Floryda: zburzono dom mężczyzny wciągniętego pod ziemię. Widać lej [ZDJĘCIA]

Ogromna dziura, w miejscu w którym wcześniej była sypialnia Jeffa Busha

Ogromna dziura, w miejscu w którym wcześniej była sypialnia Jeffa Busha (Fot. Dirk Shadd AP)

W rejonie Tampa na Florydzie pojawiła się druga dziura, tzw. lej krasowy, zaledwie milę od tej, która wciągnęła 37-letniego Jeffa Busha. Według policji nie stanowi ona jednak dużego zagrożenia dla mieszkańców. Tymczasem ekipa budowlana pracująca na miejscu tragedii, wyburzyła dom odsłaniając ogromną dziurę pod sypialnią rodziny Bushów.
Nowy lej krasowy ma średnicę trzech metrów i ok. pięciu głębokości. Zdaniem specjalistów, lej nie wydaje się geologicznie połączony z dziurą, która otworzyła się pod domem 37-latka.

Do wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek. W domu przebywało pięć dorosłych osób i dziecko. - Usłyszałem huk, jakby w dom uderzył samochód. A później usłyszałem krzyki brata - mówił Jeremy Bush, brat Jeffa.

Pod domem mężczyzny powstał lej krasowy, który pochłonął go razem z całą sypialnią. Strażacy próbowali z pomocą kamer, urządzeń nasłuchowych oraz georadaru zlokalizować ofiarę, ale nie odebrali żadnych sygnałów.- Nie ma mowy, by mężczyzna przeżył - powiedziała rzeczniczka straży pożarnej Jessica Damico.

Ekipy rozbiórkowe wrócił do domu Busha zniszczyć resztę domu, zanim rozpocznie się starania w celu ustabilizowania dziury.

Najnowszy lej, który powstał w Tampie, nie spowodował żadnych uszkodzeń w konstrukcji okolicznych domów.

Leje krasowe nie są wcale rzadkim zjawiskiem w okolicach Tampy. Powstają głównie na skutek podmywania przez wodę słabszych warstw gruntu.

Komentarze (42)
Floryda: zburzono dom mężczyzny wciągniętego pod ziemię. Widać lej [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • last.man.standing

  Oceniono 313 razy 227

  Nie rozumiem jak można nie podjąć prób wydobycia zwłok lub przynajmniej wznowić poszukiwania ciała - nie mówiąc już o tym, że spadając Jeff mógł się osunąć na jakąś półkę i przeżyć.

  Ale wydobycie ciała powinno być punktem honoru Amerykanów - nawet jeżeli na dnie jest woda wymieszana z solą.

  Decyzja o zasypaniu dziury jest nierozsądna. Przecież zawsze warto lepiej przyjrzeć się strukturze zapadliska, zinwentaryzować go na wypadek szkoleń z zakresu ratowania ludzi.

  Wysyłamy na marsa roboty, które mogą pobierać próbki a na własnym podwórku jankesi nie są w stanie zająć się 30 metrową dziurą?

  Ciekawe co by było gdyby do dziury wpadł Obama albo Clintonowa.... Szukaliby do skutku.

  PS. Przestańcie pierd**** o dziurze pod sejmem. Niesmaczne w świetle tragedii Jeffa.

 • sthoss

  Oceniono 188 razy 152

  Przyznam szczerze że w ogóle nie rozumiem tej sytuacji.
  Dysponując nawet podstawową techniką można zbadać ten lej. A tu Amerykanie, którzy zdalnie sterowanymi samolotami mają zamiar bombardować Iran nie są w stanie zbadać 15 metrowej dziury na własnym podwórku? Coś tu smierdzi w tej sprawie.

 • swiniotop

  Oceniono 94 razy 76

  A na filmach widzimy jak dzielni chłopcy z marines wszystkie ciała swoich kolegów odbijają i odsyłają do domu... Ale to tylko na filmie.....Taka propaganda...

 • lesgor54

  Oceniono 13 razy 13

  aniusia-busia---- NIE KLIKAJCIE W TO GOOOOWNO- TO SPAM....

 • gregory433

  Oceniono 17 razy 13

  Co to jest,to był dom?Moja siostrzenica z klocków Lego trwalsze buduje.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 10 razy 10

  "Chorwaci od kilkunastu dni żyją tajemniczymi zjawiskami, które nawiedziły ich kraj. W kilku miejscach rozsianych na obszarze całego kraju zapadła się ziemia, a niektóre z powstałych wyrw są ogromne. W jednej z nich znaleziono ciało mężczyzny. "
  wiadomosci.onet.pl/wiadomosci/tajemnicze-zjawisko-w-chorwacji-ludzie-w-strachu,1,5436834,wiadomosc.html

 • matyldazhouston

  Oceniono 6 razy 6

  Takie wypadki sie zdarzaja czesciej niz wam sie wydaje. Dla zainterseowanych link do info o leju z Guatemali:
  google.com/search?q=sinkhole+guatemala&hl=en&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=4E82UcgfgejxBKWhgCA&sqi=2&ved=0CDAQsAQ&biw=1280&bih=613

 • biko

  Oceniono 6 razy 4

  Jak to "wciągniętego"? To on tam po prostu nie wpadł? Freddy Kruger powrócił?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje