Senyszyn o Wałęsie: "Zła wola? Nie, to głupota"

Senyszyn o Wałęsie: 'Zła wola? Nie to głupota'

Senyszyn o Wałęsie: 'Zła wola? Nie to głupota' (Fot. AG)

- To są oczywiście słowa skandaliczne. Ale przecież on przez całą prezydenturę mówił wiele skandalicznych rzeczy - powiedziała w "Kropce nad i" Joanna Senyszyn o wypowiedzi Lecha Wałęsy na temat homoseksualizmu. - O wiele bardziej mnie oburza, jeżeli PiS-łanka Pawłowicz mówi takie rzeczy. Ostatecznie ona jest doktorem habilitowanym. A to do czegoś zobowiązuje - dodała.
- Wałęsie marzą się takie przedwojenne getta ławkowe. Najchętniej trzymałby osoby LGBT w klatkach - powiedziała prof. Senyszyn o Lechu Wałęsie, który stwierdził niedawno, że geje w polskim Sejmie powinni siedzieć za murem. - I on się tym chełpi. Chwali się, że ma takie głupie poglądy - dodała europosłanka.

W jej ocenie Wałęsie nie powinno się jednak przypisywać szczególnie złej woli. - On zawsze miał kłopoty z językiem polskim, z wyrażaniem myśli. Przez całą prezydenturę mówił wiele skandalicznych rzeczy - powiedziała. - Nie należy się dopatrywać złej woli tam, gdzie rzecz można wyjaśnić głupotą. A to jest wypowiedź skrajnie głupia - skwitowała prof. Senyszyn.

Europosłanka podkreśliła, że nawet syn Lecha Wałęsy skrytykował ojca za jego słowa. - Nawet Jarosław Wałęsa krytykuje ojca. Mówi, że jego ojciec nie dorósł do demokracji, do XXI wieku - powiedziała.

Niesiołowski: "To jest słuszne, że mniejszość nie może rządzić większością"

Byłego prezydenta bronił Stefan Niesiołowski. - To jest krzywdzący sąd. Niegodny pani profesor - odparł europosłance. Poseł PO przyznał, że słowa Lecha Wałęsy "były niefortunne", jednak zaznaczył, że jego zdaniem nie warto przywiązywać do nich dużej wagi. - Znamy Lecha Wałęsę. Nikt nie kwestionuje jego demokratycznych przekonań - stwierdził.

Niesiołowski jest zdania, że istotą wypowiedzi byłego prezydenta była teza, że każda grupa społeczna powinna mieć ilość praw zależną od jej liczebności. - Z tym by się można zgodzić, z wyjątkiem tego, że pewne prawa są wszystkim przydzielone - powiedział poseł PO. - Człowiek - rodząc się - ma prawo do godności, życia, szacunku. Natomiast co do pewnych praw politycznych, to można dyskutować. To jest słuszne, że mniejszość nie może rządzić większością. - dodał, nawiązując do słów Wałęsy.

Joanna Senyszyn absolutnie nie zgodziła się ze Stefanem Niesiołowskim. - Wałęsa niepotrzebnie obala swój mit demokraty, noblisty. Podcina gałąź, na której siedzi - stwierdziła.

Zobacz także
 • Monika Olejnik "Homoseksualiści powinni siedzieć za murem". Olejnik: Wałęsa zhańbił Nagrodę Nobla
 • Lech Wałęsa Wałęsa o homoseksualistach: W Sejmie powinni siedzieć za murem
Komentarze (110)
Senyszyn o Wałęsie: "Zła wola? Nie, to głupota"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 165 razy 69

  Prymitywnego, zależnego od kościoła czlowieka wpuszczono do wielkiego świata, uznał więc, ze pozjadał wszystkie rozumy. Nie jest typem, ktory da się przekonać, że swoimi wypowiedziami obraża i krzywdzi, bo to taki chłopek - roztropek, co to wszystko wie najlepiej.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 109 razy 49

  Głupcem wolno być każdemu, ale pod warunkiem: żeby nie dawał złego przykładu.

 • wodakrolewska

  Oceniono 72 razy 46

  Nie każdemu się zdarza mieć takie same poglądy w domu i przed telewizją.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 47 razy 33

  "Nie chcem ale muszem."
  "Jestem za, a nawet przeciw!"
  "Bo musi byś noga prawa i noga lewa. A ja będę pośrodku."
  "Są plusy dodatnie i plusy ujemne!"
  "Nie można mieć pretensji do Słońca, że kręci się wokół Ziemi!"
  "Gdyby w jeziorze były ryby, wędkowanie nie miałoby sensu."

  Itd., itp. KOSZMAR !!!

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 50 razy 30

  Facet skończył wiejską podstawówkę i jakieś kursy przy stoczni, plecie całe życie trzy-po-trzy, a tu cały kraj ANAL-izuje co "poeta miał na myśli" - PORAŻKA !!!

 • realistas

  Oceniono 108 razy 30

  Jasne, że głupota. Wałęsa klepie co mu ślina na język przyniesie. Naprawdę on nie wie co mówi.

 • koballt

  Oceniono 68 razy 28

  Senyszyn jest OK - przed wyborami prezydenckimi oznajmiła u Olejnik że ona prof. Senyszyn nie ma zamiaru na Komorowskiego głosować (w tym pospolitym ruszeniu ówczesnym brzmiało to wręcz ekstrawagancko i buntowniczo, dla mnie inteligentnie).

 • priekrasna.brunhilda

  Oceniono 79 razy 21

  Otrzymaliśmy naukowy dowód na to, że zbyt długie moczenie tłustego dupska w basenie (szczególnie amerykańskim) jest szkodliwe nawet w obliczu braku rozumu. W przypadku pana W. jest to również dowód na twierdzenie, że Natura nie znosi próżni: oto bowiem próżnia w tej części czaszki, gdzie homo sapiens zwykle posiada mózg, powoduje wessanie dużej ilości wody, która następnie wylała się złotymi ustami autora tej nieszczęsnej wypowiedzi. Nietrudno też - w drodze dedukcji - udowodnić, że jest to woda święcona. Czuć to organoleptycznie, czyli - mówiąc językiem zrozumiałym dla prostaczków - ta woda zwyczajnie śmierdzi.

 • emit763

  Oceniono 22 razy 16

  Wypierdek CIA i koscioła kat. wybełkotał złote mysli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje