Grupiński: Wałęsa jest silnym brandem. Psuje opinię nie tylko sobie, ale również Polsce

- Myślę, że pan prezydent nie docenia tego, jak mocno jest kojarzony z Polską, jak silnym jest brandem Polski na całym świecie i jak łatwo swoimi wypowiedziami może osłabić nie tylko opinię o samym sobie, ale także zepsuć opinię o naszym kraju - powiedział Rafał Grupiński w Radiu Zet, komentując niedawne wypowiedzi Lecha Wałęsy na temat homoseksualistów.
Lech Wałęsa w piątek w TVN24 powiedział, że homoseksualiści "muszą wiedzieć, że są mniejszością, i do mniejszych rzeczy się przystosować". Dopytywany, czy homoseksualista powinien siedzieć w ostatniej ławie w Sejmie, odparł: - Oczywiście, że tak. Jak sprawiedliwość, to sprawiedliwość. (...) A nawet jeszcze za murem.

- Jest mi osobiście strasznie przykro, że Lech Wałęsa wypowiedział tego rodzaju zdanie. Przy jego doświadczeniu, jego intuicji politycznej - a miał ją przecież zawsze świetną - nawet prywatnie mając takie poglądy, nie powinien ich publicznie wypowiadać. Pan prezydent powinien sobie zdawać sprawę z tego, że dla bardzo wielu ludzi jest to niezwykle przykre i rozczarowujące - zaznaczył Grupiński w rozmowie z Moniką Olejnik.

- Myślę, że pan prezydent nie docenia tego, jak mocno jest kojarzony z Polską, jak silnym jest brandem Polski na całym świecie i jak łatwo swoimi wypowiedziami może osłabić nie tylko opinię o samym sobie, ale także zepsuć opinię o Polsce - dodał Grupiński.

Grupiński o Hofmanie: Jego tupet waży więcej niż jego ciało

Rafał Grupiński ostro skomentował wypowiedzi rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, który wczoraj drwił z rozmów premiera Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem. - Wydaje się, że jego tupet waży więcej niż jego ciało. Rzeczy, które wypowiada Adam Hofman, w ogóle nie traktuję poważnie - stwierdził Grupiński.

Monika Olejnik z kolei oceniła wczorajsze wypowiedzi Hofmana jako "celne i zabawne". - Cieszę się, że pani redaktor się podobało to porównanie z córeczkami [poseł PiS stwierdził, że jego córki "są bardziej zdecydowane" niż Donald Tusk - red.]. Natomiast wydaje mi się, że w tych sprawach, jeśli chodzi o samca alfa i Donalda Tuska, to poseł Hofman nie może liczyć na żadne pobłażanie, niech nie liczy na żadne słabości pana premiera - ostrzegł Grupiński.

Tusk nie może liczyć na lojalność Gowina?

Grupiński komentował w rozmowie z Olejnik także pozostawienie Jarosława Gowina na stanowisku ministra sprawiedliwości. - Czy sądzi pan, że Tusk zdecydował się na to, bo chce mieć Gowina i jego szable przy wyborach na szefa partii? - pytała prowadząca.

- Moim zdaniem nigdy nie wiadomo, jak się ułożą sojusze w partii do nowych wyborów. Myślę, że pan premier jest tak doświadczonym politykiem, że wie, iż takie proste działanie nie daje mu pewności, że minister Gowin nie będzie chciał być w kontrze w wyborach partyjnych do tych, którzy będą premiera Tuska popierać - odparł szef klubu PO.

Zobacz także
 • Monika Olejnik "Homoseksualiści powinni siedzieć za murem". Olejnik: Wałęsa zhańbił Nagrodę Nobla
 • Premier Donald Tusk Tusk: Ws. związków partnerskich Gowin znów miał inne zdanie. Będzie się musiał dostosować do norm PO
Komentarze (89)
Grupiński: Wałęsa jest silnym brandem. Psuje opinię nie tylko sobie, ale również Polsce
Zaloguj się
 • levy

  Oceniono 192 razy 162

  Tupet Hofmana łatwo zmierzyć - to suma zasiłków chorobowych pobranych przez jego żonkę na długotrwałym "zwolnieniu" a wcześniej pensji za nicnierobienie.

 • archeus_pl

  Oceniono 83 razy 67

  Inaczej. Miernota Hofmana jest wprost proporcjonalna do jego próżności , pomnożonej przez olbrzymie sztuczne ego . A jego indolencję można porównać do głębokości rowu mariańskiego i to jeszcze wtedy , gdy założymy że Hofman puka w to dno od dołu . Myślę ,że jego przyszłość jest w cyrku jako błazna ofiary .Tylko bez czerwonego kinola za to z kakałowym "noskiem" .Od rycia w rowie.......... Mariańskim .

 • tommms

  Oceniono 86 razy 66

  Brandem? Czy pan poseł został już tak zmainstreamowany i zeuropeizowany, że słowo 'Marka' nie przechodzi przez usta?

 • kalendarz13

  Oceniono 69 razy 59

  Co dzień nowe zdjęcie Anana Hofmana , dziękuje gazeto !

  Renata B.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 42 razy 30

  Najsilniejszym polsim brandem jest Rydzyk i jego media :D

 • fakiba

  Oceniono 44 razy 28

  Pan Wałęsa jak zwykle najpierw coś palnie a potem się tłumaczy co miał na myśli i co gorsze przeważnie z marnym skutkiem

 • the_qwert

  Oceniono 29 razy 21

  Polityk to najbardziej znienawidzona grupa społeczna w Polsce. Między innymi dla tego, że boją się mieć własne zdanie i uważają to za normę.

 • donaldwielki1

  Oceniono 35 razy 17

  "prywatnie mając takie poglądy, nie powinien ich publicznie wypowiadać"
  ====================================================================
  kwintesencja polityka, nie tylko polskiego.......

 • xtalatx

  Oceniono 39 razy 11

  W tym kraju nie ma ciekawszych tematów zastępczych ? Proponuję założyć Polską Agencję Międzyplanetarną dla odwracania uwagi od bezrobocia, emerytur niegodnych cywilizowanego świata i ogólnej beznadziei, będzie przynajmniej nienudno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje