie zdenerwowany Palikot.

Były prezydent chwalił się wczoraj, że w sprawie jego ostatnich wypowiedzi o homoseksualistach popiera go "prawie cały naród". Na dowód opublikował listy poparcia pełne homofobicznych określeń.

Zobacz także
Skomentuj:
Palikot o partii Nowickiej: Życzę powodzenia, mogę współpracować, jeśli wejdzie do Sejmu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje