Kardynałowie wystosowali telegram dziękczynny do Benedykta XVI. Za "jego niestrudzoną pracę w Winnicy Pańskiej"

05.03.2013 13:53
Kardynałowie obradują w Watykanie

Kardynałowie obradują w Watykanie (Fot. STEFANO RELLANDINI Reuters)

Kolegium kardynałów, obradujące w Watykanie w związku z wakatem w Stolicy Apostolskiej, wystosowało dzisiaj telegram dziękczynny do emerytowanego papieża Benedykta XVI z wyrazami wdzięczności za posługę - poinformowano po porannej kongregacji.
Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom, że podczas wtorkowych obrad z udziałem 148 kardynałów, w tym 110 uczestników przyszłego konklawe, zaaprobowano treść depeszy do Benedykta XVI, przebywającego po abdykacji w Castel Gandolfo.

"Kardynałowie zgromadzeni w Watykanie na kongregacjach generalnych przed zbliżającym się konklawe jednogłośnie kierują do Jego Świątobliwości pełne czci pozdrowienie z wyrazami swojej odnowionej wdzięczności za całą Jego świetlaną posługę Piotrową i za danie im przykładu wielkodusznej troski pasterskiej o dobro Kościoła i świata" - głosi tekst przesłania, odczytanego przez księdza Lombardiego.

Purpuraci podkreślili że ich wdzięczność wobec Benedykta XVI jest "wyrazem wdzięczności całego Kościoła za jego niestrudzoną pracę w Winnicy Pańskiej". "Członkowie kolegium kardynalskiego pokładają ufność w modlitwie Waszej Świątobliwości za nich, jak i w intencji całego Kościoła" - napisali kardynałowie.

Czekają na pięciu kardynałów

W czasie kongregacji nie wyznaczono terminu konklawe. Oczekuje się jeszcze na przyjazd pięciu jego uczestników. Ks. Lombardi wyjaśnił, że sprawa daty jest otwarta, gdyż kardynałowie muszą zdecydować, ile czasu potrzebują jeszcze na poprzedzające wybór dyskusje, bez - jak dodał - "przyspieszania spraw".

Zapowiedziano, że w środę po porannej kongregacji, jedynej tego dnia, kardynałowie będą modlić się w bazylice świętego Piotra. Modlitwie przewodniczyć będzie dziekan Kolegium Kardynalskiego kardynał Angelo Sodano.

Jeszcze we wtorek w zamkniętej już dla zwiedzających Kaplicy Sykstyńskiej rozpoczną się przygotowania do konklawe - ogłosił rzecznik Watykanu.

Zobacz także
Komentarze (64)
Kardynałowie wystosowali telegram dziękczynny do Benedykta XVI. Za "jego niestrudzoną pracę w Winnicy Pańskiej"
Zaloguj się
 • ugrydul

  Oceniono 112 razy 58

  Religie to totalna błazenada- podam parę przykładów:

  Bezżenni i bezdzietni faceci w sukienkach uczący resztę ludzi jak żyć w rodzinie. Jak kochać kobietę a następnie płodzić, rodzić i wychowywać dzieci.

  Święto Ashury- krwawe, szyickie święto biczowników. Wierni biczują się pomysłowymi narzędziami, nożami, drutem kolczastym itd. Śczególnie widowiskowe jest dziuganie się w głowę nożem. Obchody Ashury kolorystycznie przypominają święto pomidora (La Tomatina) w Hiszpanii.

  Święci mężowie- asceci w Indiach. O ile święto Ashury jest stanem ostrym religijnej choroby o tyle święci indyjscy asceci są świetnym przykładem stanu przewlekłego. Np nie myją się całe życie, co w indyjskim klimacie jest zapewne dokuczliwe nie tylko dla nich ale i dla osób w promieniu kilkuset metrów. Absolutnym hitem jednak jest stanie przez wiele lat na jednej nodze z kilkukilogramowymi ciężarkami przywiązanymi do jąder :-)))))

  No i z naszego podwórka znów- przepiękna i widowiskowa walka o krzyż z Centrum Warszawy. Rozhisteryzowane babcie i staruszkowie łamiącym głosem fałszujący patriotyczne pieśni zmagający się z policją i strażą miejską w obronie dwóch deseczek. Pycha.

  ugrydul.blog.onet.pl/

 • 36krzysiek

  Oceniono 49 razy 31

  Benek.STOP.Nikt nie ogarnia tego burdelu.STOP.Wracaj na stolec.STOP.Nikt nie chce zostać szefem winnicy.STOP.Gdzie się podział trylion euro?STOP. Dzieci czekają.STOP.

 • grymas50

  Oceniono 31 razy 19

  "w Winnicy Pańskiej." Rozumiem, że chodzi o Watykan. A co z barankami z łąk?

 • sirseb

  Oceniono 41 razy 19

  mogli tweetnąć.

 • jerzysm42

  Oceniono 61 razy 15

  Służalczość jest rozpowszechniona nie tylko w kościele katolickim.
  Dzisiaj jest sześćdziesiąta rocznica śmierci Stalina. Jemu też wysyłali laurki z podziękowaniami.

 • harimau666

  Oceniono 28 razy 10

  jeśli nie zgadzasz sie na jawna niesprawiedliwość społeczną jaką jest danina na kk podpisz petycję:
  www.petycje.pl/petycja/9366/list_otwarty_do_premiera_w_sprawie_podatku_na_kozciol.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje