Kardynałowie wystosowali telegram dziękczynny do Benedykta XVI. Za "jego niestrudzoną pracę w Winnicy Pańskiej"

05.03.2013 13:53
Kardynałowie obradują w Watykanie

Kardynałowie obradują w Watykanie (Fot. STEFANO RELLANDINI Reuters)

Kolegium kardynałów, obradujące w Watykanie w związku z wakatem w Stolicy Apostolskiej, wystosowało dzisiaj telegram dziękczynny do emerytowanego papieża Benedykta XVI z wyrazami wdzięczności za posługę - poinformowano po porannej kongregacji.
Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom, że podczas wtorkowych obrad z udziałem 148 kardynałów, w tym 110 uczestników przyszłego konklawe, zaaprobowano treść depeszy do Benedykta XVI, przebywającego po abdykacji w Castel Gandolfo.

"Kardynałowie zgromadzeni w Watykanie na kongregacjach generalnych przed zbliżającym się konklawe jednogłośnie kierują do Jego Świątobliwości pełne czci pozdrowienie z wyrazami swojej odnowionej wdzięczności za całą Jego świetlaną posługę Piotrową i za danie im przykładu wielkodusznej troski pasterskiej o dobro Kościoła i świata" - głosi tekst przesłania, odczytanego przez księdza Lombardiego.

Purpuraci podkreślili że ich wdzięczność wobec Benedykta XVI jest "wyrazem wdzięczności całego Kościoła za jego niestrudzoną pracę w Winnicy Pańskiej". "Członkowie kolegium kardynalskiego pokładają ufność w modlitwie Waszej Świątobliwości za nich, jak i w intencji całego Kościoła" - napisali kardynałowie.

Czekają na pięciu kardynałów

W czasie kongregacji nie wyznaczono terminu konklawe. Oczekuje się jeszcze na przyjazd pięciu jego uczestników. Ks. Lombardi wyjaśnił, że sprawa daty jest otwarta, gdyż kardynałowie muszą zdecydować, ile czasu potrzebują jeszcze na poprzedzające wybór dyskusje, bez - jak dodał - "przyspieszania spraw".

Zapowiedziano, że w środę po porannej kongregacji, jedynej tego dnia, kardynałowie będą modlić się w bazylice świętego Piotra. Modlitwie przewodniczyć będzie dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Angelo Sodano.

Jeszcze we wtorek w zamkniętej już dla zwiedzających Kaplicy Sykstyńskiej rozpoczną się przygotowania do konklawe - ogłosił rzecznik Watykanu.

Zobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • stanislaw50

  Oceniono 1 raz 1

  A, czy przeprosili PAPIEŻĄ, za swoje czyny, którymi doprowadzili do ABDYKACJI ???
  Pytanie retoryczne oczywiście. Oni nigdy nikogo nie przeprosili i nie przeproszą.
  demos

 • naw18

  Oceniono 1 raz 1

  Maja za co dziękować... Przestal sie wtrącać i coś marudzić, przeszkadzal w interesach. Są wdzięczni, że domyslil się i ustapil sam, nie musieli brudzić rąk kolejna zbrodnią...

 • blogfiles

  Oceniono 1 raz 1

  Telegram.... heheheh

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy 2

  Pedofilski POPIS, już dawno pedofilom przerobił winnice na mennicę.Nic nie robią, a wino samo zamienia się w miliardy.Tylko polskie dzieci, na tych bandyckich machlojkach cierpią.Poślijcie Polacy kościelny POPIS do szamba,nawet Stwórca się będzie cieszył,że pedofile odetniecie od kasy.Większego plugastwa świat nie widział a wmawiają wam pedofile,że to Bóg popiera.Wstyd za tak głupi naród.

 • fifion

  Oceniono 8 razy 6

  żeby papież w tym wieku musiał jeszcze pracować w jakiejś winnicy to już jest gruba przesada

 • diabel.w.sutannie

  Oceniono 7 razy 5

  Czy "Winnica Pańska" to nazwa domu schadzek?

 • kain_brat_abla

  Oceniono 3 razy 1

  Religia jest potrzebna człowiekowi do życia wtedy i tylko wtedy kiedy jest jej kapłanem - w końcu z czegoś trzeba żyć.

 • vomitorium1

  Oceniono 3 razy 1

  bo są wdzięczni b16
  (jeden z nich
  zasiądzie
  na stolcu piotrowym)

 • kat-kk

  Oceniono 6 razy 2

  Aż strach pomyśleć, ile to pedofilii pan zatrudnia w winnicy.Przecież to obelga dla Stwórcy,że te zwyrodnialce uważają,że Bóg się nimi posługuje.Przecież Jezus pogonił bogacza,który miał dylemat,czy sprzedać wszystko co ma i rozdać biednym.W winnicy w której robią pedofile jest wszelkie plugastwo i podłość.Jak mądry Stwórca,może popierać takie szambo?Ludzie opamiętajcie się!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje