Niesiołowski nie wierzy w 800 tys. niedożywionych dzieci. Głód był kiedyś. "Myśmy cały szczaw z nasypu zjedli"

Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski (Fot. Wojciech Olkusnik / AG)

- Głodne dzieci były, jak ja chodziłem do szkoły - mówił w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski. Poseł PO nie wierzy w doniesienia o 800 tys. głodnych dzieci. - Myśmy wtedy cały szczaw wyjedli z nasypu i wszystkie śliwki zjedli. Dziś szczawiu nikt nie zjada - powiedział.
Stefan Niesiołowski, poseł Platformy Obywatelskiej, był gościem Moniki Olejnik w jej programie "Kropka nad i". Poseł ze swadą odpowiadał na pytania o rządy Donalda Tuska. Mówił, że premier cały czas jest popularnym politykiem. - Słyszę, że nic nie robi, źle rządzi, a PO prowadzi w sondażach. Polska przezwyciężyła kryzys... - wyliczał Niesiołowski.

- Tak, tylko 800 tys. dzieci jest niedożywionych - wcięła się Olejnik.

- To nieprawda. Jak ja chodziłem do szkoły, to były wtedy głodne dzieci. Jak ktoś miał bułkę albo kawałek czekolady, to wszyscy mówili: Daj gryza - odparł Niesiołowski. - Myśmy cały szczaw wyjedli z nasypu i wszystkie śliwki jedli. Dziś te wszystkie śliwki leżą, dzieci w grają piłkę, szczawiu nikt nie zjada. Ja nie mogę słuchać o tym - stwierdził poseł. Jego zdaniem 800 tys. głodnych dzieci to "gruba przesada". - Nie wierzę w dane Fundacji "Maciuś" - dodał Niesiołowski

Według danych fundacji niedożywione jest co dziesiąte dziecko z najmłodszych klas szkolnych. - Dzieci młodsze dopytują się o jedzenie, ale dla starszych to sprawa wstydliwa. Dziecko samo o nie nie poprosi. Muszą zareagować nauczyciele, pedagodzy szkolni lub sąsiedzi - podkreśla Grzegorz Janiak, prezes Fundacji "Maciuś", która przeprowadziła badania.

Zobacz także
Komentarze (113)
Niesiołowski nie wierzy w 800 tys. niedożywionych dzieci. Głód był kiedyś. "Myśmy cały szczaw z nasypu zjedli"
Zaloguj się
 • piaskun69

  Oceniono 170 razy 130

  chyba panu Niesiołowskiemu od tego szczawiu z dzieciństwa teraz się w bani miesza skoro nie rozróżnia pojęć głodny a nie dożywiony

 • patriotaa

  Oceniono 156 razy 106

  Niesiołowski a w co ty wierzysz? Ty wierzysz w swoje konto napełnione kosztem tych głodnych dzieci. Powiedz palancie ile twoja rodzina ma dochodu miesięcznie? 4o tysięcy i więcej. To co ty możesz wiedzieć o głodnych dzieciach jak dupy nie ruszasz z poza swego koryta. Jam polska rodzina cztero osobowa ma 1000 zł dochodu miesięcznie to jak by nie kombinowali to muszą byc głodni i to cholernie głodni. Rozpieprzyliście wszystkie zakłady i ludzie nie maja pracy a jeśli już coś znajdą to za głodową zapłatę pracują. Wiec skończ waść pieprzyć idiotyzmy.

 • miroslawa133

  Oceniono 87 razy 65

  Najprosciej rżnąć głupa i nie wierzyć.

 • 104i9

  Oceniono 84 razy 54

  Wcale się nie dziwię owadoniesiołowskiemu że nie wierzy a tym bardziej nie widzi.Jak się siedzi prawie całe życie przy korycie na wiejskiej to ma prawo mu pogorszyć się słuch i wzrok..

 • 8pasazer

  Oceniono 81 razy 47

  " Polska przezwyciężyła kryzys... - wyliczał Niesiołowski."
  - ten człowiek jest z innej planety. Kryzys dopiero nastąpi. Kiedy przyjdzie, będziemy się martwic tylko o swoich bliskich, rząd będzie bezużyteczny, a po PO zostaną jedynie archiwa prasowe. Nasi politycy nie maja zielonego pojęcia, co czeka świat w najbliższych 24 miesiącach.... :( Proszę pamiętać, że od rozsypki globalnego systemu finansowego do braku wody w kranie dzieli nas 14-20 dni. A to tylko początek.

 • patriotaa

  Oceniono 110 razy 40

  Niesiołowski i jeszcze jedno . Twoi rodzice byli komunistami, a komunistów dzieci nie musiały jeść szczawiu i śliwek z nasypu. mieliście swoje sklepy do których tylko wy mieliście wstęp.

 • mastertomster

  Oceniono 69 razy 39

  Za rządów platfusów polacy lecą na ryj. Najgorszy czas do 23 lat od odzyskania władzy od komuchów. Tak źle, ciężko nie żyło się zwykłym obywatelom jeszcze nigdy.

 • dyzurnydebil

  Oceniono 37 razy 23

  szczawiowa z jajkiem i dwa razy ruskie prosze ...

  .
  w mojej wyobrazni widze Walese i Niesiolowskiego, w lozku pod pierzyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje