Senyszyn o Wałęsie: "Zła wola? Nie, to głupota"

05.03.2013 20:46
- To są oczywiście słowa skandaliczne. Ale przecież on przez całą prezydenturę mówił wiele skandalicznych rzeczy - powiedziała w "Kropce nad i" Joanna Senyszyn o wypowiedzi Lecha Wałęsy na temat homoseksualizmu. - O wiele bardziej mnie oburza, jeżeli PiS-łanka Pawłowicz mówi takie rzeczy. Ostatecznie ona jest doktorem habilitowanym. A to do czegoś zobowiązuje - dodała.
- Wałęsie marzą się takie przedwojenne getta ławkowe. Najchętniej trzymałby osoby LGBT w klatkach - powiedziała prof. Senyszyn o Lechu Wałęsie, który stwierdził niedawno, że geje w polskim Sejmie powinni siedzieć za murem. - I on się tym chełpi. Chwali się, że ma takie głupie poglądy - dodała europosłanka.

W jej ocenie Wałęsie nie powinno się jednak przypisywać szczególnie złej woli. - On zawsze miał kłopoty z językiem polskim, z wyrażaniem myśli. Przez całą prezydenturę mówił wiele skandalicznych rzeczy - powiedziała. - Nie należy się dopatrywać złej woli tam, gdzie rzecz można wyjaśnić głupotą. A to jest wypowiedź skrajnie głupia - skwitowała prof. Senyszyn.

Europosłanka podkreśliła, że nawet syn Lecha Wałęsy skrytykował ojca za jego słowa. - Nawet Jarosław Wałęsa krytykuje ojca. Mówi, że jego ojciec nie dorósł do demokracji, do XXI wieku - powiedziała.

Niesiołowski: "To jest słuszne, że mniejszość nie może rządzić większością"

Byłego prezydenta bronił Stefan Niesiołowski. - To jest krzywdzący sąd. Niegodny pani profesor - odparł europosłance. Poseł PO przyznał, że słowa Lecha Wałęsy "były niefortunne", jednak zaznaczył, że jego zdaniem nie warto przywiązywać do nich dużej wagi. - Znamy Lecha Wałęsę. Nikt nie kwestionuje jego demokratycznych przekonań - stwierdził.

Niesiołowski jest zdania, że istotą wypowiedzi byłego prezydenta była teza, że każda grupa społeczna powinna mieć ilość praw zależną od jej liczebności. - Z tym by się można zgodzić, z wyjątkiem tego, że pewne prawa są wszystkim przydzielone - powiedział poseł PO. - Człowiek - rodząc się - ma prawo do godności, życia, szacunku. Natomiast co do pewnych praw politycznych, to można dyskutować. To jest słuszne, że mniejszość nie może rządzić większością. - dodał, nawiązując do słów Wałęsy.

Joanna Senyszyn absolutnie nie zgodziła się ze Stefanem Niesiołowskim. - Wałęsa niepotrzebnie obala swój mit demokraty, noblisty. Podcina gałąź, na której siedzi - stwierdziła.

Zobacz także
Komentarze (110)
Zaloguj się
 • zoil44elwer

  0

  Bolek niech idzie na szczaw,ryby,grzyby a najlepiej.....na lwy by-z siekierką!
  Są 2 OPCJE:
  Lew solidarnościowy stał na czele stada(10 mln) baranów?
  Czy BARAN stał na czele lwów?

 • marian8-1960

  Oceniono 2 razy 0

  Nie każdy mówi na drugiego: "głupi", może być zaliczony do ludzi mądrych.

 • jkal

  Oceniono 3 razy 1

  ta skrzecząca POkraka będzie decydować o POglądach innych ludzi, chyba ją PO...gięło!

 • justin2312

  Oceniono 2 razy 2

  Można powiedzieć, że euro posłanka "spedałowała" prezydenta w kropce nad i.
  Gdyby była teściową można by śpiewać o niej piosenki i starym rowerze.
  Wygląda na to, że politycy sejmowi się "pedałują" publicznie. WAM posłowie już nie wystarczy "pedałować" swoich wyborców i Narody.
  Czy to jest skutek politycznej katastrofy pod Smoleńskiem? - tylko się pytam.
  Może autorytety wezmą coś na wstrzymanie i przestaną nas obywateli 'pedałować' swoimi intelektualnymi wypowiedziami, bo się z pewnością nie tylko mnie zbiera się na wymioty polityczne.
  Przecież tutaj w tej polityce brak już normalnych słów jak WAS ZACNI POLITYCY-partyjni POSŁOWIE i Europosłowie obraźliwie OKREŚLAĆ !
  Degrengolada to jest za mało!

 • rympalek11

  Oceniono 3 razy 1

  Odpieprzyć się od Prezydenta tępaki. On ma rację i basta. Precz z pedałami!

 • fredfroiss

  0

  Podobne zdanie o Lechu Wałęsie mieli ,butni i pewni siebie, jej starsi koledzy partyjni przed kilku dziesięcioma laty. Nie wypadało im się tak otwarcie się śmiać, ponieważ ... jeszcze ten legendarny przywódca Solidarności nie wywalczył im demokracji. Gratuluję pani prof. Joannie Senyszyn ,, wielkiej odwagi" , pewności siebie i pełnego poświęcenia w walce na rzecz wyrzuconych poza margines społeczny, prześladowanych męczenników - o para małżeńskie związki partnerskie.
  Dr Ferdynand Froissart

 • costa3500

  Oceniono 3 razy 3

  Wałęsa to tępak i prymityw,ale taki ćwierć naukowiec jak dziewica Pawłowicz to obciach

 • ayouseptim

  Oceniono 4 razy 4

  Prostak będzie zawsze prostakiem.

 • jackie53

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście, że głupota! Ja bym Wałęsę porównał go Grzegorza Lato, kiedy został królem strzelców na Mundialu. Jak Grzesiu NIE pomyślał, strzelał gola. Jak pomyślał... wtedy była tragedia. Lechu wiele rozumu nie ma. On ma instynkt. A w sprawach mniejszości, wymagany jest jednak intelekt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje