Grupiński: Wałęsa jest silnym brandem. Psuje opinię nie tylko sobie, ale również Polsce

05.03.2013 08:53
- Myślę, że pan prezydent nie docenia tego, jak mocno jest kojarzony z Polską, jak silnym jest brandem Polski na całym świecie i jak łatwo swoimi wypowiedziami może osłabić nie tylko opinię o samym sobie, ale także zepsuć opinię o naszym kraju - powiedział Rafał Grupiński w Radiu Zet, komentując niedawne wypowiedzi Lecha Wałęsy na temat homoseksualistów.
Lech Wałęsa w piątek w TVN24 powiedział, że homoseksualiści "muszą wiedzieć, że są mniejszością, i do mniejszych rzeczy się przystosować". Dopytywany, czy homoseksualista powinien siedzieć w ostatniej ławie w Sejmie, odparł: - Oczywiście, że tak. Jak sprawiedliwość, to sprawiedliwość. (...) A nawet jeszcze za murem.

- Jest mi osobiście strasznie przykro, że Lech Wałęsa wypowiedział tego rodzaju zdanie. Przy jego doświadczeniu, jego intuicji politycznej - a miał ją przecież zawsze świetną - nawet prywatnie mając takie poglądy, nie powinien ich publicznie wypowiadać. Pan prezydent powinien sobie zdawać sprawę z tego, że dla bardzo wielu ludzi jest to niezwykle przykre i rozczarowujące - zaznaczył Grupiński w rozmowie z Moniką Olejnik.

- Myślę, że pan prezydent nie docenia tego, jak mocno jest kojarzony z Polską, jak silnym jest brandem Polski na całym świecie i jak łatwo swoimi wypowiedziami może osłabić nie tylko opinię o samym sobie, ale także zepsuć opinię o Polsce - dodał Grupiński.

Grupiński o Hofmanie: Jego tupet waży więcej niż jego ciało

Rafał Grupiński ostro skomentował wypowiedzi rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, który wczoraj drwił z rozmów premiera Donalda Tuska z Jarosławem Gowinem. - Wydaje się, że jego tupet waży więcej niż jego ciało. Rzeczy, które wypowiada Adam Hofman, w ogóle nie traktuję poważnie - stwierdził Grupiński.

Monika Olejnik z kolei oceniła wczorajsze wypowiedzi Hofmana jako "celne i zabawne". - Cieszę się, że pani redaktor się podobało to porównanie z córeczkami [poseł PiS stwierdził, że jego córki "są bardziej zdecydowane" niż Donald Tusk - red.]. Natomiast wydaje mi się, że w tych sprawach, jeśli chodzi o samca alfa i Donalda Tuska, to poseł Hofman nie może liczyć na żadne pobłażanie, niech nie liczy na żadne słabości pana premiera - ostrzegł Grupiński.

Tusk nie może liczyć na lojalność Gowina?

Grupiński komentował w rozmowie z Olejnik także pozostawienie Jarosława Gowina na stanowisku ministra sprawiedliwości. - Czy sądzi pan, że Tusk zdecydował się na to, bo chce mieć Gowina i jego szable przy wyborach na szefa partii? - pytała prowadząca.

- Moim zdaniem nigdy nie wiadomo, jak się ułożą sojusze w partii do nowych wyborów. Myślę, że pan premier jest tak doświadczonym politykiem, że wie, iż takie proste działanie nie daje mu pewności, że minister Gowin nie będzie chciał być w kontrze w wyborach partyjnych do tych, którzy będą premiera Tuska popierać - odparł szef klubu PO.

Zobacz także
Komentarze (89)
Zaloguj się
 • jogibaboo

  Oceniono 2 razy 2

  Hofman, Brudziński i Błaszczak to dla mnie najgorszy beton pisowski. Nawet jak im napluć w twarz powiedzą, że pada deszcz. A w ogóle to wszystkiemu winny Tusk...

 • rikardino33

  0

  "Durnia mamy za Prezydenta" - kto to powiedział?

 • sselrats

  0

  Brandem? Grupiński znowu miał farta.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 2 razy 2

  Nie lubię Grupińskiego z PO. Dla mnie to wszarz. Takim samym, albo jeszcze gorszym jest Hoffman z PiS. Nie mogę także słuchać Jońskiego z SLD. Partia PSL nie ma chyba rzecznika, bo i bez niego stała się jakby łajnem dla przeciętnego wyborcy. Jest jeszcze Rozenek od Palikta. Ale ten wykonuje tylko polecenia Pana Jerzego Urbana.
  Potrzebna jest partia ludzi zwykłych. Taka nigdy nie powstanie.

 • wodakrolewska

  0

  Wałęsa jak mówił większe głupoty to mu klaskali a teraz atakują go jakby się o Żydach wypowiadał.

 • prostolinijny27

  Oceniono 2 razy 2

  Czytam i czytam i wiecie co... To my sami - internauci - robimy PR Hofmanowi. Gdybyśmy nie rozmawiali o nim tu na forum albo gdyby dziennikarze przestali cytować jego wypowiedzi to Hofman - jak bożonarodzeniowa choinka straciłby swoje "igiełki" w tydzień i mielibyśmy święty spokój. A tak... "wynosimy na ołtarze" człowieka nie mającego nic wartościowego do zaoferowania inteligentnym, wykształconym - a przepraszam w jego nomenklaturze - wykształciuchom. Przecież to chłopaczek do biegania z listami na pcoztę, a nie żaden polityk. Wystarczy posłuchać jego języka, zweryfikować jego wiedzę i zobaczyć, że ten facet to prostaczek bez manier i tyle...

 • 40_plus

  Oceniono 3 razy 3

  Hofman wmieszał swoje córki do polityki Hm....
  No to zaraz będzie jazda, jak mu - dajmy na to - Niesiołowski
  wyciągnie jakim to miękkim ci...ulem oweż dziewoje były robione.
  No bo jak mogło być inaczej, skoro majstrował je przyd...upas prezesa.

 • jg-k

  Oceniono 2 razy 2

  Chamska odpowiedź człowieka który jak cała partia mienią się być sumieniem etycznym narodu, na chamski atak chamskiego PiS. Jedni godni drugich.

 • 40pac

  Oceniono 3 razy 1

  Poczytajcie komentarze po wypowiedzi Walesy na stronach amerykanskich i canadyjskich a bedziecie bardzo zaskoczeni ilu ludziom taka wypowiedz sie .....PODOBA !!!!!
  Wiec nie rozdzierajcie szat :)))
  A Hofman ...a kto to jest???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje