Abp Michalik: Rezygnacja papieża to uderzenie w dzwon dla Kościoła i świata. To ostrzeżenie

05.03.2013 20:08
Abp Józef Michalik

Abp Józef Michalik (Fot. Waldemar Kompała / AG)

Rezygnacja papieża to uderzenie w wielki dzwon dla Kościoła i świata, to ostrzeżenie, że dzieje się coś niebezpiecznego - powiedział abp Józef Michalik podczas dzisiejszej mszy św. dziękczynnej za pontyfikat Benedykta XVI, w archikatedrze św. Jana w Warszawie.
Eucharystii sprawowanej z udziałem całego Episkopatu przewodniczył nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore. Katedra szczelnie wypełniona była wiernymi. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w homilii zastanawiał się nad duchowym testamentem papieża, który ustąpił z urzędu 28 lutego br. ,,Patrząc na posługę Benedykta XVI, nie mamy wątpliwości, że motywem jego życia, przepowiadania oraz podejmowanych decyzji była wiara i miłość do Chrystusa i Kościoła, któremu nieustannie przywracał blask Prawdy - podkreślił abp Michalik.

Zaznaczył, że w duchu wiary trzeba przyznać, że ,,współczesnemu Kościołowi i światu potrzebne było wielkie świadectwo dynamicznej służby błogosławionego Jana Pawła II, służby, która trwała w chorobie i niemocy aż do końca, ale również potrzebne jest świadectwo pokornej samokontroli Benedykta XVI i stwierdzenie, że potrzebny jest na tym miejscu ktoś nowy, komu on pomoże wypełnić jego niełatwe posłannictwo swoją rezygnacją".

- Ta rezygnacja papieska bowiem to uderzenie w wielki dzwon dla Kościoła i świata, to ostrzeżenie, że dzieje się coś niebezpiecznego, na co niezwykły papież w niezwykły sposób zwraca uwagę, a głos tego dzwonu słyszymy przecież po raz pierwszy po wielu stuleciach - mówił abp Michalik.

Przypomniał słowa Ojca Świętego z jego ostatniej katechezy środowej, w której powiedział, że umiłowanie Kościoła oznacza także odwagę do podejmowania trudnych wyborów, wyborów bolesnych, mających zawsze na względzie dobro Kościoła a nie samych siebie. - Nie porzucam krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu - mówił 26 lutego papież.

Zobacz także
Komentarze (232)
Zaloguj się
 • ksks3

  Oceniono 1 raz 1

  Ja nie wierzę .........w to że biskupi wierzą !
  Buta , pycha, żądza władzy i pieniędzy !
  To jest to co zostało religii watykańskiej.

 • apsik66666

  Oceniono 2 razy 2

  Wielką kupę walę na kościół !!! Bóg wam nie odpuści zaje-fajne klechy!!! Wierzę w Boga, ale wy jesteście goownem , które coraz bardziej śmierdzi!!!

 • apsik66666

  Oceniono 1 raz 1

  KLER TO SZMATY wyłudzające co łaska ale nie mniej niź ...

 • apsik66666

  Oceniono 2 razy 2

  ...i rzekł Mojrzesz do ludu swego:
  rozstąpccie się, albowiem pie...ę któtego

 • apsik66666

  Oceniono 1 raz 1

  Dalej głaszczesz ministrantów? PEDOFILU

 • apsik66666

  Oceniono 1 raz 1

  Czemu nie czytasz nasz udupicielu ? nacudjonasza !!!

 • apsik66666

  Oceniono 3 razy 3

  Purpurowa dziwko !!! Ile dzieci załatwieś święty gnoju?

 • apsik66666

  Oceniono 1 raz 1

  Drogowa prostytutko!!! Gdzie twoje 10 przykazań? To Ty nierobie zgnijesz w piekle. Sam kU... w to nie wierzysz suko kościelna!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje