Godson: PO jest jak orzeł. Gdy odetniemy skrzydło, stanie się pingwinem

- Nie czuje się pan obco w Platformie? - pytał Jan Wróbel Johna Godsona. - Czasami tak - przyznał poseł PO. Gość Poranka Radia TOK FM zastrzegł jednak, że nie jest mu blisko do PiS: - Chodzi mi o taki konserwatyzm, który nie stygmatyzuje, nie izoluje ludzi - podkreślił. Zdaniem Godsona PO wiele wygrywa na swej otwartości. - To sprawia, że jest jak orzeł, bo, mając szerokie skrzydło, może latać - opisywał poseł. - Jak odetniemy skrzydło, stanie się pingwinem.
Prowadzący Poranek Radia TOK FM Jan Wróbel wskazywał, że wizerunek "sympatycznego Godsona" został zastąpiony przez "sztandary złych konserwatystów". - Warto było? - pytał swego gościa. - To nie wizerunek jest najważniejszy, najważniejsza jest walka o przyszłość Polski, rozumienie rodziny. To jest tak zasadnicza sprawa, że nie można nic nie mówić - mówił Godson.

- Platforma już pana nie lubi. Chciała mieć w panu symbol własnej otwartości i tolerancji - stwierdził Wróbel. - PO, do której wstąpiłem 9 lat temu, miała swoją deklarację ideową. Ona mówiła właśnie o obronie wartości tradycyjnej rodziny - odparł poseł.

Prowadzący pytał Godsona, czy PO nie odeszła zbytnio od wartości konserwatywno-chrześcijańskich. - Nie czuje się pan tam obco? - Czasami tak - stwierdził gość Poranka Radia TOK FM. - Ale rozumiem, co się dzieje. PO jest szerokim ugrupowaniem. Uważam, że z tego powodu wygrywa, bo każdy znajduje coś dla siebie. To sprawia, że jest jak orzeł, bo, mając szerokie skrzydło, może latać - opisywał Godson. - Jak odetniemy skrzydło, stanie się pingwinem.

"Jestem bardzo dziwnym politykiem"

Godson podkreślał, że choć światopoglądowo jest konserwatystą, w sprawach gospodarczych czuje się liberałem, zaś w społecznych lewicowcem. - Wiem, jestem bardzo dziwnym politykiem - przyznał. Podkreślił, że nie jest zainteresowany dołączeniem do PiS, gdzie według Wróbla "miałby twardszych kolegów". - Czuję się dobrze w PO. Wolę tę różnorodność i otwartość aniżeli twardość - podkreślał gość Poranka Radia TOK FM.

- To była wysoce niefortunna wypowiedź - stwierdził Godson pytany o niedawne słowa Lecha Wałęsy. Były prezydent chce sadzać homoseksualnych posłów za murem. Poseł PO zastrzegł jednak, że Wałęsa powiedział to, co myśli wielu Polaków. Nie utożsamiał się jednak ze słowami byłego prezydenta. - Chodzi mi o taki konserwatyzm, który nie stygmatyzuje, nie izoluje ludzi.

Zobacz także
 • Godson: Dziś mówimy o związkach partnerskich. A jutro pojawi się lobby pedofilów?
 • Donald Tusk i przedstawiciele tzw. frakcji konserwatywnej PO: John Gosdson i Jacek Żalek Tusk tupnął nogą w PO. John Godson czuje się "trochę przyparty do muru"
 • John Godson Godson: Homoseksualizm jest wypaczeniem. Bycie ciemnoskórym - nie
Komentarze (91)
Godson: PO jest jak orzeł. Gdy odetniemy skrzydło, stanie się pingwinem
Zaloguj się
 • chi_neng1

  Oceniono 119 razy 51

  "Chodzi mi o taki konserwatyzm, który nie stygmatyzuje, nie izoluje ludzi - podkreślił."

  Zaprzecza pan sobie samemu, panie Godson

  Glosowanie przeciw zwiazkom partenrskim jest niczym innym jak stawianiem za murem i stygmatyzowaniem mniejszosci o innych orientacjach sexualnych.

 • dogfood

  Oceniono 75 razy 49

  a cóż to kurna za nowy "głos narodu"? niedługo Godson zacznie wyskakiwać z lodówki, juz praktycznie nie można rozpocząć dnia bez informacji jakaż to kolejna złota myśl przyszła człowiekowi z Afryki do łba. Mało mamy własnych idiotów, że już musimy ich importować???

 • ulisses-achaj

  Oceniono 48 razy 26

  Niczego sensownego Godson nigdy nie mówił, więc skąd to zdumienie? Zastanawiam sie tylko, dlaczego wy, media, kreujecie go na kolejnego Dyzmę? Bo jest czarny? Nie, bo gada coraz większe głupoty. Jego czarnoskóry kolega z partii i Sejmu mówi mądrze, ale nie usłyszałbym o nim, gdyby nie powiedział Godsonowi, że jest 10 lat za Murzynami.

  Paranoja.

 • grymas50

  Oceniono 44 razy 24

  Godson powiedziałł:"To sprawia, że jest jak orzeł, bo mając szerokie skrzydło może latać - opisywał Godson. - Jak odetniemy skrzydło, stanie się pingwinem."
  No to teraz Antoś ma dowód, ża PO maczała palce w katastrofie smoleńskiej, bo niby skad takie stwierdzenie?

 • niktwazny126

  Oceniono 51 razy 23

  Chyba nie chcę, żeby tego pana popularyzowano w naszym kraju. Dość mamy polskich durnych polityków. A on niech może urządza sobie swój kraj. Czy tam już wszystko ponaprawial i pozmnieniał, żeby bylo po katolicku?

 • aide5

  Oceniono 14 razy 14

  "Człowiek nigdy nie czyni zła tak starannie i tak chętnie,
  jak wtedy, gdy działa z pobudek religijnych".
  — Blaise Pasca
  : "Największe i najstraszliwsze zło, jakie
  człowiek wyrządza człowiekowi, bierze się
  z niezłomnej wiary w słuszność fałszywych przekonań".
  — Bertrand Russel

 • szrs-zen

  Oceniono 24 razy 12

  Jeszcze nie tak całkiem dawno, podobny sprzeciw wzbudzało zrównanie praw Murzynów ( Afroamerykanów) z Białymi w USA. Bo to zamach na amerykańskie rodziny, bo Czarni będą się żenić z białymi kobietami, bo dzieci będą mieszane i rasa białego człowieka wyginie, bo lobby murzyńskie urośnie w siłę i jeszcze czarnego prezydenta im się zechce.

 • i-tyle

  Oceniono 13 razy 9

  orzeł bez skrzydła nigdy nie będzie pingwinem. Przyglądając sie bliżej temu nieudanemu porównaniu warto zauważyć, że pingwin to doskonale wyspecjalizowany gatunek potrafiący "latać" w wodzie.

  Rozchodzi się o to, panie Godson, żeby być albo jak orzeł albo jak piwngwin (nie ma niczego złego w byciu pingwinem, prawda?). Ważne by robić coś SKUTECZNIE.

  Bo na razie mamy PO = orła-nielota, który skrzydła ma oba, ale i tak nie poleci wyżej niż kura!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje